odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj9
ten tydzieńten tydzień2607
ten miesiącten miesiąc9731
od startuod startu521966

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

szkola z misja duze

    W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy przyznać Państwa szkole wyróżnienie  "Szkoła z misją". Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyznać Państwu ten tytuł.

Redemptoris Missio

20181016 073543

galeria: Milion dzieci modli się na różańcu

     W 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej na zajęciach religii, wychowawczyni nawiązała do słów św. o. Pio, który mówił, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak zrodziła się inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu”. Każdego roku 18.10 o godz. 9.00 dzieci na wszystkich kontynentach modlą się o pokój. W akcję włączają się także dzieci w Polsce. W naszej ojczyźnie temu dziełu patronuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Również uczniowie naszej szkoły na czele z ks. Proboszczem wzięli udział w tym wydarzeniu.

sztaf1 sztaf2 sztaf3 sztaf4 sztaf5

  Udział w Gminnych Mistrzostwach w Sztafecie Przełajowej zaowocował III miejscem dziewczyn i chłopaków w kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum, natomiast dziewczynki w kategorii klas IV-VI uplasowały się na miejscu III, a chłopcy zajęli miejsce II.

Gratulujemy!

 

row1  row2  row3  row4

   W sobotę, 29 września, uczniowie naszej szkoły wyruszyli pod opieką p. I. Frydrych i R. Miki na rajd rowerowy w ramach Śmigielskiej Jesieni Turystycznej. Meta miała miejsce w Żegrówku. Na mecie na wszystkich czekał posiłek i wiele gier i zabaw. Mateusz Błocian i Tymoteusz Sochacki zajęli czołowe miejsca w żółwiej jeździe.

DSC07722

galeria: Wycieczka do lasu klas I-III SP

   We wtorek, 9 października, uczniowie klas I SP wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Odwiedzili piękny las w Błotkowie. Wszyscy zaopatrzeni w koszyczki, szukali darów jesieni, a w szczególności grzybów. Uczniowie spotkali się też z myśliwym, paniem B. Turlińskim, który opowiedział o tajemnicach lasu. Wizyta w lesie zrobiła na dzieciach duże wrażenie.

    Podobną wycieczkę 4 października  odbyli uczniowie klas II i III. Poznawali wtedy las w Wydorowie. Po lesie oprowadzał dzieci i usystematyzował ich wiedzę na ten temat leśniczy Maciej Majorek.

dzienchlopca2a

Dzień Chłopca w klasie IIa

20180927 085208

galeria: Dzień Głośnego Czytania

   Uczniowie klasy IIa i IIIa uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w bibliotece filialnej w Starym Bojanowie. Wysłuchali opowieści "Gang Słodziaków".

IMG 0450

galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     28 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Powoli tradycją staje się, że włączamy do wspólnej zabawy tabliczką społeczność Starego Bojanowa, rodziców, wszystkich pracowników szkoły i przede wszystkim uczniów. W tym dniu uczniowie wszystkich klas II-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w krótkim teście sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 20180914 094857

galeria: "Sprzątanie świata" - turniej odpadowy w kl. I-III SP

    Uczniowie klas I-III SP wzięli udział w turnieju, który dotyczył prawidłowego postępowania z odpadami i zasad ich segregacji. Przeprowadzony został przez KZGRL z okazji "Sprzątania świata". W rywalizacji międzyklasowej najlepiej wypadła kl. IIa, zaraz za nią znalazła się kl. IIIa, a miejsce III zajęła kl. IIb.