odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj263
ten tydzieńten tydzień631
ten miesiącten miesiąc5032
od startuod startu362022

l2 logo

 

  

 

 

 

20171116 125853

galeria: Konkurs ekologiczny

    W czwartek, 16 listopada, uczniowie klasy V i klasy VIb reprezentowali naszą szkołę w konkursie ekologicznym pod hasłem "W Gminie Śmigiel ekologicznie segregujemy, dzięki konkursom i ulotce to wiemy". Wcielając się w postaci bajkowe, przekazali wiedzę dotyczącą segregowania śmieci i konieczności dbania o środowisko. Ich zaangażowanie pozwoliło na zajęcie III miejsca. Obok konkursu na najciekawsze przedstawienie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego o tej samej tematyce. Cieszymy się, że i w tej dziedzinie zyskaliśmy uznanie. Emilka Figlarz z klasy V odebrała nagrodę za II miejsce.

Gratulujemy!

religijny

     Aż trzy Uczennice naszej szkoły nagrodzone w konkursie wiedzy

o Pomniku Wdzięczności.

    „Wysoki poziom nadesłanych prac i ogromne zaangażowanie nauczycieli, którzy razem z uczniami je przygotowywali – to najkrótsze podsumowanie tegorocznej, już 4 edycji konkursu Wiedzy o Pomniku Wdzięczności dla dzieci i młodzieży” pt. Sacratissimo Cordii Polonia Restituta – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - Polska Odrodzona – tak ocenił organizator konkursu, którym jest Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu. W tym roku nadesłano na konkurs aż 343 prace z 19 szkół z Wielkopolski. Wśród nagrodzonych osób w kategorii uczniów klas VII i gimnazjum znalazły się uczennice z naszej szkoły - dwie z klasy III gimnazjum – Aleksandra Biała i Zuzanna Ratajczak, które zajęły III miejsce. Dziewczyny zespołowo wykonały prezentację multimedialną na przedstawiony temat konkursu. Trzecia uczennica Alicja Ławniczak z klasy VIb w kategorii wiekowej klas IV-VI SP otrzymała wyróżnienie.

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy o Pomniku Wdzięczności

IMG 2524

galeria: Klasy I-III na "Szewczyku Dratewce"

   27 października 2017 r. klasy I-III edukacji wczesnoszkolnej obejrzały spektakl o Szewczyku Dratewce. Piękne dekoracje, ciekawi bohaterowie przenieśli wszystkich choć na chwilę w inną rzeczywistość, gdzie po zgaszeniu światła wszystko wydaje się prostsze i łatwiejsze.

IMG 2879

galeria: Goście na zamkowych dziedzińcach

   Ucząc się o pierwszych władcach naszego kraju, klasa IIIa zaprosiła uczniów edukacji wczesnoszkolnej na wystawę wykonanych przez siebie zamków. Mosty zwodzone, fosy, mury obronne, baszty, piękne dziedzińce i rożne surowce użyte do wykonania zamków, budziły podziwi i zachwyt. Gratulujemy pomysłowości!

DSC06289

  Dnia 8.11.2017 r.  nauczycielki szkoły podstawowej kl. I-III, chcąc zachęcić podopiecznych do zdrowego odżywiania,  włączyły się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Najpierw przygotowywano w klasach zdrowe, pyszne kanapki, a druga część obchodów miała miejsce na sali gimnastycznej. Tam przywitał uczniów dyrektor T. Ilmer, a następnie odśpiewano hymn Świeżaków. Tego dnia uczniowie zamieszkiwali w różnych wioskach: w Bułkozjadaczach, w Trójkątniakach, w Łyżkowcach, w Zasiedziakach, w Fujpestkach. Łakomczucholec Sprytniasty narobił tam wiele bałaganu i poddani musieli wykonać sporo zadań, aby przywrócić w swych wioskach ład i zadbać o zdrowie. Uczniowie kl. IIIa przedstawili 12 zasad zdrowego odżywiania, a potem odbyły się konkurencje w trzech kategoriach: wiedza, sport, współdziałanie z klasą.
  W dobrych humorach, pełni optymizmu zaczynamy walczyć z Łakomczucholcem i zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu walki o własne zdrowie. Powodzenia!

karma

   Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Światowego Dnia Zwierząt. Uczniowie przez cały październik przynosili karmę dla psów z schroniska w Koszanowie. Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej pobiły rekord w wspieraniu milusińskich i zebrały ponad sto kilogramów. Zwycięską klasą została 3a z p. Iloną Wieczorkowską na czele uzyskując wynik 54 kilogramów. Gratulujemy.

IMG 0011

galeria: English? Deutsch? - żaden problem.

    W ostatni poniedziałek w naszej szkole odbył się niezwykły konkurs językowy. Był to konkurs dwujęzyczny: angielsko-niemiecki i to te języki wiodły prym. Ale nie chodziło tutaj o znajomość języka, tak jak sprawdza się to na typowych sprawdzianach czy klasówkach szkolnych (choć znajomość też była oczywiście ważna). Tutaj trzeba było przede wszystkim udowodnić, że języków można używać też w sposób nietypowy i można się nimi bawić. To już III edycja naszego konkursu z serii LIGA MIĘDZYGIMNAZJALNA: English? Deutsch? – żaden problem!

Czytaj więcej: English? Deutsch? - żaden problem.