galeria: Mistrzostwo Janka w warcabach

Janek Nowaczyk z Sierpowa reprezentant UKS Roszada Lipno zajął I miejsce i tytuł Mistrza Polski w VI Mistrzostwach Polski Dzieci w warcabach 100-polowych w kategorii chłopców do lat 6 rozgrywanych 29-30.06.2019 r. w Słupnie k. Warszawy. Janek rozegrał 9 partii z czasem 30 min. na zawodnika i uzyskał rewelacyjny wynik 17 pkt. (jedną rundę zremisował, pozostałe partie wygrał). Uzyskał również na tych mistrzostwach V kategorię warcabową.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!

IMG 20190610 100504

galeria: Spotkanie z klaunami

Przedszkole w Starym Bojanowie odwiedzili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kościana wraz z opiekunem p. Michaliną Naskręt, którzy wcielili się w klauny i przygotowali dla dzieci wiele ciekawych zabaw zręcznościowo-ruchowych. Przedszkolaki w nagrodę za super zabawę otrzymały od klanów słoneczka uśmiechu.

IMG 20190608 140530

galeria: Festyn Przedszkolny

Jak co roku Przedszkole w Starym Bojanowie zorganizowało Festyn Rodzinny, który odbył się 8 czerwca 2019 r. Na zaproszenie sołtysa pana R. Włodarczaka, tym razem festyn odbył się na boisku rekreacyjnym wsi Olszewo. Dyrektor Tadeusz Ilmer zainaugurował festyn uroczystym powitaniem, a następnie zachęcił do wspólnej zabawy. Podczas zabaw muzyczno - ruchowych dzieciom towarzyszyły postacie im bardzo znane: Myszka Miki i Minionek, które wzbudziły dużo radości i uśmiechu. Dreszczyk emocji dostarczyła loteria fantowa, która dzięki rodzicom oraz sponsorom oferowała atrakcyjne nagrody, z których każdy los wygrywał. Dzieci wraz z opiekunami miały okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach tego wyjątkowego rodzinnego spotkania. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki oraz przejażdżki samochodem marki UAZ . Dzieci nieustannie ustawiały się w kolejce, by korzystać z tych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci z cierpliwością oczekiwały, aby ich twarze przeobraziły się w najróżniejsze postaci z bajek. Atrakcją festynu były zabawy neoliną. Trzeba przyznać, że mamy zdolne mamy i tatusiów przedszkolaków. Nasza kawiarenka zachęcała bogatą ofertą najróżniejszych ciast pieczonych przez rodziców. Można było także zakupić kawę, herbatę lub sok oraz kiełbasę z grilla. Uśmiechnięte buzie dzieci podczas Festynu Rodzinnego były dowodem na mile spędzony czas w gronie najbliższych.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy razem ze swoimi dziećmi przybyli na nasz VI Przedszkolny Festyn Rodzinny. Dziękujemy Rodzicom, którzy czynnie włączyli się w przygotowania do festynu oraz brali udział we wspólnej zabawie a także osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.

OGŁOSZENIE!

Dnia 18 czerwca 2019 roku o godz. 16.00

w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie

z rodzicami dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

misie1 misie2 misie3

Grupa Misie Dzień Dziecka obchodziła na sportowo. Dzieci wybrały się na piknik, były lody, cukierki i dużo świetnej zabawy.

ciastka1ciastka2ciastka4ciastka5

Mali cukiernicy

IMG 20190518 134038

galeria: Wycieczka do Kluczewa

W sobotę, 12 maja TYGRYSKI i MOTYLKI wraz z rodzicami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne "U KOWOLA" w Kluczewie. Podczas wspólnego piknikowania dzieci nie zapomniały o swoich ukochanych rodzicach. Z okazji zbliżajacych się Świąt Dnia Mamy i Dnia Taty, przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenki, złożyły życzenia i obdarowały ślicznymi ręcznie zrobionymi prezentami. Wszyscy obecni na rodzinnej wycieczce korzystali bardzo chętnie z wielu atrakcji przygotowanych przez Wujka Krzysia i tym samym świetnie się bawili.

IMG 20190506 125734

galeria: Lubimy czytać książki...

Dzieci z grupy TYGRYSKI i MOTYLKI podczas Tygodnia Bibliotek pogłębiały wiedzę nt. książek oraz pracy bibliotekarza. Przedszkolaki bardzo chętnie przynosiły swoje ulubione książeczki. Z uwagą słuchały opowiadań i historii ulubionych bohaterów czytanych każdego dnia przez zaproszonych gości. Dziękujemy pani Białej, babci Antosi, za czytanie dzieciom podczas relaksacji. Z pracą bibliotekarza oraz funkcjonowaniem bibliotek zapoznały przedszkolaków pani Katarzyna Matczak, bibliotekarz Zespołu Szkół w Starym Bojanowie oraz pani Barbara Mencel, pracownik Biblioteki Publicznej w Śmiglu.

Zaproszonym gościom dziękujemy.