michal aleks

W miniony piątek tj. 28 lutego br. Michał Rzeźnik oraz Aleksander Kochmański, uczniowie klas ósmych, reprezentowali naszą szkołę w X REGIONALNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO JUNIOR ENGLISH COMBAT, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi.

Chłopcy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym konkursu przeprowadzonego w naszej szkole na początku lutego i zostali wyłonieni do finału. Reprezentanci zmagali się z bardzo trudnym testem z języka angielskiego sprawdzając swoje umiejętności językowe oraz wiedzę na temat krajów anglojęzycznych rywalizując z uczniami szkól podstawowych z Leszna oraz całego regionu.

Aleksander Kochmański otrzymał zaświadczenie, które zwalnia go z pisania sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klas dwujęzycznych oraz klasy przygotowawczej Matury Międzynarodowej uzyskując maksymalną ilość punktów.

Uczniowie uczestniczyli również w mini wykładzie na temat Matury Międzynarodowej oraz w grach i zabawach językowych przygotowanych przez uczniów tegoż liceum.

Gratulujemy chłopcom niesamowitej wiedzy i zachęcamy młodsze klasy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.