PLYWANIE1  PLYWANIE2

Podsumowaniem nauki pływania przez naszych uczniów były zawody pływackie. Zuzanna Rzeźnik zdobyła III miejsce w pływaniu dziewcząt (zdj.1). Na drugim zdjęciu najmłodsi uczniowie klasy III.

IMG 20190614 110731

galeria: „English is easy” - klasy I-III

W piątek tj. 14 czerwca br. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is easy” dedykowany dla uczniów klas I – III SP. Miło nam poinformować, iż nasza drużyna Super Team, w składzie Zuzanna Rzeźnik kl.IIIa, Igor Kałek kl.IIb oraz Tomasz Kurpisz kl.IIa, wywalczyła I miejsce i tym samym utrzymała tytuł mistrza z poprzedniego roku.

W tym roku oprócz gospodarzy do konkursu przystąpiły trzy szkoły: z Czacza (Stars – II miejsce), Śmigla (Little Heroes – III miejsce) i Starej Przysieki Drugiej (Busy Bees – IV miejsce).

Najmłodsi uczniowie zmagali się z licznymi konkurencjami: śpiewali piosenki, grali w kalambury i grę planszową, czytali łamańce językowe, literowali bardzo długie wyrazy angielskie, czy też rysowali obrazek według wskazówek nauczyciela.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za wspaniała zabawę!

Językowcy

20190528 120704
"Walkę z bykami" rozpoczęli już w kl.I. 15 maja 2019r. najlepsi uczniowie klas II i III przystąpili do szkolnego etapu Konkursu Ortograficznego. W klasach II najlepiej napisał dyktando Tomasz Kurpisz, zaraz za nim Zofia Tyrakowska i Igor Kałek. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Zuzanna Rzeźnik, Maja Kowalska i Amadeusz Landzwojczak. Właśnie oni reprezentowali naszą szkołę tym razem w Bronikowie w  Gminnym Konkursie Ortograficznym o Nagrodę Burmistrza Śmigla. Nasi uczniowie byli wśród najlepszych.
Tytuł "Mistrza Ortografii" zdobył Tomasz Kurpisz (IIa) i Igor Kałek (IIb), którzy napisali bezbłędne prace. Nikt z trzecioklasistów nie wywalczył miana "Mistrza Ortografii".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 20190530 WA0003

galeria: W konsulacie

Dnia 24 maja 2019 r. odbyła się jednodniowa wycieczka naszej młodzieży do Konsulatu Irlandii w Poznaniu. Uczestnicy to: klasa VIIa, a także dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca Asia Typin i sekretarz Daria Michalak.

Głównym celem wycieczki była multimedialna prezentacja projektu o Irlandii, który badał różne aspekty życia Zielonej Wyspy począwszy od informacji podstawowych poprzez takie kwestie jak: symbole, Patron Irlandii, postacie kultury ludowej, narodowy instrument Irlandii, na kilku wybranych atrakcjach turystycznych skończywszy.

Czytaj więcej: W konsulacie

20190529 085718

galeria: "Umiem pływać"

Od marca do czerwca uczniowie klasy III a brali udział w lekcjach pływania na basenie w Kościanie. Dziesięć trzygodzinnych wyjazdów odbyło się w ramach projektu ,,Umiem pływać'' dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów. Dzieci uczyły się skoków do wody, nurkowania, pływania różnymi stylami. Podsumowaniem udziału w projekcie są zawody sportowe w pływaniu uczniów klas III gminy Śmigiel, które odbędą się 18 czerwca na basenie w Kościanie. O wynikach zmagań pływackich poinformujemy .