Bieg po zdrowie - program edukacyjny
W tym roku szkolnym w klasie 4a realizowany był ogólnopolski program edukacyjny „Bieg po zdrowie”, którego organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny. Celem tego programu było kształtowanie u uczniów świadomych postaw prozdrowotnych, promowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień oraz zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Tematyka zajęć obejmowała m.in. mechanizmy uzależnień, wpływ nikotyny na organizm, sposoby radzenia sobie z presją rówieśniczą oraz promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, dyskusjach, oglądali filmy edukacyjne oraz tworzyli plakaty promujące życie bez papierosów. Wykazali się wzrostem wiedzy na temat skutków palenia tytoniu oraz innych uzależnień. Zwiększyła się też świadomość potrzeby dbania o zdrowie.
Program „Bieg po zdrowie” został pozytywnie przyjęty zarówno przez uczniów jak i rodziców. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.