odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj7
ten tydzieńten tydzień4848
ten miesiącten miesiąc18512
od startuod startu630566

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 20190530 WA0003

galeria: W konsulacie

   Dnia 24 maja 2019 r. odbyła się jednodniowa wycieczka naszej młodzieży do Konsulatu Irlandii w Poznaniu. Uczestnicy to: klasa VIIa, a także dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca Asia Typin i sekretarz Daria Michalak.

  Głównym celem wycieczki była multimedialna prezentacja projektu o Irlandii, który badał różne aspekty życia Zielonej Wyspy począwszy od informacji podstawowych poprzez takie kwestie jak: symbole, Patron Irlandii, postacie kultury ludowej, narodowy instrument Irlandii, na kilku wybranych atrakcjach turystycznych skończywszy.

 

  Pan Krzysztof Schramm, vice konsul honorowy Irlandii przysłuchiwał się referatom z uwagą, a tam gdzie trzeba, uzupełniał i prostował.

  Następnie to on zabrał głos i angażując naszych uczniów w dyskusję, powiedział trochę o historii irlandzkiej flagi, bardzo istotnych miejscach na mapie Irlandii jakim są: Grobla Olbrzyma oraz grobowiec Newgrange, powiedział też o tradycyjnej irlandzkiej muzyce i tańcu.

  Wyjazd w konsulacie był dla wszystkich bardzo ciekawym i niezapomnianym doświadczeniem. Szczególnie zaskoczeni byliśmy bardzo życzliwą postawą pana konsula, który mimo swojego wysokiego stanowiska okazał się wyjątkowo ciepłym i otwartym człowiekiem. Co tym bardziej cieszy, pan konsul stwierdził, że chętnie może zorganizuje dla nas zajęcia i przyjedzie do naszej szkoły w przyszłym roku.

językowcy J. Majchrzak-Glapiak

Krzysztof Ziegler