odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj348
ten tydzieńten tydzień3770
ten miesiącten miesiąc3770
od startuod startu677137

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 1880

galeria: 50-lecie szkoły!

Uroczystość 50-lecia szkoły była okazją do podsumowań i wielu wspomnień.

Obchody rocznicy rozpoczęły się już w czwartek od Mszy Św. w kościele Św. Teresy w Starym Bojanowie. Obecne były sztandary szkoły i delegacja Kombatantów. O oprawę muzyczną zadbała Schola.

 

W piątek zaś po uroczystym Apelu Poległych i akademii przyznano tytuł „Przyjaciela szkoły” osobom, które przez wiele lat ją wspierały. Byli to: Elżbieta Górna – żona byłego dyrektora PGR St. Bojanowo, Brunon Darewicz – były dyrektor PGR w St. Bojanowie, Barbara Kuciak – wieloletni skarbnik Rady Rodziców, Iwona Kramska – przewodnicząca Rady Rodziców, Grażyna Piechowiak – właściciel kwiaciarni ze Starego Bojanowa oraz Mieczysław Andersz z firmy Coccodrilo. Natomiast szczególne podziękowanie za długotrwałą współpracę otrzymali: Burmistrz Śmigla Wiktor Snela, wiceburmistrz Wiesława Poleszak-Kraczewska, przewodniczący Rady Miasta Wiesław Kasperski, radny Marian Drzewiecki, Dorota Jankowiak (firma „Grześpol” z Robaczyna) oraz Ryszard Fornalik. Każdego roku honorowymi gośćmi w naszej szkole są kombatanci. Na wniosek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko-Gminne Śmigiel zostały przyznane odznaczenia za zasługi i współpracę ze Związkiem Kombatantów. Wręczył je Ryszard Torzyński, Sekretarz Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRPiBWP w Poznaniu. Odznaczeni zostali: Małgorzata Adamczak - Poseł na Sejm RP, Wiktor Snela - Burmistrz Śmigla, Krzysztof Walachowski - Radny Powiatu Kościańskiego, Elżbieta Nowak - zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Starym Bojanowie, Mariusz Drótkowski – były dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie oraz Sztandar Powstańców Wielkopolskich.

Uroczystość zaszczycili również byli pracownicy szkoły oraz jej absolwenci. Wszyscy goście mogli wpisywać się do księgi pamiątkowej oraz zwiedzać wystawy przygotowane specjalnie na tę okazję. Jedna prezentowała zdjęcia wszystkich roczników kończących szkołę i udostępniła kroniki szkolne, druga była prezentacją upływającego czasu, kolejna była zbiorem pamiątek z lat szkolnych. Można też było przyjrzeć się wystawie dotyczącej obchodów Dnia Patrona oraz przypomnieć sobie, jakie pomoce dydaktyczne wykorzystywano na przestrzeni lat.

W niedzielę szkoła była otwarta dla tych, którzy chcieli odwiedzić mury szkolne, powspominać i obejrzeć akademię, którą uczniowie prezentowali w piątek.