odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj69
ten tydzieńten tydzień671
ten miesiącten miesiąc18513
od startuod startu748207

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

Zdjęcie2092 Zdjęcie2094

 

Gratulujemy uczennicom, które reprezentowały szkołę

w Gminnych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt

i zajłęły II miejsce!

     Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju Wiedzy Pozarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" znajdą w pliku pdf pytania konkursowe z odpowiedziami.

    DSC 8558 1024x768

galeria: Dzień Babci i Dzień Dziadka kl.2b

     Dnia 22 stycznia br. uczniowie klasy IIb zaprosili swe Babcie i Dziadków do sali Domu Wiejskiego na uroczystość. Wnuczkowie zaprezentowali inscenizację baśni „O 12 miesiącach” wg H. Januszewskiej oraz wiązankę wierszy i piosenek. Było „100 lat”, życzenia, prezenty i laurki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dzień Dziadka w kl.2b

IMG 1880

galeria: 50-lecie szkoły!

Uroczystość 50-lecia szkoły była okazją do podsumowań i wielu wspomnień.

Obchody rocznicy rozpoczęły się już w czwartek od Mszy Św. w kościele Św. Teresy w Starym Bojanowie. Obecne były sztandary szkoły i delegacja Kombatantów. O oprawę muzyczną zadbała Schola.

Czytaj więcej: 50-lecie szkoły!

babcia i dziadek

galeria: Dzień Babci i Dzień Dziadka

     Dziś, 21 stycznia, dziewczynki ze Szkolnego Koła Caritas odwiedziły Babcie i Dziadków ze Starego Bojanowa z bukiecikiem kwiatków, własnoręcznie zrobionymi laurkami oraz z życzeniami od uczniów naszej szkoły. Miejmy nadzieję, że gromkie "100 lat" było miłą niespodzianką!

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE

 

     Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z nowościami książkowymi w naszej bibliotece. Poniżej przedstawionych jest kilka tytułów wraz z krótkim opisem. Oczywiście są to tylko wybrane książki. Do zapoznania się ze wszystkimi, zapraszamy do biblioteki.

Czytaj więcej: Nowości książkowe

     DSCF0080

galeria: Wycieczka klasy Va

     14 stycznia 2014r. klasa Va z wychowawcą A. Dybską i p. pedagog E. Szmyt–Gzrelczyk wyjechała na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl teatralny w Teatrze Muzycznym pt. „Królowa Śniegu”. Przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom. Następnie, aby uczcić urodziny naszej szkoły i Święto Patrona, uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Przez dwie godziny obcowali z historią, poznając swojego Patrona.

 

IMG 1603

galeria:Spotkanie z żużlowcami UNII LESZNO

 

    W dniu 13 stycznia 2014r. mieliśmy okazję gościć w szkolnych progach żużlowców Unii Leszno. Na spotkaniu obecni byli trenerzy: Paweł Jąder i Roman Jankowski oraz żużlowcy: Damian Baliński, Tobiasz Musielak, Piotr Pawlicki oraz młodzi adepci sportu żużlowego. Pierwsi ze sportowcami spotkali się uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, a później uczniowie klas starszych.

Mieli oni okazję porozmawiać ze sprtowcami, zebrać autografy i zrobić sobie zdjęcia, a żeby wizyta gości była ciekawsza, przeprowadzono również dla nich quiz dotyczący wiedzy gimnazjalnej.

Czytaj więcej: Spotkanie z żużlowcami UNII LESZNO