IMG 20180508 WA0005

galeria: Misie w bibliotece

Z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza szkolną bibliotekę odwiedziła grupa „MISIE”. Podczas wizyty zapoznała się z pomieszczeniem biblioteki i wysłuchała wiersza J. Huszczy  „Skarga książki”. Dzieci żywo i bardzo chętnie uczestniczyły w dyskusji o książkach. Na zakończenie spotkania obejrzały wiele książek dla najmłodszych i mogły przekonać się, jak różnorodne mogą one być. Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali zakładkę do książki.

20180508 101642

galeria: Tydzień Bibliotek

Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przedszkolaki z grupy Kotki i Motylki również pogłębiały wiedzę na temat książek. Odwiedziły Filię Biblioteczną w Starym Bojanowie należącą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu oraz spotkaly się z p.Katarzyną Matczak oraz p. Barbarą Mencel pracownikami bibliotek. Panie przybliżyły przedszkolakom zawód bibliotekarza, wyjaśniły znaczącą różnicę między biblioteką szkolną a publiczną, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, a także zaprosiły do grona czytelników małych przedszkolakow. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych książek, posłuchać wybranych fragmentów bajek, wzbogaciły się o piękne zakładki.

P1120654

galeria: Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018

Dnia 8 maja ośmioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w powiatowych eliminacjach XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018.
Byli to:
Julka Rzepecka („Puszek Okruszek”)
Agatka Chruścicka („Kocham Cię”)
Maja Sobkowiak („Ziemia, wyspa zielona”)
Antoś Kamieniarz („Nutki trzy”)
Zuzia Rogacka („Marcowe żaby”)
Zuzia Kaczmarzyk („A ja rosnę”)
Karinka Kasperska („Rowerowa piosenka”)
Marysia Tomaszyk („Słoneczne opowieści”)
   Bardzo przejęci przedszkolacy pokonali lęk przed występem na prawdziwej scenie przy dużej publiczności. Zaprezentowali się wspaniale i ujawnili swoje zdolności wokalno-muzyczne. Dziękujemy im za piękny występ i reprezentowanie naszego przedszkola.
   Do eliminacji rejonowych w Lesznie zakwalifikowała się Julka Rzepecka .
                                                                                                                             Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Więcej informacji na http://www.koscian.net

20180424 110800

galeria: Bezpieczny Przedszkolak 2018

24 kwietnia mieliśmy przyjemność być gospodarzami konkursu "Bezpieczny Przedszkolak", z racji wygranego I miejsca w roku ubiegłym. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Czacza, Starej Przysieki Drugiej oraz Śmigla. Dzieci konkurowały w wyścigach rzędów, w pracy plastycznej i prezentacji hasła nt. bezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że rywalizacja była zacięta, ale przyniosła także wiele pozytywnych emocji.

Komisja w składzie: wiceburmistrz Michał Jurga, Barbara Menzel, Izabela Lewandowska, Eugeniusz Kurasiński i Jarosław Lemański po podsumowaniu punktów, zdecydowała, że I miejsce zajęły przedszkolaki z Czacza, II miejsce ze Śmigla, III ze Starego Bojanowa, a IV ze Starej Przysieki Drugiej.

Nagrody dla uczestników ufundowała burmistrz Małgorzata Adamczak, a Rada Rodziców naszej szkoły pamiątkowe medale.

dniDNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU W STARYM BOJANOWIE

26 kwietnia 2018 - czwartek, godz 15.00 - 16.00

16 maja 2018 - środa, godz 15.00 - 16.00

12 czerwca 2018 - wtorek, godz 15.00 - 16.00

20180320 101808

galeria: Powitanie wiosny w Śmiglu

20 marca na zaproszenie pani burmistrz Małgorzaty Adamczak dzieci z grupy Misie, Żabki i Tygryski pojechały do Śmigla witać wiosnę i żegnać na dobre zimę. Wspólnym korowodem z przedszkolakami z całej gminy spotkały się na śmigielskim rynku. Tam wesoło spędziły czas: tańczyły zumbę , śpiewały wiosenne piosenki, stroiły gaiki wiosennie. Na koniec symboliczne polanie przez strażaków marzanny potwierdziło odejście zimy i nastanie wiosny.

W radosnych wiosennych nastrojach przedszkolaki wróciły do Starego Bojanowa.

20180321 103614

galeria: Powitanie wiosny w przedszkolu

WIOSNA to najpiękniejsza pora roku, dlatego 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.
Przedszkolaki z grupy ŻABKI, TYGRYSKI, KOTKI, MOTYLKI w tym dniu z kolorowymi ozdobami na głowach, gaikami, głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem podczas spaceru ulicami Starego Bojanowa żegnały zimę oraz przywoływały upragnioną wiosnę. Następnie zebrały się na placu przedszkolnym, gdzie witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach oraz uczestniczyły podczas palenia słomianej panny Marzanny. W ten sposób wszystkie chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.
   Po zakończeniu ceremonii powitania wiosny dzieci integrując się, przystąpiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie naszego przedszkola.