ksiega gosci www gify liq pl 7Godziny otwarcia biblioteki oraz czytelni

CZWARTEK 800-1430
                              PIĄTEK  800-1300

ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W związku ze zbliżającym się świętem bibliotek szkolnych zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastyczno-literackich.
Regulamin konkursów zamieszczony jest poniżej.

czytelnik

"Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

ksiazka

"Książki nie mają właściwości róż;

dlatego nie szukajmy wciąż najświeższych."

Ponadto zachęcam wszystkich uczniów do napisania krótkiej rymowanki o bibliotece. Spośród wszystkich rymowanek trzy najlepsze zostaną nagrodzone.

myszy

REGULAMIN KONKURSU Z OKAZJI ŚWIĘTA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

ciuchcia

1. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkoły.
  2. Konkurs trwa od 5-22 października 2015r. i podzielony jest na 2 grupy. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wezmą udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Moja wakacyjna przygoda z książką”. Dla pozostałych uczniów przygotowany został konkurs literacki. Ich zadaniem będzie napisanie krótkiego opowiadania pt.: „Moja pierwsza samodzielnie przeczytana książka”. (Jednocześnie konkurs literacki dzieli się na 2 kategorie wiekowe: klasy 4-6 SP oraz klasy I-III gimnazjum.) Wymagania formalne opowiadania: objętość opowiadania to przynajmniej jedna strona formatu A4, tytuł, imię i nazwisko autora oraz klasa.
  3. Prace plastyczne należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 20 października (wtorek). Prace oddane po tym terminie, nie biorą udziału w konkursie. Wszystkie prace, które wezmą udział w konkursie ozdobią szkolny korytarz.
  4. Opowiadanie należy oddać do biblioteki szkolnej do dnia 22 października (czwartek). Prace oddane po tym terminie, nie biorą udziału w konkursie.
  5. Każda praca konkursowa musi być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasa.
  6. Prace, które nie będą podpisane, nie będą brane pod uwagę podczas oceniania.
  7. Udział w konkursie daje dodatkowe punkty w konkursie na Super Klasę.
  8. Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody:
    a) w konkursie plastycznym wyłonione zostaną najlepsze prace po jednej z każdej klasy,
    b) w konkursie literackim nagrodę otrzyma najlepsza praca w każdej z kategorii wiekowych.
  9. Wyniki zostaną ogłoszone 28 października (środa).

Szczegółowych informacji udziela p. Katarzyna Matczak

Harmonogram Miesiąca Bibliotek Szkolnych – październik 2015

1. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej „Moja wakacyjna przygoda z książką”. Czas trwania od 5 do 20 października 2015 r.

2. Konkurs literacki dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum – opowiadanie pt.: „Moja pierwsza samodzielnie przeczytana książka”. Czas trwania od 5 do 22 października 2015 r.

3. Konkurs skierowany do wszystkich uczniów na rymowankę o bibliotece.

4. Spotkania w bibliotece z uczniami klas 1-3 szkoły podstawowej – poznajemy/przypominamy sobie lokal biblioteki szkolnej i zasady korzystania z niej.

5. Przeprowadzenie ankiety czytelniczej.

6. Głosowanie uczniów w sprawie propozycji zakupu książek w ramach projektu: „Książki naszych marzeń”.

7. Ulubione książki z dzieciństwa naszych nauczycieli – wystawa.

8. Podsumowanie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.