odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj168
ten tydzieńten tydzień2458
ten miesiącten miesiąc11775
od startuod startu509143

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20181017 110619

galeria: Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc październik w naszej szkole obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W bibliotece powstała wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II, którą można było zwiedzać do końca miesiąca. 31 października uczniowie klas iv-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum, zmierzyli się ze swoją wiedzą na temat Jana Pawła II, uczestnicząc w quizie na jego temat. Z kolei dzieci z klas I-III wykonały piękne konkursowe prace plastyczne zatytułowane „Jan Paweł II i dzieci”.

Natomiast dnia 24 października uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów książkowych. W tym dniu było w szkole kolorowo i baśniowo. Ponadto w dniu 17 października odbył się „Dzień kropki”. Uczniowie wykonywali zadania, w których użyć mogli tylko kropek. Układali także rymowanki z kropką w roli głównej. W klasach młodszych dzieci wzięły udział w kilku konkurencjach, rywalizując między sobą. Wśród konkurencji znalazły się: staranne wycinanie kółka (zwyciężyła uczennica klasy III), łączenie kropek oraz sklejenie z nich gąsienicy. Tę konkurencję wygrała klasa II b - ich gąsienica składała się z 293 kółek. Gąsienice z klasy III składały się z 278 kółek, z kl. II a  z 211 kółek, I b z 203 kółek i 186 kółek klasy I a. Na zakończenie zabaw dzieci otrzymały kontury zwierząt do wypełnienia techniką kropkową.