IMG 20190515 115517

galeria: Bezpieczny Przedszkolak - etap II

Dnia 15 maja 2019 r. "zerówki" naszego przedszkola wzięły udział w II etapie konkursu Bezpieczny Przedszkolak, który odbył się w Oborzyskach Starych. Tam konkurowały z innymi przedszkolakami z powiatu i zajęły III miejsce.

Gratulujemy!

20190515 095809

galeria: Czerwonak 2019'

15 maja w Kościanie odbył się XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków, Czerwonak 2019. Nasze przedszkole godnie reprezentowały: Alicja Szymańska, Kornelia Hojan, Wiktoria Kasperska, Zuzanna Kaczmarzyk i Zuzanna Rogacka. Spośród 56 wykonawców wyłoniono 5 laureatów do etapu rejonowego w Lesznie. Z naszego przedszkola zakwalifikowała się Zuzanna Rogacka z utworem „Usiądź mamo przy mnie blisko”. Brawo!

bezp.przedszkolak1  bezp.przedszkolak2

galeria: Bezpieczny Przedszkolak

Dnia 08 maja 2019 r. grupy zerówkowe Misie i Żabki uczestniczyły w Gminnym Konkursie "Bezpieczny Przedszkolak". Rozgrywkom i występom towarzyszyły ogromne emocje. Dzieci z naszego przedszkola zostały laureatami l miejsca i zakwalifikowały się do etapu rejonowego w Oborzyskach Starych.

Dzielnym przedszkolakom gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie.

IMG 20190429 WA0035

galria: Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki

Dnia 29 kwiatnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Laureatami konkursu były: Alicja Szymańska, Zofia Maćkowska, Zuzanna Kamieniarz, Małgorzata Włodarczyk, Aleksandra Dudziak, Zuzanna Kaczmarzyk, Zuzanna Rogacka, Lena Apolinarska Joanna Lemańska, Maria Tomaszyk, Kornelia Hojan, Wiktoria Kasperska, Zuzanna Lisiak. Uczestniczki konkursu były wspaniale przygotowane, a co za tym idzie jurry miało bardzo trudny wybór. Wyróżnienie otrzymały: Kornelia Hojan, Wiktoria Kasperska, I miejsce Zuzanna Rogacka, II miejsce Zuzanna Kaczmarzyk, III miejsce Alicja Szymańska.
    Dzieci, które zwyciężyły, będą reprezentowały nasze przedszkole w kolejnym etapie konkursu 15 maja w KOK w Kościanie.

Zwycięzcom gratulujemy!

20190425 104423

galeria: Przedszkolaki na spotkaniu z Doktorem Dolittle

25 kwietnia br. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w interaktywnym widowisku multimedialnym pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta czyli filmowe safari". Oprócz ciekawej treści, atrakcją dla dzieci było to, że same mogły stać się na chwilę aktorami i wystąpić na scenie.

IMG 20190329 100724

galeria: Tygryski i Motylki w Family Club

W piątek, 29 marca przedszkolaki z grup TYGRYSKI i MOTYLKI radośnie spędziły czas na placu zabaw w Family Club w Śmiglu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności. Zabawy w szerszym gronie zawsze są atrakcyjne, ciekawsze, rozwijają psychikę i kształtują prawidłowo zachowania. Szaleństwa na różnych przyrządach są nie tylko ciekawą zabawą, ale także prawdziwą nauką. Dużą atrakcją okazały się zjeżdżalnie, basen z kulkami, trampoliny, labirynty oraz przejazd autobusem. Przedszkolaki z wycieczki wróciły zadowolone.

IMG 20190322 WA0005

galeria: I Dzień Wiosny "zerówkowiczów"

21 marca uczniowie z "zerówek" naszej szkoły wraz z przedszkolakami z gminy przywitały wiosnę na śmigielskim rynku. Były śpiewy, tańce. Każde przedszkole przystroiło gaik kwiatami w barwach narodowych.