dniotwarteprzedszkole

UWAGA!

Rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020,
które będą po raz pierwszy uczęszczać do placówki,
prosimy w terminie od 18.03.2019 r. godz. 12.00 do dnia 25.03.2019 r. godz. 15.00
o potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola i złożenie karty informacyjnej o dziecku

(druki do nabycia w biurze przedszkola, sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony).

IMG 20190214 111615

galeria: Walentynki w przedszkolu

14 lutego Tygryski i Motylki bawiły się na Balu Walentynkowym. Tego dnia w przedszkolu było bardzo czerwono, a to za sprawą przedszkolaków ubranych w ten charakterystyczny dla walentynek kolor,  a także wystroju, w którym dominowały czerwone serca.
Podczas balu dzieci dowiedziały wielu ciekawostek na temat dnia św. Walentego.  Podczas wspólnej zabawy, w rytm ulubionej muzyki, przedszkolaki brały udział w wielu konkursach: tańczyły w parze z balonem, „Kto złapie balon”, a także obdarowywały się wzajemnie kartkami walentynkowymi. Oprócz wspólnej zabawy, bal walentynkowy miał na celu kultywowanie tradycji walentynkowej, zachęcenia dzieci do okazywania uczuć swoim bliskim i kolegom.
Na zakończenie balu każdy otrzymał lizaki w kształcie serca.

REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

W dniach od 12 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r.

w Przedszkolu w Starym Bojanowie odbędzie się rekrutacja dzieci

na rok szkolny 2019/2020.

Zapisy dzieci 6 – letnich

Wszystkie dzieci, które ukończyły lub ukończą w tym roku kalendarzowym 6 lat będą uczęszczały do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego.

Rodzice dzieci 3 – letnich, 4 – letnich, 5 - letnich

Rodziców dzieci 3 – letnich, 4 – letnich, 5 letnich i 6 - letnich, które uczęszczają do Przedszkola w Starym Bojanowie i w następnym roku będą kontynuować edukację przedszkolną w naszym przedszkolu – prosimy o wypełnienie deklaracji kontynuacji wychowania przedszkolnego w "zerówce" lub deklaracji kontynuacji wychoania przedszkolnego (deklaracje takie otrzymają Państwo od wychowawców) w terminie od 5 lutego do 11 lutego 2019 r.

Rodzice dzieci 3, 4 i 5 - letnich, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola.

Rodzice, którzy po raz pierwszy chcą zapisać dzieci do przedszkola w Starym Bojanowie, proszeni są o pobranie WNIOSKU w biurze przedszkola, sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.szkola-starebojanowo.pl

Pozostałe dokumenty i wnioski do pobrania:

> Oświadczenie o korzystaniu z przedszkola przez rodzeństwo

> Oświadczenie o pobieraniu nauki w trybie dziennym

> Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

> Oświadczenie o ubieganiu się o przyjęcie do przedszkola przez rodzeństwo

> Oświadczenie o wielodzietności rodziny

> Oświadczenie o zatrudnieniu rodziców

> Oświadczenie o ob. spełnianiu rocznego przygotowania przedszkolnego

> Oświadczenie dotyczące danych osobowych

> Regulamin rekrutacji do przedszkola

> Terminy rekrutacji do przedszkola

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

W PRZEDSZKOLU W STARYM BOJANOWIE

W roku szkolnym 2019/2020 w Przedszkolu w Starym Bojanowie dzieci 5 letnie mogą realizować podstawę programową w dwóch miejscach tj. budynek przedszkola ul. Główna 62 lub budynek główny szkoły ul. Szkolna 6. Rodzice dzieci 5 - letnich oprócz wyboru miejsca realizacji przez ich dziecko wychowania przedszkolnego mają również możliwość wyboru godzin pobytu dziecka w przedszkolu (5 godzin bezpłatnie, każda następna godzina 1,00 zł). Ze względu na bezpieczny pobyt dziecka w budynku głównym szkoły zaleca się aby dzieci 6 i 5 - letnie dojezdne nie przebywały w świetlicy szkolnej lecz z wychowawcą w grupie przedszkolnej. W związku z tym prosimy o zadeklarowanie pobytu dziecka w godzinach zgodnych z przyjazdem i odjazdem autobusu szkolnego w zależności od miejsca zamieszkania.

Jednocześnie informujemy, że pobyt dziecka w grupie powyżej 5 godzin wiąże się z opłatą w wysokości 1,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę z wyjątkiem dzieci 6 - letnich.

Dzieci 6 i 5 - letnie przebywający w pomieszczeniach szkolnych mogą również skorzystać z posiłków (śniadania, obiadu, podwieczorku) w stołówce szkolnej. Stawki posiłków zgodne ze stawkami w przedszkolu.

Dla dzieci 3, 4, 5 – letnich zorganizowany pobyt w przedszkolu będzie taki, jaki zadeklarował rodzic (co do godzin i miejsca pobytu dziecka w przedszkolu), w którym 5 godzin stanowi bezpłatny pobyt w ramach realizacji podstawy programowej (tj. w godz. 800- 1300), każda następna rozpoczęta godzina odpłatna w wysokości 1,00 zł.

Stawka żywieniowa:

• koszt śniadania           -           2,00 zł
  • koszt obiadu               -           3,00 zł
  • koszt podwieczorku   -           1,50 zł

razem:            6,50 zł

Jeżeli mają Państwo pytania i wątpliwości zapraszam do gabinetu dyrektora w szkole lub o kontakt telefoniczny 655185143.

Tadeusz Ilmer

Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie

IMG 20181217 101812

galeria: Królewna Śmieszka i Rudof

Dnia 17 grudnia gościliśmy Teatrzyk Pompon z Leszna, który zaprezentował przedstawienie pt. KRÓLEWNA ŚMIESZKA I RUDOLF nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia oraz bajki o Królewnie Śnieżce. Dzieciom bardzo się ono podobało, a myśl przewodnia "Najlepszych przyjaciół poznajesz w biedzie" na pewno długo pozostanie w pamięci.