odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj377
ten tydzieńten tydzień3799
ten miesiącten miesiąc3799
od startuod startu677166

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE XLII TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – KONIN 2019

      Dnia 27 kwietnia 2019 r. w Koninie odbyły się wielkopolskie eliminacje XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

 

Eliminacje poszerzają wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ratownictwa w tym ratownictwa, ekologicznego, chemicznego, medycznego, przeciwpożarowego. Uczestnicy przygotowując się do eliminacji zdobywają podstawową wiedzę z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Turniej zwiększa świadomość potrzeby ochrony środowiska naturalnego i uczy skutecznych sposobów ograniczania skutków zagrożeń ekologicznych. Kształtuje właściwe postawy i zachowania wobec szkodliwej działalności człowieka. W Turnieju uczestniczy młodzież w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, VII i VIII klasy szkoły podstawowej i uczniowie III klas szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje odbywają się na szczeblach: środowiskowym, gminnym (miejskim, miejsko-gminnym), powiatowym, wojewódzkim, centralnym.

Eliminacje wojewódzkie składają się z dwóch części: testu pisemnego i finału ustnego, do którego kwalifikuje się po pięć osób w każdej z trzech grup wiekowych. W tegorocznych eliminacjach wzięli udział finaliści eliminacji powiatowych z 32 powiatów Wielkopolski.

W drugiej kategorii wiekowej naszą szkołę reprezentowała uczennica naszej szkoły Patrycja Szyrmer. Trzeba podkreślić, że Patrycja trzeci raz awansowała do etapu wojewódzkiego. Po zwycięstwie na etapie powiatowym miały możliwość rywalizować na etapie wojewódzkim, na którym wypadła bardzo dobrze, zajmując XVI miejsce. W tej grupie wiekowej nasza uczennica startowała pierwszy raz.

Jeszcze raz podziękowania dla OSP w Starym Bojanowie za przygotowanie Patrycji do etapu wojewódzkiego, w szczególności dziękujemy Panu Łukaszowi Kurzawskiemu i Piotrowi Jarzębowskiemu.