odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj153
ten tydzieńten tydzień1503
ten miesiącten miesiąc4335
od startuod startu312789

l2 logo

 

  

 

 

 

DSCN1980

galeria: Pływanie - moje nowe hobby

   W ramach projektu "Pływanie - moje nowe hobby" uczniowie klas trzecich uczestniczą w 10 półtoragodzinnych zajęciach na basenie MOSiR-u w Kościanie. Celem zajęć jest nauka pływania. Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawczynie i chętni rodzice, instruktorzy pływania i ratownicy. Zajęcia są dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

Zasady przyjęcia i rekrutacji do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie

na rok szkolny 2017/2018

Zarządzenie Nr 339/17 Burmistrza Śmigla z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2017/2018 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Śmigiel

oraz

Uchwała Nr XXIX/227/17 Rady Miejskiej Śmigla w sprawie określenia kryteriów stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów spoza obwodu.

Czytaj więcej: Zasady przyjęcia i rekrutacji...

IMG 0290

galeria: "Przygoda z wiedźminem"

   Aleksandra Biała, uczennica kl.II A Gimnazjum zajęła III miejsce w III Powiatowym Konkursie Czytelniczym Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa.

Do drugiego etapu konkursu, który odbył się 30 marca 2017 r. w Kościanie, należało przeczytać kolejne utwory Andrzeja Sapkowskiego: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy. Wśród najlepszych znawców przygód wiedźmina znalazła się nasza uczennica. Gratulujemy tym bardziaj, bo literatura, jak stwerdziły organizatorki , nie należy do łatwej.

Nasze Gimnazjum godnie reprezentowali również Kajetan Frydrych oraz Weronika Piotrowska, którzy wrócili z dyplomami oraz  nagrodami książkowymi.

Życzymy dalszego rozwyjania pasji czytelniczej, a w życiu przygód na miarę wiedźmińskich. Gratulujemy.

IMG 20170329 WA0000

galeria: Opatrunek na ratunek

   Poznańska fundacja Redemptoris Missio, z którą od kilku już lat współpracuje SKC, kolejny raz zorganizowała akcję „Opatrunek na ratunek. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy plaster czy bandaż jest na wagę złota. Uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w akcję i przez cały miesiąc przynosili najróżniejsze materiały opatrunkowe. Dziękujemy wszystkim uczniom za dar serca. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem grupy 0 "A" oraz uczniów Gimnazjum.

                                                                                                         Szkolne Koło Caritas

DSC03372

galeria: Powitanie wiosny w klasach I-III SP

   24 marca uczniowie klas I-III SP powitali wiosnę. Tradycją juz stało się łączenie powitania wiosny z działaniami towarzyszącymi realizacji programu "Owoce i warzywa w szkole". W tym roku uczniowie klas brali udział w dwóch konkursach plastycznym i rywalizacji o tytuł "Lider promocji zdrowia". Zwycięzcom obu konkursów dyplomy i upominki wręczyła osobiscie pani Magdalena Seidler z Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu, która w tym dniu gosciła w naszej szkole.

Czytaj więcej: Powitanie wiosny w klasach I-III SP

INFORMACJA!

Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie informuje,

że ze względu na problemy techniczne,

uruchomienie e-dziennika nastąpi w terminie późniejszym,

tj. w drugiej połowie kwietnia.

DRZWI OTWARTE

I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 22.04.2017

III Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 22.04.2017

I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie - 21.04.2017

I Liceum Ogólnokształcące w Kościanie - 21.04.2017

Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie - 08.04.2017

Zespół Szkół Elektroniczno – Telekomunikacyjnych w Lesznie - 25.03.2017

Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie - 08.04.2017

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie - 25.03.2017

Zespół Szkół nr 4 w Lesznie - 08.04.2017

Zespół Szkół Technicznych w Lesznie - 08.04.2017

20170322 090654

geleria: Rekolekcje 2017'

   „Idźcie i głoście” to hasło tegorocznych Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne prowadził Ojciec Patryk z Osiecznej. Rekolekcjonista przypominał o tak ważnej w naszym życiu modlitwie i nazwał ją pokarmem naszej duszy.

Czytaj więcej: Rekolekcje 2017'

Eliminacje powiatowe TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

„Młodzież Zapobiega Pożarom”       

   Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z całego powiatu.  Uczestnicy turnieju musieli odpowiedzieć na 40 pytania w grupie I (szkoła podstawowa) i  w grupie II (gimnazjum). Uczniowie naszej szkoły  osiągnęli bardzo  dobre wyniki na tym poziome eliminacji.

Czytaj więcej: Sukcesy w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na etapie powiatowym

20170316 1002511

galeria: III a w Teatrze Wielkim

  Rodzice uczniów klasy 3 b zorganizowali integracyjny wyjazd dzieci, rodziców i wychowawczyni do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Obejrzeliśmy przedstawienie baletowo-akrobacyjno-operowe, pt. "Królowa Śniegu". Większość artystów to rówieśnicy naszych uczniów, którzy chodzą do Szkoły Baletowej p. Anny Niedźwiedź. Występ był wspaniały, a dekoracje i stroje tancerzy przepiękne. Dzieci z zachwytem podziwiały olbrzymią salę teatralną. Doświadczyły wiele ciekawych wrażeń i poszerzyły zakres swojej wiedzy.