odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj196
ten tydzieńten tydzień3126
ten miesiącten miesiąc7712
od startuod startu548482

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20181218 083026

galeria: Podziel się serecem...

   Kolejny już raz pokazaliśmy, że mamy dobre i wrażliwe serca oraz że potrafimy dzielić się z innymi. Przez cały adwent zbieraliśmy słodycze w ramach akcji „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. W tym roku obdarowaliśmy jedenaścioro dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy przedszkolakom i wszystkim uczniom, dzięki którym na buziach obdarowanych zagości uśmiech.                                                              

                                                    SKC

20181203 110243

galeria: Warsztaty mikołajkowe

    W dniach 3 oraz 5 grudnia uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w czytelniczo-plastycznych warsztatach mikołajkowych przygotowanych przez panie Katarzynę Matczak i Małgorzatę Kęsicką. Na początku dzieci wysłuchały historii, opowiadającej o tym skąd w Polsce pojawił się zwyczaj zdobienia choinki oraz poznały znaczenie poszczególnych ozdób choinkowych. Następnie uczniowie sami przygotowywali świąteczne ozdoby, które zawisły na szkolnej choince. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek dla każdego uczestnika.

IMG 20181127 091523

galeria: Szachy...

   27.11 i 4.12 uczniowie klasy II a i II b gościli pana E. Karpińskiego - trzykrotnego mistrza Polski w warcabach. Podczas zajęć dzieci poznały zasady gry i próbowały ze sobą rywalizować. Była to wspaniała lekcja.

20181127 083001

galeria: Opatrunek na ratunek

   Kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez poznańską fundację Redemptoris Missio. Tym razem do akcji przyłączyły się wszystkie grupy przedszkolne. Zebraliśmy ogromną ilość plastrów, bandaży, rękawiczek, strzykawek wraz z igłami oraz gazików.

Dwie najmłodsze wolontariuszki: Gosia i Martyna z klasy 1a posegregowały wszystkie materiały opatrunkowe.

Paczka dotrze do Poznania – do siedziby Fundacji a stamtąd do szpitali misyjnych. Opatrunki z Polski trafią m.in. do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu.

Tym wszystkim, którzy podarowali materiały opatrunkowe serdecznie dziękujemy.

SKC

20181206 110553

galeria: Mikołajki 2018'

  Kolejny raz odbył się w szkole TURNIEJ MIKOŁAJKOWY. Działo się wiele. Klasy konkurowały o pierwsze miejsce biorąc udział w różnych zadaniach. Uczniowie popisywali się wiedzą dotyczącą symboli świątecznych, wykonywali kartkę świąteczną, rozpoznawali smaki bakalii i podawali ich nazwę, wykonywali wylosowaną wcześniej kolędę, prezentowali przebrania. Na koniec reprezentant każdej klasy musiał pokonać na czas tor przeszkód. Za każde zadanie klasy otrzymywały punkty. Największą liczbę uzyskała klasa III B i zajęła tym samym I miejsce.

IMG 20181129 105643

galeria: Andrzejki klas II i III SP

   W czwartek 29 listopada klasy II i III bawiły się wspólnie na zabawie andrzejkowej. Były różne wróżby związane z wyborem przyszłego zawodu, męża, żony, wróżba z butami... Lany wosk pokazał przyszłość każdego uczestnika. Wróżbom towarzyszyły tańce oraz pyszny poczęstunek.

DSCN3507

galeria: Andrzejki klas I.

    W środę popołudniu 28 XI uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami zorganizowali wieczór andrzejkowy. Pięknie przygotowane stoły wypełnione były smakołykami. Tradycyjne wróżby – serca z imionami, buty, wróżba z talerzykami i inne - wzbudziły spore emocje, które studziły tańce. Muzykę iście dyskotekową przygotował jeden z rodziców. Przebojem okazał się utwór „Jesteś szalona”, który śpiewali wszyscy. A zabawa ze szczotką wywołała wiele radości w tańcu. Wieczór andrzejkowy był bardzo udany.

     INFORMACJA

   Jeśli znacie Państwo osoby pełnoletnie, które chciałyby wziąć udział w inscenizacji to poniżej przekazuję informację:

W związku z organizowaną inscenizacją historyczną z okazji 100. rocznicy wymarszu kompanii śmigielskiej do powstania wielkopolskiego, która odbędzie się 12 stycznia 2019 r. w Śmiglu informujemy, że poszukiwani są statyści, którzy chcieliby wziąć czynny udział w przedsięwzięciu.

Czytaj więcej: Inscenizacja