20190528 120704
"Walkę z bykami" rozpoczęli już w kl.I. 15 maja 2019r. najlepsi uczniowie klas II i III przystąpili do szkolnego etapu Konkursu Ortograficznego. W klasach II najlepiej napisał dyktando Tomasz Kurpisz, zaraz za nim Zofia Tyrakowska i Igor Kałek. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Zuzanna Rzeźnik, Maja Kowalska i Amadeusz Landzwojczak. Właśnie oni reprezentowali naszą szkołę tym razem w Bronikowie w  Gminnym Konkursie Ortograficznym o Nagrodę Burmistrza Śmigla. Nasi uczniowie byli wśród najlepszych.
Tytuł "Mistrza Ortografii" zdobył Tomasz Kurpisz (IIa) i Igor Kałek (IIb), którzy napisali bezbłędne prace. Nikt z trzecioklasistów nie wywalczył miana "Mistrza Ortografii".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 20190530 WA0003

galeria: W konsulacie

Dnia 24 maja 2019 r. odbyła się jednodniowa wycieczka naszej młodzieży do Konsulatu Irlandii w Poznaniu. Uczestnicy to: klasa VIIa, a także dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca Asia Typin i sekretarz Daria Michalak.

Głównym celem wycieczki była multimedialna prezentacja projektu o Irlandii, który badał różne aspekty życia Zielonej Wyspy począwszy od informacji podstawowych poprzez takie kwestie jak: symbole, Patron Irlandii, postacie kultury ludowej, narodowy instrument Irlandii, na kilku wybranych atrakcjach turystycznych skończywszy.

Czytaj więcej: W konsulacie