odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj61
ten tydzieńten tydzień663
ten miesiącten miesiąc18505
od startuod startu748199

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

Szanowni Państwo!

     Nazywam się Ewa Szmyt-Grzelczyk i jestem pedagogiem szkolnym. Mogą Państwo oczekiwać ode mnie pomocy i wsparcia w rozwiązywaniu niepokojących Was sytuacji, jakie mogą dotyczyć:

♦ rozpoznawania trudności w nauce bądź innych niepowodzeń szkolnych doświadczanych przez Wasze dziecko,

♦ potrzeby udzielenia Waszemu dziecku pomocy psychologiczno-pedagogicznej,

♦ niepokojących Was zmian, jakie pojawiają się w jego zachowaniu,

♦ trudnych relacji Waszego dziecka z rówieśnikami, nauczycielami lub rodzeństwem,

♦ każdej innej sprawy, która jest dla Was i Waszego dziecka bardzo ważna.

 

Zapraszam do mojego gabinetu.

Poniedziałek    7:3013.30

Wtorek             7:3013.30

Środa               7:3013.30

Czwartek          7:3013.30

Piątek              7:3013.30

 

Na indywidualne konsultacje można się wcześniej umawiać telefonicznie: 65 5185-143

IMG 1348 1 listopada to dzień zadumy...

      Dlatego przed tym świętem, 30 października br. uczniowie klas IIa (wych. U.Górzna), IIb (wych. V. Borkowska-Wojtkowiak) oraz IIIa (wych. K. Nyczka) odwiedzili cmentarz parafialny w Śmiglu.

Zapalili znicze przy Grobowcu Powstańców Wielkopolskich, pamiętając o tym, że to ich imię nosi nasza szkoła, przy Grobowcu Rozstrzelanych, przy tablicach pamiątkowych ku pamięci Oficerów Polskich i Ofiar Katynia, ku pamięci Żołnierzy Ziemi Śmigielskiej poległych w czasie II wojny światowej, ku pamięci Ofiar męczeństwa i śmierci w Oświęcimiu.

Obecność uczniów na cmentarzu była wyrazem pamięci o tych, którzy odeszli, a także krótką lekcją historii.

galeria:Chwila zadumy w Miejscach Pamięci Narodowej

Dzień Spódnicy

 

DSC06212 galeria: Dzień Spódnicy 2013

 

     W środę, 30 października, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Spódnicy. Dzień ten miał na celu zachęcić dziewczyny i kobiety do zrzucenia spodni i założenia spódniczek.

Czytaj więcej: Dzień Spódnicy 2013

    WYJAZD NA PLAC ZABAW 101 galeria: Maluchy w WIDZIMISE

     28 października 4-latki oraz dzieci z grupy „0"C wybrały się na kryty plac zabaw „WidziMisie" we Włoszakowicach. Przez 2 godziny dzieci skakały na trampolinie, „kąpały" się w suchym basenie z kulkami/piłkami, zjeżdżały w rurze, biegały i świetnie się bawiły. Na koniec wszyscy zostali obdarowani czekoladowymi batonikami. Umęczone, ale zadowolone wróciły do swoich sal.

Danuta Tasiemka
Justyna Janowicz

Dzieci segregują śmieci!

 

IMG 1317 galeria: Sprzątania Świata ciąg dalszy!!!

 

   Kolejną zbiórkę z Polcopperem można zaliczyć do udanych! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zgromadzić taką ilość elektrośmieci. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się pozyskać kolejną kwotę, która zostanie wykorzystana na pomoce dydaktyczne.

Czytaj więcej: Kontynuacja Sprzątania Świata!

     Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć wystawę zorganizowaną przez CK w Śmiglu. Dotyczyła ona osoby Jana Pawła II.

     Wystawione prace wykonane były przez malarkę Karolinę Szyman-Piórkowską. Tworzyła je ona na podstawie zdjęć papieskiego fotografa, Grzegorza Gałązki.

Niezwykle realistyczne portrety Wielkiego Polaka wzbudzały w sercach wdzięczność i wzruszenie, przywoływały w pamięci wspomnienia związane z Papieżem.

galeria: Wystawa

 

 

DSC06132 DSC06136

 

Październik jest miesiącem Różańca Świętego, dlatego też p. A. Czapska rozmawiała na ten temat z dziećmi. Każde z nich miało swój różaniec, ale wszystkim szczególnie zaimponował ten z orzechów włoskich. Było to dzieło Szymona Rzepeckiego (gr. 0"B") i jego dziadka.

     "Moje ekologiczne drzewo" - tak brzmiało hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Faber-Castell. Inspiracją tematu były drzewa, które co roku sadzone są przez Faber-Castell w ramach ochrony środowiska, dzięki czemu minimalizowany jest poziom dwutlenku węgla w atmosferze, a także zachowany jest odpowiedni poziom zalesienia. Tematyka konkursu świetnie wkomponowała się w zagadnienia omawiane wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. 

Zdobyte wiadomości znalazły odzwierciedlenie w pracy plastycznej Antosia Sochackiego z gr. 0"A" (wych. p. Honorata Nowak), który zajął III miejsce. 

IMG 1353

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uwaga!!!

     Z dniem 4 listopada br. (tzn. od poniedziałku) ulega zmianie plan lekcji klas I - III szkoły podstawowej. Szczegóły w: plik pdf.

 

Dyrekcja szkoły

 

 

 

   PA090360 galeria: Grupy 0"A" i 0"B" w Błotkowie

 

     9 października br. grupy 0"A" (wych. H. Nowak) i 0"B" (wych. B. Makowska-Pietrowska) wyjechały na wycieczkę do lasu do Błotkowa. Na miejscu czekał leśniczy, p. B. Turliński, który bardzo ciekawie opowiedział o tamtejszym lesie, jego bogactwie i tajemnicach. Dzieci poznały zwyczaje zwierząt: jelenia, dzika, borsuka i dowiedziały się, w jaki sposób przygotowują się one do zimy.

     Wszystkie przedszkolaki wróciły zadowolone i pełne wrażeń, tym bardziej że w ich koszyczkach znalazły się dary lasu, którymi potem udekorowały kąciki przyrody w swoich salach.