misiespodnica

DZIEŃ SPÓDNICZKI U MISIÓW

kasztany

Przedszkolacy podjęli wyzwanie i uczestniczyli w akcji zbierania kasztanów. Udało im się zebrać 103 kg. Zaoszczędzone ze sprzedaży pieniądze wykorzystają na organizację Dnia Dziecka w przyszłym roku.

20181012 101658

galeria: Konkurs recytatorski przedszkolaków

W przedszkolu 12 października został zorganizowany konkurs recytatorski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe 3-4latki i 5-6latki. Odważne dzieci pięknie zaprezentowały się przed nauczycielami, pracownikami przedszkola oraz swoimi kolegami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gratulacje a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Lista zwycięzców:

Grupa wiekowa 3-4latki:

1. Dominik Zimniak
  2. Aleksandra Gbiorczyk
  3. Sebastian Bogdanowicz

Grupa wiekowa 5-6latki:

1. Zuzanna Kaczmarzyk
  2. Maria Tomaszyk
  3. Jan Nowaczyk

Wyróżnienie: Katarzyna Kaźmierczak

dzchlopcamisie

Dzień Chłopca w Misiach

IMG 20180920 102525

galeria: Motylki w przedszkolu

Pierwszy miesiąc w przedszkolu minął Motylkom bardzo szybko i radośnie. Dzieci poprzez wspólne zabawy poznawały się bliżej i chętniej uczestniczyły w życiu przedszkolnym. Przedszkolaki w minionym miesiącu miały okazję spotkać się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Opowiedział dzieciom o roli i zadaniach policjanta, przypomniał podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, zwrócił uwagę, że nie powinny poruszać się same po drogach oraz poinformował o sposobach postępowania w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Wrzesień Motylków

20180923 141246

galeria: Święto ziemniaka i pękatej dyni

Dnia 23 września 2018 r. na palcu szkolnym przy Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbyła się już po raz kolejny impreza plenerowa, mająca na celu integrację społeczności przedszkolnej. Pan Dyrektor Tadeusz Ilmer rozpoczął imprezę powitaniem gości, a następnie zachęcił do wspólnej zabawy. Panie przedszkolanki przybliżyły zgromadzonym dzieciom i ich rodzinom ciekawostki dotyczące wyróżniających się warzyw podczas tego święta: ziemniaka i dyni.

Czytaj więcej: Święto pieczonego ziemniaka i pękatej dyni

20180919 100646

galeria: Spotkanie z policjantem

W ramach tematyki przeprowadzanych zajęć o bezpieczeństwie, przedszkolacy spotkali się z policjantem Komendy Powiatowej w Kościanie. Oprócz pogadanki, duże wrażenie na dzieciach zrobiła możliwość obejrzenia radiowozu wewnątrz oraz połączenie się z dyżurnym w komendzie przez radio. Wszystkiemu oczywiście bacznie przyglądał się Pyrek.

20180912 101347

galeria: Pierwsza pomoc

W środę, 12 września, grupy „Kotki” i „Misie” gościły ratownika medycznego, pana Mateusza Ciszaka, który pokazał przedszkolakom sposoby udzielania pierwszej pomocy. Uświadomił dzieciom, że one również mogą przyczynić się do uratowania komuś życia. Chętni mogli przećwiczyć na fantomie zaprezentowane metody pomocy. Przedszkolacy wykazały się również znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski fundacji "Pomóc Inaczej”, która była pomysłodawcą tego przedsięwzięcia.