IMG 20191022 100529

galeria: Wizyta pani stomatolog w przedszkolu

Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć... Wiedzą o tym przedszkolaki, ale nigdy nie zawadzi, jeśli konkretnych wiadomości i wskazówek dostarczy fachowiec. Dlatego gościła u Misiów, Kotów i Motylków oraz u Żabek i Tygrysków pani dr Alina Kaczmarzyk, która kolejny raz przypomniała dzieciom zasady dbania o jamę ustną oraz o tym, jak należy prawidłowo myć zęby.

galeria: Pasowanie w przedszkolu

W październiku miało miejsce pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka. Było to zapewne jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu przedszkolnym.

20191016 110502

galeria: Jesienne recytacje w przedszkolu

Zagadnienia omawiane na zajęciach stały się podstawą do zorganizowania konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków. Każdy z nich, jeśli miał ochotę, mógł przygotować wiersz o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem. Trzeba przyznać, że dzieci zaskoczyły poziomem przygotowania.

W starszych grupach nagrodzono sześć osób:

I msc Alicja Szymańska

II msc Lena Apolinarska

III msc Miłosz Skorupiński

IV msc Zuzanna Kamieniarz

V msc Antoni Stróżyński

VI msc Szymon Klaba

Wśród najmłodszych przedszkolaków wyróżniono:

I msc Sebastian Bogdanowicz

II msc Zofia Ciesielska

III msc Maja Marciniak

IV msc Nikola Stróżyńska

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za podjęcie konkursowego wyzwania!

ludzik1 ludzik2 ludzik3 ludzik4

ludzik5 ludzik6 ludzik7

IMG 20191014 105301

galeria: Wycieczka do lasu w Koczurach

Dnia 14 października 2019 r. dzieci z grup Misie i Kotki udały się do lasu w Koczurach w Nadleśnictwie Włoszakowice. Pan leśniczy opowiedział o zwierzętach żyjących na tamtym terenie. Pokazał znajdujący się przy leśniczowce szpital dla zwierząt i opowiedział o losach zwierząt w nim przebywających. Dzieci miały okazję zobaczyć dzikie okazy z bliska. Na koniec spotkania było ognisko i pyszne kiełbaski.

IMG 20190930 095236

galeria: Przedszkolaki robią smaczne i zdrowe przysmaki - odżywiamy się zdrowo.

TYGRYSKI i MOTYLKI realizowały na zajęciach tematykę dotyczącą prawidłowego dbania o zdrowie. Tygryski z paniami postanowiły przygotować pyszną, zdrową zupę jarzynową, którą z apetytem następnie próbowały. Motylki natomiast realizowały działanie "Czy woda musi być nudna?" - przygotowywały świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Sok bogaty w witaminy oczywiście bardzo dzieciom smakował.

IMG 20190930 110213

Dzień Chłopca w Tygryskach

IMG 20190924 WA0000

galeria: Wizyta ratownika w przedszkolu

W przedszkolu gościliśmy pana Mateusza Ciszaka, który zapoznał dzieci z pracą ratownika medycznego pokazując, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy oraz z pracą policjanta, opowiadając dzieciom, w jaki sposób bezpieczie poruszać się po drodze, chodniku oraz jak się zachować, gdy dziecko zastaje zatrzymane przez osobę obcą. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową oraz książeczkę pt. "Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia życia" ufundowane przez Fundację "Pomóc Inaczej".

1 2 3 4 5

Z kropką za pan brat, z kropką zwiedzę cały świat!

Pod takim hasłem przedszkolaki obchodziły DZIEŃ KROPKI