odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj144
ten tydzieńten tydzień2434
ten miesiącten miesiąc11751
od startuod startu509119

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

Koncert 2018 068

galeria: Konkurs „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”

    W sobotę, 10 listopada br. w Auli Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w V edycji wielkopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta” („Najświętszemu Sercu - Polska Odrodzona”) związanego z poznańskim pomnikiem znanym pod popularną nazwą Pomnikiem Wdzięczności.

W tym dniu nagrodę wyróżnienia odebrały dwie uczennice z naszej szkoły Joanna Tyrpin z kl. 8 i Daria Michalak z kl. 3 gimn.

 

Ich zespołowa praca, w której należało wykonać prezentację multimedialną na zadany temat, została wyróżniona z pośród 651 prac jakie wpłynęły z 72 szkół Wielkopolski. Z naszej szkoły wysłaliśmy łącznie na konkurs prace 52 uczniów. Dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, a Asi i Darii, wyróżnionym dziewczynom, gratulujemy szczególnie i życzymy dalszych sukcesów.

Po uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień odbył się Koncert Niepodległościowy poświęcony uczczeniu 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (cz. pierwsza) i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (cz. druga). Koncert miał charakter słowno-muzyczny, w którym wystąpili: Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod dyrekcją mjr. Pawła Joksa, aktor Paweł Królikowski, skrzypaczka Jaśmina Pawłowska, soliści Opery Poznańskiej oraz „Kapela zza Winkla”.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień została poprzedzona odczytaniem przez przedstawicielkę Organizatora listu nauczycielki, która podkreśliła, że jego treść podsumowuje pracę i zaangażowanie dzieci i młodzieży w propagowaniu jednego z najbardziej zapomnianych faktów z najnowszych dziejów Poznania - historię budowy i zniszczenia i prac zmierzających do odbudowy Pomnika Wdzięczności, jedynego symbolu naszej Niepodległości z pośród trzech pomników, który w Polsce po II wojnie światowej nie został jeszcze odbudowany.

Cytowaną nauczycielką była p. Anna Barłóg, która za swoją wieloletnią edukacyjną działalność i szczególne zaangażowanie w upowszechnianie idei odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu otrzymała od organizatorów wyróżnienie i nagrodę specjalną.