VIII DYKTANDO RODZINNE

galeria: VIII Dyktando Rodzinne 2016'

13 marca, w niedzielne popołudnie, w naszej szkole odbyło się już VIII Dyktando Rodzinne pod patronatem Burmistrza Śmigla. W tym roku z ortografią zmagało się 35 uczniów klas IV–VI SP i 40 uczniów I–III gimnazjum wraz z „podpowiadaczami”. Tekst dyktanda przygotowała tradycyjnie p. Iwona Gubańska – doradca metodyczny języka polskiego.

Podczas, gdy komisja  sprawdzała prace konkursowe, uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku i obejrzeć występy uczniów naszej szkoły, np. grających na instrumentach, śpiewających, malujących czy tańczących w zespole „Żeńcy Wielkopolscy”.

Zwycięzcy VIII Dyktanda Rodzinnego otrzymali statuetki ufundowane przez Burmistrza Śmigla – p. Małgorzatę Adamczak.

Zwycięzcy w kategorii szkoły podstawowej:

• I miejsce - Alicja Ławniczak (kl. IV b)
  • II miejsce – Joanna Tyrpin (kl. V b)
  • III miejsce– Magdalena Szymańska (kl. IV b)

Zwycięzcy w kategorii gimnazjum:

• I miejsce - Alicja Mueller (kl. III a)
  • II miejsce – Aleksandra Franek (kl. I b)
  • III miejsce – Zofia Stephan (kl. II a)

Zwyciężczynie otrzymały atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy upominek.

VIII Dyktando Rodzinne okazało się udanym przedsięwzięciem, dlatego wszyscy liczą na kontynuację konkursu w przyszłym roku.