odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj399
ten tydzieńten tydzień2450
ten miesiącten miesiąc13057
od startuod startu476199

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

 

     W niedzielne popołudnie, 6 października br. w przedszkolu w Starym Bojanowie było niezwykle gwarno i wesoło. Nauczycielki Danuta Tasiemska, Małgorzata Wojtkowiak, Maria Łupicka, dyrektor Zespołu Szkół p. Tadeusz Ilmer, pracownicy przedszkola oraz rodzice wspólnymi siłami zorganizowali festyn rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka".

galeria: Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu


      Na placu przedszkolnym, który tonął w jesiennych dekoracjach, zjawili się przedszkolacy ze swoimi rodzicami oraz zaproszeni goście.
     Dzieci śpiewały „ziemniaczane" piosenki, tańczyły „ziemniaczane" rytmy i wykazały się sporą znajomością potraw z ziemniaków. 3 i 4-latki z pomalowanymi twarzami, z pomocą rodziców wyczarowały z ziemniaków najróżniejsze figurki. Wesoły śmiech podczas licznych ziemniaczanych konkursów i zawodów słychać było w najbliższej okolicy. Wokół roznosił się zapach grillowanych kiełbasek i pieczonych ziemniaków. Uśmiechnięte i zadowolone twarze uczestników, a zwłaszcza przedszkolaków, świadczyły o udanej imprezie. Każde dziecko na zakończenie obdarowane zostało pamiątkowym medalem i licznymi prezentami ufundowanymi przez rodziców. Była to pierwsza tego typu jesienna impreza i być może stanie się ona tradycją naszego przedszkola.

 

Małorzata Wojtkowiak

Danuta Tasiemska