odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj145
ten tydzieńten tydzień145
ten miesiącten miesiąc6575
od startuod startu409692

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20180126 092521

galeria: Święto Patrona Szkoły 2018'

    Za nami kolejne święto Szkoły - Dzień Patrona. 26 stycznia uczniowie, pracownicy i zaproszeni goście zebrali się, aby w pierwszej kolejności oddać hołd Powstańcom Wilkopolskim w Apelu Poległych, a potem zastanowić się nad uroczystą chwilą podczas akademii.

DSC07024

                                   galeria: Balik karnawałowy kl. I-III SP                                

    25.01.2018 r. nauczycielki kl. I-III wraz z Czarodziejką Stokrotką zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnej karnawałowej zabawy. Przybyli piraci, Cyganki, damy dworu, komandosi. Trudno wszystkich wymienić, bo pomysłowość strojów była wyśmienita. Podroż pociągiem pozwoliła zwiedzić rożne kraje i tam poznać charakterystyczne dla danego państwa tańce. Wybrano tradycyjnie króla i królową balu. Rada Rodziców ufundowała soczki i batoniki, za co składamy podziękowanie. Dobra zabawa za nami, ale przecież karnawał trwa!
 
 

WP 20180118 040

galeria: Z wizytą w OSP Stare Bojanowo

      18.01.2018 r. kl.IIIa i IIIb w ramach tematyki o straży pożarnej spotkały się ze strażakiem p. Pawłem Kurzawskim. Opowiedział o pracy strażaka, zagrożeniach, udzielaniu pomocy podczas różnych akcji. Przymiarki kasku, wejście do wozu strażackiego były dużą atrakcją i ta lekcja na pewno na długo zostanie zapamiętana.
 

Terminy dni wolnych od zajęć dydaktycznych

18 kwietnia 2018

19 kwietnia 2018

20 kwietnia 2018

30 kwietnia 2018

02 maja 2018

04 maja 2018

01 czerwca 2018

PYTANIA PRZYGOTOWUJĄCE DO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ –

II ETAP 2017/2018

  1. Jaki czynnik decyduje o stopniu zagrożenia pożarowego lasu:
    a) wilgotność ściółki i powietrza
    b) wilgotność drzew oraz poszycia gleby
    c) wilgotność mchów i porostów oraz gleby

Czytaj więcej: II etap konkursu strażackiego

orkiestra

   Brawo dla naszych wolontariuszy. Tych ośmiu wspaniałych ludzi zebrało kwotę 3096,90. Dziękujemy im i darczyńcom ze Starego Bojanowa oraz okolic. Już nie raz przekonaliśmy się, że możemy na Was liczyć.

      paczka1    paczka2

galeria: Podziel się sercem...

     Przez cały Adwent uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. Cel akcji: wrażliwość na potrzeby innych oraz umiejętność dzielenia się został wzorcowo osiągnięty. Zebrano mnóstwo słodyczy, które trafią pod choinkę trzynaściorga dzieci – uczniów szkoły. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Szczególnie pragniemy podziękować klasie IIIa SP, Filipowi z klasy I oraz Małgosi z grupy „Żabki”.

Dzięki Wam na buziach obdarowanych dzieci zagości radość i uśmiech.

                                                                                                       Dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas

   22 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki "Bombka literacka". Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa poprzez stworzenie ozdoby choinkowej, nawiązującej do ulubionej postaci bądź utworu literackiego, do ulubionego poety lub autora książek. Prace konkursowe ozdobiły stojącą na korytarzu szkolną choinkę. Na konkurs wpłynęło 16 prac. W gronie zwycięzców znaleźli się:

I miejsce - Laura Szczerbal (Lokomotywa - Julian Tuwim)

II miejsce - Emilia Figlarz (Julian Tuwim)

III miejsce - Alicja Ławniczak (Kubuś Puchatek)

IMG 20171214 110028

galeria: Szopka bożonarodzeniowa

   Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie zaangażowali się w jubileuszowy, dziesiąty konkurs plastyczny na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Akcja, której celem jest propagowanie staropolskich tradycji świątecznych, adresowana jest do dwóch kategorii wiekowych: uczniów klas I – III oraz IV –IV szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Szopka bożonarodzeniowa