odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj141
ten tydzieńten tydzień1705
ten miesiącten miesiąc467
od startuod startu695253

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 1417

galeria: Lekcja filmowa

          Dnia 4 listopada 2019 roku uczniowie klasy VII a oraz VIII b po raz kolejny brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Filmowym – Lekcja Multimedialna 2 w 1 w Poznaniu. Podczas prelekcji: W świecie gatunków filmowych, uczniowie dowiedzieli się, czym jest konwencja gatunkowa, a także przekonali się, jakie elementy muszą znaleźć się w filmie, aby został on przyporządkowany do danego gatunku. Odkryli, jaka jest różnica między gatunkiem a rodzajem filmowym.

Podczas lekcji przypomnieli sobie podstawowe gatunki filmowe, a także poznali nowopowstałe gatunki, dzięki czemu uzupełnili swoją wiedzę. Zrozumieli, co kryje się pod pojęciem hybryda gatunkowa. Po lekcji obejrzeli film w reżyserii Petera Chelsoma: Między nami Kosmos, który wpisał się w tematykę lekcji.
Jest on przykładem kina  z gatunku science fiction, które szczególnie chętnie ogląda młodzież. Porusza temat podróży, która pozwala głównemu bohaterowi zrozumieć skąd pochodzi, kim jest i gdzie znajduje się jego miejsce we wszechświecie. Film opowiadał jednocześnie o młodzieńczych problemach, takich jak: dojrzewanie, potrzebie przynależności, szukaniu własnej tożsamości, a przede wszystkim spełnianiu marzeń.

Po lekcji w kinie, uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy pamięć Powstańców Wielkopolskich i zapalili znicz pod pomnikiem Bohaterów.