odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj399
ten tydzieńten tydzień3821
ten miesiącten miesiąc3821
od startuod startu677188

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20191024 121658

galeria: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

     Dnia 24 pażdziernika 2019 roku w naszej szkole odbył się już po raz piąty konkurs angielsko–niemiecki „English? Deutsch? – żaden problem!”, nad którym Honorowy Patronat objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla pan Wiesław Kasperski. Nad tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play, czuwało jury pod przewodnictwem pani Justyny Kokocińskiej, metodyk do spraw języków obcych z Leszna.

 

   Celem konkursu jest propagowanie nauki języków przez zabawę i otwieranie uczniów na inne aspekty języków obcych, jak na przykład wiersze czy piosenki obcojęzyczne, wiedza o krajach czy łamańce językowe.

    Do tegorocznej rywalizacji zaproszenie przyjęli nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej.

   Zespoły zmagały się w następujących konkurencjach: układanie puzzli z elementami charakterystycznymi dla kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, wymawianie angielskich i niemieckich łamańców językowych, odgrywanie scenek językowych, czytanie tekstów, kalambury językowe oraz karaoke z piosenką angielsko- lub niemieckojęzyczną.

    Zmagania konkursowe odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze.

   Rywalizacja konkursowa zakończyła się następująco: pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy (Michał Rzeźnik, Mateusz Furmaniak, Nicole Grześko), drugie miejsce wywalczyła drużyna ze Starej Przysieki Drugiej (Julia Szafarz, Wojciech Cielebąk, Franciszek Czapla). Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, ponieważ wykazali się bardzo dobrą znajomością języków oraz dużą wyobraźnią i zaangażowaniem.

Nauczyciele języków obcych