odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj354
ten tydzieńten tydzień3776
ten miesiącten miesiąc3776
od startuod startu677143

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE

 

     Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z nowościami książkowymi w naszej bibliotece. Poniżej przedstawionych jest kilka tytułów wraz z krótkim opisem. Oczywiście są to tylko wybrane książki. Do zapoznania się ze wszystkimi, zapraszamy do biblioteki.

 

1. Dom Tajemnic - Książka reżysera Harry’ego Pottera!

Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza, Denvera Kristoffa. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?

Początek nowej przygodowej serii!

 

2. Czekolada z Chili; Joanna Jagiełło

 

Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma też ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chili.

 

3. Klub Latających Ciotek ; Witek Rafał

 

Letni wyjazd na wieś do podstarzałych ciotek okazuje się początkiem fascynującej przygody, w której współczesnym emocjom towarzyszą zdarzenia skrywane za zasłoną lat. Młodzi bohaterowie muszą rozwikłać tajemnicę, w czym mimowolnie pomagają im krzepkie, fertyczne staruszki. Skrzące się humorem dialogi, komizm postaci potęgowany zabawnymi sytuacjami, wartka narracja, spora dawka sensacji, zaskakujący finał – znakomita rodzinna lektura, okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć.


4. Kredens pod Grunwaldem; Tyszka Agnieszka

 

"Dla Kornelii Goździckiej szkoła to przede wszystkim doskonały trening przed monotonnym i nijakim życiem, jakie teoretycznie czeka każdego dorosłego. Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w... kredensie i pewnej znajomości ze współczesnym rycerzem. Czy pojawienie się starego, zakurzonego mebla w domu Kornelii może faktycznie otworzyć nowy rozdział w jej życiu? Jak Kornelia poradzi sobie z postępującą chorobą ukochanej babci, ze znienawidzonym ojczymem, ze skrajnie potulną wobec niego matką i gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na Bitwę pod Grunwaldem?".

 

5. Detektyw Max - Kły Smoka; Simone Cheshire

 

Nazywam się Max Smart i jestem prywatnym detektywem. Chodzę do szkoły Świętego Egberta, mam biuro w szopie w ogrodzie, a to są akta moich spraw. W odróżnieniu od innych detektywów nie mam partnera.

Tę działkę zostawiam Tobie! Kto stoi za dziwnymi włamaniami w okolicy? Czy miłość do starych komiksów może doprowadzić do przestępstwa i gdzie ukryto skarb? Załóż czapkę detektywa i przeprowadź śledztwo razem z Maksem.

 

6. Kroniki Archeo - Zaginiony Klucz do Asgardu

 

Nowa książka Agnieszki Stelmaszyk przenosi nas na wyspę Wolin. Dla biorących udział w wykopaliskach archeologicznych Ani i Bartkowi to dla nich istny raj! Pewnego dnia przypadkiem poznają Helenkę i sprawy przybierają zaskakujący obrót. Podejrzani ludzie wyciągający w środku nocy z głębin rzeki tajemnicze skrzynie rozbudzają ich wyobraźnię wizją ogromnego skarbu.

 

7. Magiczne Królestwo. Dolina Snów; Rosie Banks

 

Smoki z Doliny Snów przestały wytwarzać senny pył. Elza, Zuza i Jaśmina natychmiast się domyśliły, że musi za tym stać złośliwa królowa. Czy dziewczynkom uda się znaleźć sposób, aby pomóc smokom i zebrać senny pył potrzebny do uzdrowienia króla Wesołka?


Nowe książki, które pojawiły się w bibliotece, zostały zakupione dzięki życzliwości

i hojności Rady Rodziców.
Składamy więc serdeczne podziękowania.