III miejsce naszego ucznia na Wielkopolskim Młodzieżowe Seminarium Astronomicznym 2018/2019
  1 marca 2019 r. uczeń naszej szkoły wraz z opiekunem wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym na referat z zakresu astronomii i astronautyki, który odbył się w Szkolnym Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka w Potarzycy przy Centrum Oświatowo-Kulturalnym
im. Jana Heweliusza w Potarzycy.
   Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej. Każdy z uczestników musiał przygotować referat na wybrany przez siebie temat, ewentualnie prezentację multimedialną czy program komputerowy.
  Oskar Kościański przygotował referat i prezentację pt. „Gwiazdy podwójne i wielokrotne”. Komisja konkursowa wysoko oceniła zarówno referat jak i sposób jego przedstawienia. Dzięki temu zajmując III miejsce, Oskar Kościański będzie reprezentował szkołę i województwo wielkopolskie na Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym w Grudziądzu.
Gratulujemy!

drzwi otwarte

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie – 04.04.2019 g. 16.00, 13.04.2019 g.9.00

I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 06.04.2019 g. 9.00 (uczniowie gimnazjum), 06.04.2019 g. 11.00 (uczniowie szkoły podstawowej)

II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 13.04.2019 g. 9.00 – 13.00

Czytaj więcej: Drzwi otwarte

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH (z oddziałami klas pierwszych trzyletniego liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum) ORAZ KLAS WSTĘPNYCH, Z WYJĄTKIEM SZKÓŁ POLICEALNYCH ORAZ LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH DLA DOROSŁYCH

Czytaj więcej: Rekrutacja

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

na rok szkolny 2019/2020

Komisja rekrutacyjna prowadzi odrębne postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów gimnazjum i odrębne dla absolwentów szkoły podstawowej.

Postępowania mają takie same ustawowe kryteria rekrutacyjne, ale inny sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty z uwagi na odrębny zakres tych egzaminów.

Czytaj więcej: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

IMG 20190222 WA0007

galeria: Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Dnia 21 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowo – walentynkowa. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas 4 – 8 i kl. III gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie SU, dj Mateusz, dj Kamil i dj Miłosz. Dyskotece karnawałowej towarzyszyło wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

galeria: Walentynki I-III

14 lutego w godzinach popołudniowych odbył się balik, na który przybyły księżniczki, strażacy, aniołki, diabełki i wiele innych ciekawych postaci. Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce przeplatanej zabawami. Poczta walentynkowa tego dnia sprawiła wszystkim wiele radości. Uczniowie wykonali też piękne walentynki dla swych wychowawczyń. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami i oczywiście walentynkami.

IMG 20190214 WA0003

galeria: Walentynki 2019'

Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Walentynek zorganizował w naszej szkole kilka atrakcji. Można było wysłać kartkę walentynkową do ukochanej osoby. Podczas przerw słuchaliśmy pięknych piosenek o miłości. Zorganizowano dwa konkursy międzyklasowe – plastyczny i wiedzy. W quizie walentynkowym najlepszą klasą w kategorii klas 4 – 6 szkoły podstawowej okazała się klasa 5 a. Natomiast w kategorii klas 7 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum wygrała klasa III b gimnazjum. W konkursie plastycznym na najpiękniejsze serce walentynkowe w kategorii młodszych klas wygrała klasa 6, a w klasach starszych klasa III a gimnazjum. Przewodnim kolorem tego dnia w szkole był kolor czerwony. Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień ;)

IMG 20190213 WA0019

galeria: Podsumowanie I pórocza

Podsumowanie półrocza to okazja, aby wyróżnić uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz tych, którzy udzielali się w różnych akcjach i konkursach.

W klasach 4 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum uczniów ze średnią powyżej 4,75 i zachowaniem co najmniej bardzo dobrym było 47. Wyróżniono też 14 uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję.

Samorząd Uczniowski podziękował klasom za włącznie się do akcji "Góra grosza" i WOŚP. W zbieraniu groszy najlepszą klasą była klasa 7 b szkoły podstawowej. W sumie szkoła uzbierała 728,88zł .

Natomiast w WOŚP udzielało się 10 wolontariuszy. Zebrali w tym roku kwotę w wysokości 3367,22.

galeria: Dzień Babci i Dziadka 2019'