odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj37
ten tydzieńten tydzień639
ten miesiącten miesiąc18481
od startuod startu748175

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

Zapraszamy do lektury!

  dla dzieci  dla młodzieży

     Biblioteka zaprasza do zapoznania się z nowymi książkami, które będą dostępne już od poniedziałku. Poniżej można zapoznać się z tytułami tych książek oraz krótkimi recenzjami wybranych tytułów.

Czytaj więcej: Nowości książkowe

 21 listopada - Dzień Życzliwości

 

1

galeria: Dzień Życzliwości

 

W naszej szkole w tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Postanowiliśmy wyjść także poza mury szkolne, by podzielić się uśmiechem z innymi.

Czytaj więcej: Dzień Życzliwości

 

 

     Zapraszam uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej i klas I - III gimnazjum do udziału w konkursie na "KALENDARZ ADWENTOWY". Prace można oddawać do 2 grudnia br. Szczegółowy regulamin konkursy znajdziecie w pliku pdf.


Justyna Majchrzak-Glapiak

 

rower2     Egzamin na kartę rowerową

 

W środę 20 listopada br. odbędzie się część teoretyczna egzaminu na kartę rowerową.

Uczniowie napiszą test jednokrotnego wyboru zawierający 15 pytań wg harmonogramu:

♦ klasy IVa i IVb – godz. 14.05, klasa muzyczna,

♦ klasy Va, IIIaG, IIIbG – godz. 14.05, klasa języków obcych (dół),

♦ klasy VIa, VIb, IaG, IbG, IIaG, IIbG – godz. 14.30, klasa muzyczna.

Warunkiem zaliczenia testu jest udzielenie przynajmniej 13 prawidłowych odpowiedzi!

Osoby, które udzielą 10 – 12 prawidłowych odpowiedzi, będą miały możliwość ponownego podejścia do części teoretycznej egzaminu 27 listopada o godz. 14.05 w klasie muzycznej.

Bezwzględnym warunkiem podejścia do egzaminu jest ukończenie 10 lat.

 

   

1

galeria: Ogólnopolski Tydzień Kariery

      W dniach 14 – 20.10.2013 r. w całej Polsce odbywały się różne inicjatywy i przedsięwzięcia w ramach Ogólnopolskiego Dnia Kariery organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych. W tym roku przyświecało im hasło „Odkryj talenty swojego dziecka". Uczniowie po raz pierwszy włączeni zostali do obchodów Tygodnia Kariery.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Tydzień Kariery

    

DSC06318 galeria: "Skąd? Dokąd? Przystanek Śmigiel"

      W odpowiedzi na zaproszenie pani Izabeli Szablewskiej i dyrekcji Gimnazjum w Śmiglu 22 października br. (I edycja) gimnazjalistki Katarzyna Maćkowiak, Jagoda Chudzińska, Sylwia Dąbkowska, Klaudia Serba i Joanna Kolanowska spotkały się z wolontariuszami z Hiszpanii i Gruzji. Natomiast 12 listopada w II edycji warsztatów z wolontariuszami z Ghany spotkały się Natalia Strzelczyk, Anna Biała, Marlena Mikołajczak, Monika Przybylska i Dominika Kulczycka.

Warsztaty przebiegały pod hasłem "Skąd? Dokąd? Przystanek Śmigiel", a zorganizowane były przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA, Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu oraz Fundację Centrum Aktywności Twórczej z Leszna.

Czytaj więcej: "Skąd? Dokąd? Przystanek Śmigiel."

    

Zdjęcie1992galeria: Biegi z Coccodrillo

      9 listopada br. uczniowie naszej szkoły brali udział w masowych biegach dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Święto Biegania z Coccodrillo". Celem imprezy była popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku, promocja Powiatu Kościańskiego, a przede wszystkim oddanie hołdu i zachowanie pamięci o wybitnym regionaliście doktorze Henryku Florkowskim. 

Czytaj więcej: Biegi z Coccodrillo

Uwaga Uczniowie i Rodzice!


W poniedziałek 18 listopada 2013r. w godz.1500-1800 w naszej szkole odbędą się, organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Inga", warsztaty dla wolontariuszy "Czas na Ciebie - podaruj Siebie".
Warsztaty są skierowane dla uczniów zainteresowanych wolontariatem.
Poprowadzi je Joanna Janowicz - wolontariusz Stowarzyszenia.
Lista uczestników jest już zamknięta.

 

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:
Ewa Szmyt-Grzelczyk
Małgorzata Kęsicka

Rozstrzygnięcie konkursu "Pisać każdy może" oraz konkursu na najpiękniejszą zakładkę

   1267031472 76139110 1-Zdjecia--Przyjme-niepotrzebne-ksiazki-kupie-za-symboliczna-cene-podjade-na-terenie-Trojmiasta

     galeria: PISAĆ KAŻDY MOŻE!

     Październik był Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W naszej szkole z tej okazji uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w konkursie literackim i plastycznym.

      Prace literackie pisali uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Natomiast uczniowie klas I - III szkoły podstawowej wykonali komiksy na dowolny temat. Konkursy dowiodły, że pomysłowość i zdolności uczniów naszej szkoły są naprawdę ogromne.

Czytaj więcej: PISAĆ KAŻDY MOŻE!