Pasowanie na czytelnika

Dodano: 15 kwietnia 2024 / Autor: Zespół Szkół w Starym Bojanowie
Pasowanie na czytelnika

W miniony czwartek, tj. 11 kwietnia uczniowie klas 1a i 1b zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz ciągłego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas wizyty w bibliotece uczniowie obejrzeli przedstawienie, w którym pojawiły się postaci z wielu bajek i baśni. Dzieci oczywiście doskonale wiedziały, z jakich bajek byli to bohaterowie.

Później, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Pasowania dokonali pani wicedyrektor oraz pan dyrektor. W prezencie uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz dyplom czytelnika.

Podczas tej wizyty dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Na wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci „Wnuczka antykwariusza” oraz przewodnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Ogromne podziękowania należą się młodym aktorom, występującym przed tak szacowną publicznością.

Dziękuję za zaangażowanie.