Rodzicu!

Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, wykorzystaj na większe jego usamodzielnienie – oczekuj od niego  pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy.

Czytaj więcej: Rodzicu...

zajac

Uwaga, uwaga!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie. Szczegóły w załączonym pliku > KONKURS PLASTYCZNY.

Kochani, w związku z zaistniałą sytuacją, nie przerywamy konkursu na kartkę wielkanocną, ale zmieniamy sposób dostarczania. Otóż bardzo proszę o przesłanie prac dzieci na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia, który był podany. Proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, wiek, grupę, do której uczęszcza oraz opisać, jaką techniką została kartka wykonana (kredki, farby, wydzieranka itp.).

Drodzy Rodzice,

kochane Przedszkolaki!

Nawiązując do zadań o tematyce wiosennej zaproponowanych przez Wasze panie, załączam Wam ćwiczenia buzi i języka, które doskonale znacie. Zerkajcie do nich codziennie choć na kilka minut. Weźcie pod uwagę intensywną pracę artykulatorów, bo tylko wtedy wspomniane ćwiczenia przynoszą efekty (szeroko otwieraj buzię, solidnie pracuj językiem). Pamiętajcie też o wciąganiu powietrza nosem, wypuszczamy buzią - koniecznie!

Czytaj więcej: Ćwiczenia logopedyczne

Propozycje zabaw i zajęć dla przedszkolaków z grup:

„Żabki”, „Tygryski” i „Motylki”

Temat: Witaj, wiosno!

Propozycje zabaw ruchowych:

• „Bocian i żabki” – zabawa ruchowa z elementem skoku. Dziecko skacze po pokoju jak żabka. Na hasło rodzica.: Bocian! dziecko zastyga w bezruchu, a rodzic-bocian chodzi między nim, naśladując chód bociani i szuka żabki, czy się poruszy. W dalszej części  następuje zmiana  ról.
  • „Ptaszki do gniazd” – zabawa orientacyjno-porządkowa. Rodzic rozkłada w pokoju gazety, które będą ptasimi gniazdami. Dziecko biega swobodnie, ruszając rękami – skrzydełkami. Na mocne uderzenie i hasło rodzica.: Ptaszki do gniazd! dziecko wskakuje do najbliższego gniazda – gazety. Rodzic. może przy kolejnych powtórkach zabierać jedną gazetę i wówczas zabawa toczy się dotąd, aż zostanie tylko jedno gniazdo.

Czytaj więcej: Propozycje zabaw dla przedszkolaków

Propozycje zabaw i aktywności dla dzieci z grup „0” Misie i Kotki

Tydzień 23-27 marca

Tematyka tygodnia: Witaj wiosno!

• Zabawy ruchowe:

- „Bociany” - Dzieci poruszają się naśladując bociany. Unoszą kolana wysoko, klaszczą w dłonie pod kolanami, podskakując przy tym i krzycząc „kle, kle, kle”. Na hasło rodzica „Bociany” dzieci stają nieruchomo na jednej nodze.

- „Żabki” - Dzieci poruszają się naśladując żabki, na hasło żabki – skaczą wysoko i daleko.

- „W poszukiwaniu wiosny” - dzieci poruszą się swobodnie na hasło: biedronka, bąk, motylek, naśladują danego owada

Czytaj więcej: Witaj wiosno!

IMG 20200226 101728

galeria: Wilk i zając - przedstawienie

26 lutego w MOK-u w Lesznie Motylki i Tygryski obejrzały widowisko muzyczne pt. "Przygody Wilka i Zająca". Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na widzach, a emocji dostarczyło losowanie nagród. Jedną z nich otrzymała Pola Hordziejewicz.

galeria: Dzień Babci i Dziadka u Motylków

Motylki ugościły ukochanych Dziadków przedstawieniem pt. "Wspomnienie lat minionych". Dopełnieniem uroczystości były samodzielnie wykonane przez dzieci upominki, a potem kawa i ciasto.

20200226 120835

galeria: Dzień dinozaura

Choć dinozaury już dawno wyginęły, to nie przestają fascynować. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodziliśmy w przedszkolu dnia 26 lutego. Czytaliśmy o nich i ogladaliśmy filmy o ich pochodzeniu i funkcjonowaniu. Atrakcją okazał się diplodok, który pojawił się na placu zabaw.

IMG 20200219 WA0007

galeria: Balik Żabek

Żabki przy okazji karnawału świetnie się bawiły. Nie ominął ich również walentynkowy nastrój. Bal nie mógłby się odbyć bez wyboru królowej i króla, a parą królewską zostali Magda Mania i Wojtek Pawlak.