IMG 20190509 101426

Podczas przypadającego na 8-15 maja Tygodnia Bibliotek odbyło się w naszej szkole spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Miałam przyjemność odwiedzić 2 grupy przedszkolne Motylki i Tygryski. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka szkolna, co ciekawego można robić w bibliotece i jak wygląda praca bibliotekarza. Wysłuchały także opowiadania Kicia Kocia w bibliotece, a na zakończenie spotkania wspólnie wykonaliśmy zakładkę do książki.

Natomiast dzieci z oddziałów „0” odwiedziły bibliotekę szkolną, wysłuchały opowiadań Kicia Kocia w bibliotece oraz Franklin i książka biblioteki. W trakcie spotkania z zaciekawieniem słuchały o pracy bibliotekarza i bibliotek. Zadawały również pytania związane z książką i jej powstaniem. Każda grupa otrzymała w prezencie książkę, która zasiliła biblioteczkę klasową.

Dodatkowo na szkolnym korytarzu można było podziwiać prace uczniów klasy IVa, którzy wykonali przepiękne pudełka lekturowe przedstawiające Tajemniczy ogród.