odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj132
ten tydzieńten tydzień686
ten miesiącten miesiąc6215
od startuod startu339407

l2 logo

 

  

 

 

 

u burm.1 u burm.2

    Mistrzowie ortografii i wicemistrzowie matematyki wraz z wychowawcami zostali zaproszeni i nagrodzeni przez Panią Burmistrz. Dzieci otrzymały dyplomy i bony do realizacji w księgarni. Wychowawcy otrzymali podziękowania i piękne róże. Nasi Mistrzowie Ortografii to: Igor Hojan i Dominika Dajewska z klasy IIIb, prowadzonej przez p.Krystynę Nyczkę, a Wicemistrzowie Matematyki to: Kamil Maćkowski i Olga Dorsz z klasy II a, prowadzonej przez p.Urszulę Górzną.

IMG 20170530 WA0001

  • galeria: Festiwal zawodów 2017'
  •    30 maja uczennice klas II gimnazjum - Magdalena Kasztelan, Paulina Czech, Natalia Biała, Aleksandra Franek i Karolina Poloszyk zorganizowały w ramach projektu edukacyjnego „Festiwal zawodów”. Celem projektu było przede wszystkim zapoznanie gimnazjalistów i uczniów klas szóstych z różnymi zawodami.

Czytaj więcej: Festiwal zawodów

DSC03629

galeria: Wycieczka klas II do Wrocławia

   Klasy II odwiedziły Wrocław. A najlepszym komentarzem i relacją są sprawozdania z wyjazdu napisane przez uczniów. Zapraszamy do galerii.

20170524 091442

galeria: Spotkanie z panem Adamem Dorynkiem

   W środę, dnia 24 maja w naszej szkole gościliśmy pana Adama Dorynka. Nasz gość podzielił się z uczniami dramatyczną historią swojej rodziny. Pan Adam Dorynek, choć jest mieszkańcem Starego Bojanowa, był świadkiem ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Usłyszeliśmy również historię ojca Pana Adama – Michała Dorynka. W czasie wojny dostał się do niewoli sowieckiej, a następnie wraz z oddziałami gen. Władysława Andersa przeszedł szlak bojowy, biorąc udział m.in. w bitwie pod Monte Cassino.
Spotkanie z Panem Adamem Dorynkiem było bardzo ciekawym obcowaniem ze świadkiem tragicznej historii Polaków w XX wieku. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z pamiątkami rodzinnymi oraz własnoręcznie wykonanymi przez Pana Adama przedmiotami, dotyczącymi historii bitwy pod Monte Cassino.

IMG 20170523 WA0009

galeria: Dzień Rodziny 2017'

      Z okazji Dnia Rodziny uczniowie kl. I-III SP wykonali prace pt. "Jak wspólnie spędzamy czas w rodzinie". Tradycyjnie o zwycięskiej pracy decydowali rodzice przybywający na zebranie.

Największą ilość głosów otrzymały prace:

Leny Grześkowiak z kl. I

Julii Dudy z kl. II

Dominiki Dajewskiej z kl. III.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

 

01. Pierwsza pomoc

galeria: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa

   19 maja troje uczniów naszego gimnazjum reprezentowało powiat kościański w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zadaniem uczestników było:

- rozwiązanie dwóch testów teoretycznych z przepisów ogólnych oraz organizacji ruchu na skrzyżowaniach,

- wykonanie zadań praktycznych: z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy w miasteczku rowerowym oraz pokonanie toru przeszkód.

Po podsumowaniu wyników drużyna w składzie:

Zosia Samol,

Sara Jóźwiak,

Tymek Kołcun

sklasyfikowana została na dobrym, jedenastym miejscu.