odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj203
ten tydzieńten tydzień1138
ten miesiącten miesiąc6595
od startuod startu428774

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO,

A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH

PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM

Czytaj więcej: Rekrutacja

DSC 0043

galeria: X Dyktando Rodzinne

    18 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z podpowiadaczami wzięli udział w X Jubileuszowym Dyktandzie Rodzinnym pod patronatem Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak. Tradycyjnie w niedzielne popołudnie o godz. 1400 uczestnicy zgromadzili się, aby podjąć walkę z bykami, ortograficznymi oczywiście. Teksty dyktand przygotowała kolejny raz pani Iwona Gubańska, doradca metodyczny języka polskiego; jeden dla uczniów szkoły podstawowej, drugi dla uczniów gimnazjum.

Czytaj więcej: X Dyktando Rodzinne

straz1   straz2

 16 marca 2018 r. w Borowie (gmina Czempiń) odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 Był to kolejny etap rywalizacji dla naszych uczniów i jednocześnie okazja awansu do etapu wojewódzkiego. Okazało się, że możemy poszczycić świetnymi miejscami. W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Patrycja Szyrmer (kl. VI), VI miejsce Miłosz Lurc (kl. V), Julia Bobowska (kl. IV) miejsce XV. W grupie kl. VII i gimnazjalnej I miejsce zdobyła Maria Szyrmer (kl. III), II miejsce Magdalena Matuszak (kl. III) i miejsce III Joanna Tyrpin (kl. VII).

Czytaj więcej: Młodzież zapobiega pożarom

    received 2074824072787791

galeria: Opatrunek na ratunek

   Kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji poznańskiej fundacji Redemptoris Misio „Opatrunek na ratunek”. W tym roku zebraliśmy: bandaże - 303 szt., igły jednorazowe - 51 szt., strzykawki - 417 szt., gaziki - 161 szt., plastry - 42 szt. oraz 220 par rękawiczek jednorazowych.

Czytaj więcej: Opatrunek na ratunek

magda

Konkurs o Złote Pióro Mistrza Ortografii

   8 marca 2018 r. Zuzanna Rzeźnik (kl.II) i Kamil Maćkowski, Olga Dorsz i Magdalena Lasocka (kl.III) reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie O ZŁOTE PIÓRO MISTRZA ORTOGRAFII, który odbywał się w Kościanie. W szranki stanęło ponad czterdziestu uczestników z kilkunastu szkół.

Gratulujemy Magdalenie Lasockej (kl.IIIb), której nie straszna była "walka z bykami", otrzymała bowiem jakże cenne wyróżnienie.

CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA

IV POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

     W środę, 28 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny IV Powiatowego Konkursu Czytelniczego Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa. Swoją wiedzą popisało się siedmioro uczniów. Odpowiadali na 46 pytań dotyczących treści książki pt. "Jacson Percy. Złodziej pioruna”, której autor, Rick Riordan, łączy mitologię grecką ze współczesną fantastyką.

Czytaj więcej: IV POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY - etap szkolny

IMG 20180315 114355

galeria: "Jan Brzechwa dzieciom" - konkurs recytatorski

    15 marca 2018 r. dwie uczennice klasy II reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Jan Brzechwa dzieciom". W konkursie uczestniczyło 21 uczniów. Miło nam przekazać, że Maja Kowalska zajęła II miejsce recytując "Samochwałę".

sm DSC 0012

galeria: Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny 

    Eliminacje gminne TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 7 marca 2018r.  w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z całej gminy. Uczestnicy turnieju musieli odpowiedzieć na 40 pytań w grupie I (szkoła podstawowa) i w grupie II (kl. VII i I, II gimnazjum).

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki na tym poziome eliminacji, zdobywając wszystkie trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych. W grupie I (szkoła podstawowa ) Patrycja Szyrmer zajęła I miejsce, Miłosz Lurc był II, Julia Bobowska była III. W II grupie (gimnazjum i kl. VII) Maria Szyrmer zajęła I miejsce, Magdalena Matuszak była II, a Joanna Tyrpin zdobyła III miejsce.

W wyniku tego uczniowie naszej szkoły zapewnili sobie udział w kolejnym etapie tego konkursu. Powiatowe zmagania odbędą się 16 marca 2018 r. w Borowie gmina Czempiń.

      Duże gratulacje dla naszych uczniów!!!

      Podziękowania za pomoc w przygotowaniach do etapu gminnego dla OSP w Starym Bojanowie, a w szczególności Panu Łukaszowi Kurzawskiemu.