odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj162
ten tydzieńten tydzień1449
ten miesiącten miesiąc1449
od startuod startu845796

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

puchar09

      Zapraszamy Was, drodzy Uczniowie, do rywalizacji o tytuł Super Klasy! Przy tej okazji możecie pokazać się z najlepszej strony, nie tylko jeśli chodzi o naukę! Udzielacie się przecież w akcjach charytatywnych, bierzecie udział w konkursach, organizujecie imprezy klasowe, dbacie o wygląd Waszych sal... Warto to wszystko pokazać!!! Najważniejsze jest jednak to, że możemy wszyscy świetnie się bawić i uczyć zdrowej rywalizacji.

Regulamin konkursu znajdziecie w zakładce SU lub tutaj: plik pdf

dostępne wkrótce

     pasowanie

 

     Dnia 22 października br., o godz. 13.30 w sali Domu Wiejskiego, odbyła się uroczystość

Pasowania na Przedszkolaka.

Dzieci 3 i 4-letnie z naszego przedszkola, w obecności zaproszonych rodziców, rodzeństwa oraz pani wicedyrektor Elżbiety Nowak, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.

Czytaj więcej: Pasowanie na Przedszkolaka

      W piękny sobotni poranek (5.10.br.) grupa 150 osób (dzieci i rodzice) na czele z Księdzem Proboszczem i katechetami uczciła wielkiego Polaka, Jana Pawła II, biorąc udział w 12 Rajdzie Różańcowym do Górki Duchownej. Oprócz dzieci ze szkoły w Starym Bojanowie, tradycyjnie w Rajdzie uczestniczyli uczniowie leszczyńskiej szkoły oraz po raz pierwszy uczniowie z Bronikowa. W Górce Duchownej Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę Św., a później był czas na wspólną zabawę: smażenie kiełbasek na ognisku i udział w różnych grach i zabawach przygotowanych przez SCK.

 

galeria dostępna na stronie: http://parafiastarebojanowo.pl/galeria.htm?dir=Rok_2013/16_Rajd_Rozancowy_-_05.10.2013

 

 

Dzień Uśmiechu

36

     4 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Na przerwach każda uśmiechnięta osoba została obdarowana przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego wykonaną na tę okazję UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĄ.

Czytaj więcej: Dzień Uśmiechu

     2013-09-19 12.22.51 galeria: Sprzątanie świata i wizyta w Polcopperze

     We wrześniu - jak co roku - nasza szkoła przyłaczyła się do akcji Sprzątania Świata. Dotyczyła ona wszystkich uczniów szkoły, od najmłodszych po gimnazjalistów. Wszyscy gromadzili i segregowali śmieci w kontenerze dostarczonym przez firmę Polcopper. Dodatkowo klasy II gimnazjum udały się na ulice Satego Bojanowa, aby zaprowadzić na nich nieco porządku. Niespodzianką dla nich na zakończenie było ognisko w Bruszczewie.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata i wizyta w Polcopperze

 

     W niedzielne popołudnie, 6 października br. w przedszkolu w Starym Bojanowie było niezwykle gwarno i wesoło. Nauczycielki Danuta Tasiemska, Małgorzata Wojtkowiak, Maria Łupicka, dyrektor Zespołu Szkół p. Tadeusz Ilmer, pracownicy przedszkola oraz rodzice wspólnymi siłami zorganizowali festyn rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka".

galeria: Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

Czytaj więcej: Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

 

DSC05519galeria: Dzień Chłopca 2013

 

       30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji przeprowadzone zostały konkurencje, które wcześniej przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kęsicką.

Czytaj więcej: Dzień Chłopca 2013

     26 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli wziąć udział w trzech konkursach zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.
      Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na projekt koszulki z hasłem w języku obcym oraz elementami charakterystycznymi dla danego kraju. W celu podkreślenia różnorodności językowej uczniowie, po wysłuchaniu dialogów, musieli rozpoznać, w jakim języku się one odbywały. Zadaniem dla klas było sformułowanie hasła promującego naukę języków obcych. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na korzyści płynące ze znajomości języków obcych.

 

galeria: Europejski Dzień Języków Obcych