odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj183
ten tydzieńten tydzień1470
ten miesiącten miesiąc1470
od startuod startu845817

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

UWAGA !

Rodzice, którzy chcieliby zabrać cokolwiek z szafek swoich dzieci

w budynku głównym szkoły, Domu Wiejskim lub przedszkolu,

proszeni są o przybycie w dniach:

27.03.2020 godz. 1200 – 1500

 lub

30.03.2020 godz. 1200 – 1500.

chmura

Drodzy Rodzice,

bardzo proszę koniecznie odebrać wiadomość wysłaną na idziennik. Znajdziecie tam instrukcję pracy na platformie Microsoft Teams. Aby dzieci mogły uczestniczyć w lekcjach, konieczne jest logowanie. Zaczynamy od jutra!

    Dzięki platformie będziemy kontaktować się w jednym miejscu na linii nauczyciel - uczeń (i odwrotnie), ale także na linii nauczyciel - rodzic (również w dwie strony). Tylko tam będą przekazywane wiadomości, materiały i tylko tam uczeń będzie mógł odesłać swoje prace.

Nie znaczy to, że rezygnujemy z kontaktu przez idziennik.

   Do zobaczenia jutro!

Szanowni Państwo!

     Przed nami wszystkimi duże wyzwanie. Jak sprostać wymaganiom i zachować pogodę ducha?  Oto kilka propozycji, które mogą być pomocne przy organizacji nauki dla naszych dzieci w domu i dla nas samych.

  • > Zadbaj, aby dziecko miało swoje miejsce do nauki.
  • > Zadbaj, aby w czasie nauki w otoczeniu dziecka panował spokój, wyłącz telewizor itp.
  • > W trakcie nauki wskazane są krótkie przerwy, czas na chwilę wytchnienia czy ruchu.
  • > Chwal i nagradzaj, to zwiększa motywację dziecka do wysiłku.
  • > Zadbaj o prawidłowy sen dziecka, dobry wypoczynek pomaga jasno myśleć.
  • > Pamiętaj, aby utrzymywać zdrową „dietę medialną”. Nie oglądajcie zbyt dużo wiadomości.
  • > Rozmawiaj ze swoim dzieckiem, zadawaj pytania nie nakazuj.
  • > Weź sobie chwilę wytchnienia-swój prywatny czas. Umów się ze swoimi dziećmi na 30 może 40 minut tylko dla siebie.
  • > Postaraj się nie narzekać.
  • > Nie bój się sięgać po pomoc.

Szanowni Państwo, jestem do Państwa dyspozycji. W razie pytań, wątpliwości czy chęci porozmawiania proszę o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                                                                                                                                                                         Pedagog szkolny

UWAGA

   W zakładce DLA UCZNIA » DORADCA ZAWODOWY można zapoznać się z ofertą szkół oraz przejrzeć informator szkolnictwa ponadpodstawowego na rok szkolny 2020/2021.

     Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami.

Czytaj więcej: Dzieci uczą rodziców - materiał

https://www.facebook.com/malgosiaadamczak/videos/534901420533440/

> cześć trzecia https://www.facebook.com/malgosiaadamczak/videos/862952494116829/

> część druga https://www.facebook.com/malgosiaadamczak/videos/221358842563507/

> część pierwsza "Reksio szczeniak" https://www.facebook.com/malgosiaadamczak/videos/801146197044832/

  Od jutra, codziennie o godz. 12:00 Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak na swoim profilu Facebook będzie czytała dzieciom bajki > https://www.facebook.com/malgosiaadamczak/videos/626944224548416/

     Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informuje, iż z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną (COVID -19) i zamknięcie placówek oświatowych w Polsce termin nadsyłania prac w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja – Prośrodowiskowa kampania edukacyjna - zostaje przesunięty i będzie zgodny z datą zakończenia roku szkolnego 2019/2020.
 
 Z poważaniem
 
Bartosz Iwanowski
 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Środowiska

    Dyrektor szkoły przypomina, że czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie jest czasem wolnym od nauki. Nauczyciele przesyłają uczniom zagadnienia i zadania do utrwalenia bądź opracowania. Ministerstwo Edukacji Narodowej również wspiera uczniów w tej sytuacji i zachęca do korzystania ze stron portali edukacyjnych oraz CKE. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

 

      UWAGA!

    Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie zwraca się z prośbą o poważne potraktowanie zawieszenia zajęć w szkole jako czas kwarantanny ogólnopolskiej. W związku z tym proszę Państwa, a szczególnie dzieci i młodzież, o przebywanie w domach, ograniczenie wyjazdów i kontaktów z innymi osobami do niezbędnego minimum. Nie powinien być to czas wyjazdów (np. do galerii) i spotkań towarzyskich.

   Jednocześnie proszę o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, który powracają z zagranicy i ich zdrowie jest zagrożone koronawirusem. W razie wystąpienia niepokojących objawów choroby, proszę o natychmiastowy kontakt z odpowiednimi służbami.

800 190 590 -numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie – Tadeusz Ilmer