odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj153
ten tydzieńten tydzień1503
ten miesiącten miesiąc4335
od startuod startu312789

l2 logo

 

  

 

 

 

DSC03355

galeria: IV Targi Edukacyjne

   14 marca w naszej szkole odbyły się  IV Targi Edukacyjne. Targi otworzył dyrektor szkoły p. Tadeusz Ilmer. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się dwanaście szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Czytaj więcej: IV Targi Edukacyjne

Zestawienie konkursów i osiągnięć uczniów w pierwszym półroczu
roku szkolnego 2016/2017 r.

GIMNAZJUM

Konkursy przedmiotowe:

Czytaj więcej: Zestawienie 

20170309 092659

galeria: Wernisaż Grzegorza Kuźdowicza

   W dniach 9-12 marca 2017 r. w pomieszczeniach biblioteki szkolnej w Starym Bojanowie zorganizowano wystawę malarstwa Grzegorza Kuźdowicza.
W czwartek 9 marca odbył się Wernisaż, w którym wziął udział sam autor oraz uczestnicy WTZ wraz z opiekunami. Grzegorz, obecnie uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie działających przy Stowarzyszeniu „Światło Nadziei” ze Śmigla, był uczniem naszej szkoły. Obrazy Grzegorza powstają z potrzeby wypowiedzi o otaczającym go świecie. Autor jest miłośnikiem historii regionu, w którym się urodził, starych map i przedwojennych pocztówek oraz starych fotografii. Malarstwo Grzegorza jest opowieścią o architekturze zabytków z okolic Śmigla i Kościana. Grzegorz Kuźdzowicz pomimo wrodzonej niepełnosprawności jest bez wątpienia artystą, a jego kolekcja prac warta podziwiania.

IMG 0831

galeria: IX Dyktando Rodzinne 2017'

 IX Dyktando Rodzinne pod patronatem Burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak stało się faktem. 12 marca, w niedzielne popołudnie zmagania ortograficzne podjęli uczniowie naszej szkoły wraz z Podpowiadaczami. Na poziomie szkoły podstawowej wyzwanie podjęło 37 uczniów, na poziomie gimnazjum 36. Pisali teksty przygotowane przez panią Iwonę Gubańską, pracownika ODN w Lesznie.

Czytaj więcej: IX Dyktando Rodzinne 2017'

20170307 130417

galeria: Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

   Aleksander Kochmański (kl. Va) zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego „How do you spell it?” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Kościanie. Celem konkursu było wyłonienie uczniów klas piątych, którzy potrafią poprawnie napisać usłyszane zwroty w języku angielskim oraz je przetłumaczyć.

Gratulacje!!!

DSC 0047

galeria: Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

   Gminne eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 2 marca br. w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Do konkursu przystąpili uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Do zmagań stanęli uczniowie z Czacza, Starego Bojanowa, Przysieki Starej, Śmigla i Bronikowa.

Czytaj więcej: Sukcesy w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie gminnym

IMG 0063

galeria: XXIII Konkurs Wiedzy Religijnej

   W sobotę, 4 marca uczennice klasy III gimnazjum: Zofia Samol, Weronika Piotrowska i Wiktoria Piotrowska wzięły udział w XXIII KONKURSIE WIEDZY RELIGIJNEJ „Idźcie i głoście” Poznań 2017 (etap rejonowy). Organizatorem KWR jest Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Konkurs obejmuje uczniów gimnazjów z terenu województwa wielkopolskiego.

Wiktoria Piotrowska zajęła drugie miejsce i 8 kwietnia 2017 r. będzie brała udział w etapie diecezjalnym w Poznaniu.

herbsmigla INGA  logo Ck nowe

galeria: Projekt „Lokalne Grupy Działania"

   Uczniowie klas II gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach do projektu: "Lokalne Grupy Działania". Zdobyli oni wiedzę i umiejętności, a teraz czas na realizację ich pomysłu. Projekt „Lokalne Grupy Działania" jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Śmigiel. Patronat honorowy objęła Burmistrz Śmigla, medialny "Witryna Śmigielska".

ksiega

    Piętnaścioro uczniów klas IV - VI przystąpiło do szkolnego etapu I Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Twoje Słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce”. Zwycięzcy to Joanna Tyrpin i Sandra Szczygieł – uczennice klasy VI b. Dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę na etapie wojewódzkim w czasie Tygodnia Biblijnego  5 maja 2017 r.  w Szkole Podstawowej nr 17 im. J. I. Kraszewskiego na os. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.