odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj184
ten tydzieńten tydzień1348
ten miesiącten miesiąc15426
od startuod startu745120

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 20191105 103319

galeria: Z wizytą na Olimpie

     Choć za oknem jesienna, chłodna, listopadowa aura, piątoklasiści postanowili miło i przyjemnie podsumować pracę z mitologią grecką.

Dlatego podczas lekcji języka polskiego udali się do ciepłej starożytnej Grecji. Przywdziali w prześcieradła, wieńce laurowe, przygotowali starannie wykonane atrybuty, by wcielić się w role bogów greckich. Przewodził im oczywiście gromowładny Zeus, nie zabrakło również Hery, Afrodyty, Apolla, Hadesa, Artemidy, Hermesa, Ateny, Demeter, Persefony, czy Posejdona. Tak oto zacni goście zebrali się na Olimpie na uczcie wydanej przez Zeusa. Każdy z uczniów przygotował także prezentację wybranego boga olimpijskiego, aby przybliżyć i utrwalić wiedzę o atrybutach oraz związkach frazeologicznych pochodzących z mitologii.
Ten dzień z pewnością należał do udanych.