odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj275
ten tydzieńten tydzień604
ten miesiącten miesiąc2159
od startuod startu696945

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20191111 113154

galeria: Uroczystość upamiętnienia Powstańców Wielkopolskich

  11 Listopada był okazją, aby świętować odzyskanie niepodległości, ale także aby upamiętnić w jego trakcie Powstańców Wilkopolskich spoczywających na cmentarzu w Starym Bojanowie. Msza św., odśpiewanie Hymnu Narodowego o 1200 i przemarsz na cmentarz przy wtórze werbli dodały głębszego charakteru uroczystości.

W czasie Mszy św. poświęcone zostały pamiątkowe tabliczki, które potem złożono na grobach czterech z sześciu Powstańców: Wawrzyna Leciejewskiego, Macieja Owsiannego, Wincentego Tryjanowskiego i Walentego Przybyszewskiego. Na grobach Władysława Linke i Antoniego Wojciechowskiego takie tabliczki złożono już wcześniej. Wyrazem szacunku dla Patronów naszej szkoły były złożone kwiaty i znicze.

Uroczystość odbyła się przy współudziale Urzędu Miejskiego Śmigla, Rady Sołeckiej Starego Bojanowa, Parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła oraz naszej szkoły.