odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj22
ten tydzieńten tydzień894
ten miesiącten miesiąc11398
od startuod startu493233

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

sztaf1 sztaf2 sztaf3 sztaf4 sztaf5

  Udział w Gminnych Mistrzostwach w Sztafecie Przełajowej zaowocował III miejscem dziewczyn i chłopaków w kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum, natomiast dziewczynki w kategorii klas IV-VI uplasowały się na miejscu III, a chłopcy zajęli miejsce II.

Gratulujemy!

 

row1  row2  row3  row4

   W sobotę, 29 września, uczniowie naszej szkoły wyruszyli pod opieką p. I. Frydrych i R. Miki na rajd rowerowy w ramach Śmigielskiej Jesieni Turystycznej. Meta miała miejsce w Żegrówku. Na mecie na wszystkich czekał posiłek i wiele gier i zabaw. Mateusz Błocian i Tymoteusz Sochacki zajęli czołowe miejsca w żółwiej jeździe.

DSC07722

galeria: Wycieczka do lasu klas I-III SP

   We wtorek, 9 października, uczniowie klas I SP wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Odwiedzili piękny las w Błotkowie. Wszyscy zaopatrzeni w koszyczki, szukali darów jesieni, a w szczególności grzybów. Uczniowie spotkali się też z myśliwym, paniem B. Turlińskim, który opowiedział o tajemnicach lasu. Wizyta w lesie zrobiła na dzieciach duże wrażenie.

    Podobną wycieczkę 4 października  odbyli uczniowie klas II i III. Poznawali wtedy las w Wydorowie. Po lesie oprowadzał dzieci i usystematyzował ich wiedzę na ten temat leśniczy Maciej Majorek.

dzienchlopca2a

Dzień Chłopca w klasie IIa

20180927 085208

galeria: Dzień Głośnego Czytania

   Uczniowie klasy IIa i IIIa uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w bibliotece filialnej w Starym Bojanowie. Wysłuchali opowieści "Gang Słodziaków".

IMG 0450

galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     28 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Powoli tradycją staje się, że włączamy do wspólnej zabawy tabliczką społeczność Starego Bojanowa, rodziców, wszystkich pracowników szkoły i przede wszystkim uczniów. W tym dniu uczniowie wszystkich klas II-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w krótkim teście sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 20180914 094857

galeria: "Sprzątanie świata" - turniej odpadowy w kl. I-III SP

    Uczniowie klas I-III SP wzięli udział w turnieju, który dotyczył prawidłowego postępowania z odpadami i zasad ich segregacji. Przeprowadzony został przez KZGRL z okazji "Sprzątania świata". W rywalizacji międzyklasowej najlepiej wypadła kl. IIa, zaraz za nią znalazła się kl. IIIa, a miejsce III zajęła kl. IIb.

IMG 20180911 105312

galeria: Wroniawy - kl. III SP

   Od 10 do 12 września uczniowie klasy III naszej szkoły uczestniczyli wspólnie z kolegami z klas III ze Śmigla w zielonej szkole we Wroniawach. W pięknym pałacu nauczyli się wiele: poznali historię pałacu, dbali o porządek w swoim pokoju, sami ścielili łóżka, zdrowo się odżywiali, pisali pozdrowienia dla Rodziców na kartce pocztowej...  Uczestniczyli również w wielu zajęciach sportowych, dyskotece, karaoke oraz wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w Kluczewie.

racot

   Liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XXV Biegu Olimpijskim im. Ireny Szewińskiej w Racocie. Niezależnie od zajętego miejsca, każdy uczestnik miał szansę na wygraną. W drodze losowania wśród wszystkich zawodników rower otrzymała Roksana Jakubowska z kl. VIIa.