odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj301
ten tydzieńten tydzień630
ten miesiącten miesiąc2185
od startuod startu696971

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 20191114 WA0006

galeria: Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019'

            Jak co roku w październiku obchodziliśmy Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka we współpracy z nauczycielami zorganizowała dla uczniów kilka atrakcji w postaci konkursów. Uczniowie klas I-III przygotowali na tę okoliczność wspaniałe zakładki do książki. Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe. Ostatecznie jury przyznało 3 wyróżnienia i 3 miejsca.

A zwycięzcami zostali:

Wyróżnienia: Kacper Mania kl. III a, Zofia Tyrakowska kl. III b, Hanna Śmiejczak kl. III b.

I miejsce – Sebastian Kamieniarz kl. I b
II miejsce – Natalia Roszkowiak kl. III a
III miejsce – Małgorzata Sikora kl. II a

Ponadto uczniowie z klas III uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji języka angielskiego.
Po głośnym odczytaniu książki w języku angielskim, rozwiązywali test ze znajomości treści. Następnie wykonywali ilustracje do przeczytanego tekstu, z których wiele przypominało te zawarte w książce. Zajęcia te bardzo spodobały się dzieciom.
Konkurs na wykonanie rebusu, którego rozwiązaniem miał być tytuł książki, adresowany był dla klas IV-VI. Nagrodzono trzy najlepsze prace, których autorami są:

I miejsce – Mariola Izydorczyk kl. VI b
II miejsce – Joanna Spławska kl. VIII b
III miejsce – Zofia Kamieniarz kl. V a

Dodatkowo w ramach Święta Bibliotek odbył się konkurs recytatorski „Jesień w poezji”, który miał miejsce 31 października. Uczniowie rywalizowali w 2 kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Przy ocenie jury brało pod uwagę: dobór repertuaru, wrażenie artystyczne, interpretację oraz wymowę i intonację. Wyniki konkursu pojawiły się już wcześniej na naszej stronie ineternetowej (http://www.szkola-starebojanowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2119)