odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj116
ten tydzieńten tydzień593
ten miesiącten miesiąc8591
od startuod startu549361

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20181206 110553

galeria: Mikołajki 2018'

  Kolejny raz odbył się w szkole TURNIEJ MIKOŁAJKOWY. Działo się wiele. Klasy konkurowały o pierwsze miejsce biorąc udział w różnych zadaniach. Uczniowie popisywali się wiedzą dotyczącą symboli świątecznych, wykonywali kartkę świąteczną, rozpoznawali smaki bakalii i podawali ich nazwę, wykonywali wylosowaną wcześniej kolędę, prezentowali przebrania. Na koniec reprezentant każdej klasy musiał pokonać na czas tor przeszkód. Za każde zadanie klasy otrzymywały punkty. Największą liczbę uzyskała klasa III B i zajęła tym samym I miejsce.

IMG 20181129 105643

galeria: Andrzejki klas II i III SP

   W czwartek 29 listopada klasy II i III bawiły się wspólnie na zabawie andrzejkowej. Były różne wróżby związane z wyborem przyszłego zawodu, męża, żony, wróżba z butami... Lany wosk pokazał przyszłość każdego uczestnika. Wróżbom towarzyszyły tańce oraz pyszny poczęstunek.

DSCN3507

galeria: Andrzejki klas I.

    W środę popołudniu 28 XI uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami zorganizowali wieczór andrzejkowy. Pięknie przygotowane stoły wypełnione były smakołykami. Tradycyjne wróżby – serca z imionami, buty, wróżba z talerzykami i inne - wzbudziły spore emocje, które studziły tańce. Muzykę iście dyskotekową przygotował jeden z rodziców. Przebojem okazał się utwór „Jesteś szalona”, który śpiewali wszyscy. A zabawa ze szczotką wywołała wiele radości w tańcu. Wieczór andrzejkowy był bardzo udany.

     INFORMACJA

   Jeśli znacie Państwo osoby pełnoletnie, które chciałyby wziąć udział w inscenizacji to poniżej przekazuję informację:

W związku z organizowaną inscenizacją historyczną z okazji 100. rocznicy wymarszu kompanii śmigielskiej do powstania wielkopolskiego, która odbędzie się 12 stycznia 2019 r. w Śmiglu informujemy, że poszukiwani są statyści, którzy chcieliby wziąć czynny udział w przedsięwzięciu.

Czytaj więcej: Inscenizacja

IMG 20181105 121151

galeria: "Centrum Zagospodarowania Odpadów" - warsztaty

   Dnia 5 listopada br. dziesięcioro uczniów z klas III gimnazjum wzięło udział w warsztatach organiowanych przez Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" w Czempiniu. Po prelekcji o zagrożeniach i ograniczeniu ilości odpadów uczniowie udali się do Piotrowa Pierwszego w celu zwiedzania zakładu segregacji odpadów. Działania te odbyły się w ramach przedsięwzięcia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie pod hasłem "Powiat kościański dba o środowisko".

Uczniowie biorący udział w zajęciach, rozdali w macirzerzystej placówce torby wielokrotnego użytku.

Koncert 2018 068

galeria: Konkurs „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”

    W sobotę, 10 listopada br. w Auli Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w V edycji wielkopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta” („Najświętszemu Sercu - Polska Odrodzona”) związanego z poznańskim pomnikiem znanym pod popularną nazwą Pomnikiem Wdzięczności.

W tym dniu nagrodę wyróżnienia odebrały dwie uczennice z naszej szkoły Joanna Tyrpin z kl. 8 i Daria Michalak z kl. 3 gimn.

Czytaj więcej: Konkurs „Sacratissimo Cordi – Polonia Restituta”

20181122 172839

galeria: Wieczór poetycki "Dla Niepodległej"

  22 listopada odbył się wieczór poetycki poświęcony obchodom 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Były piękne wiersze, nastojowe piosenki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tym spotkaniu.

Organizatorzy

20181017 110619

galeria: Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc październik w naszej szkole obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W bibliotece powstała wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II, którą można było zwiedzać do końca miesiąca. 31 października uczniowie klas iv-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum, zmierzyli się ze swoją wiedzą na temat Jana Pawła II, uczestnicząc w quizie na jego temat. Z kolei dzieci z klas I-III wykonały piękne konkursowe prace plastyczne zatytułowane „Jan Paweł II i dzieci”.

Czytaj więcej: Miesiąc Bibliotek Szkolnych

20181109 110637

galeria: Dla Niepodległej

   Dziś o godzinie 11.11 od uroczyście odśpiewanego Hymnu rozpoczęliśmy akademię z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.