odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj715
ten tydzieńten tydzień3620
ten miesiącten miesiąc17318
od startuod startu766664

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

     2014-04-14 11.28.37

galeria: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Zofia Samol, Wiktoria Piotrowska, Kacper Kamieniarz i Sebastian Lester sklasyfikowana została na siódmym miejscu. Gimnazjum, jako zwycięzca ubiegłorocznych eliminacji, miało prawo do wystawienia dwóch drużyn.

Również w tym roku uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna w składzie: Bartosz Matuszak, Mateusz Szczerbal i Tobiasz Kamieniarz zwyciężyła w turnieju, z kolei druga reprezentacja, w której skład weszli: Marek Furmaniak, Hubert Jęcikowski i Dominika Kulczycka zajęła trzecie miejsce.

Dodatkową nagrodę za najlepiej rozwiązany test otrzymał Marek Furmaniak, a za najlepiej pokonany tor przeszkód Bartosz Matuszak.

Drużyna z naszego gimnazjum reprezentować będzie powiat kościański na eliminacjach wojewódzkich.

Pozostaje nam trzymać kciuki za kolejne zwycięstwo!

w przygotowaniu

DSC05001

galeria: Odwiedziny świąteczne

      Z radością płynącą od Zmartwychwstałego Jezusa uczennice ze Szkolnego Koła Caritas w imieniu Dyrekcji, Pracowników i uczniów szkoły udały się z życzeniami do kilku mieszkańców Starego Bojanowa.

DSC00423

galeria: Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

        Uczeń naszej szkoły, Oskar Kościański z kl. IIIb, otrzymał wyróżnienie w konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie!

Oskarowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

20140411 115158

galeria: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przypadającego na 2 kwietnia, p. Katarzyna Matczak odczytała w grupach „zerowych” bajki Hansa Christiana Andersena. To na jego cześć powstało to święto. W każdej grupie zaprezentowana została inna bajka; były to Calineczka, Pięć ziarenek grochu oraz Księżniczka na ziarnku grochu. Po uważnym wysłuchaniu treści, dzieci wykonały ilustracje z nimi związane.

Owocem tej pracy są przepiękne rysunki, które zdobią szkolny korytarz.

foto4

galeria: Gminni Mistrzowie Matematyki

GMINNI MISTRZOWIE MATEMATYKI

    10 kwietnia br. w Zespole Szkół w Bronikowie odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna  w składzie: Wiktoria Piotrowska z kl. VIb (nauczyciel prowadzący - p.A. Dybska), Zofia Stephan i Patryk Przybylski z kl. VIa (nauczyciel prowadzący - p.A. Turek).

     W rywalizacji indywidualnej I miejsce zajęła Zofia Stephan, natomiast Wiktoria Piotrowska miejsce III. W związku z tym drużynowo uplasowaliśmy się na miejscu I i w nagrodę otrzymaliśmy Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

DSC01193

galeria: Cyrk

    Uczniowie grup "0" i klas I-VI szkoły podstawowej mieli okazję spotkać się z CYRKIEM HECA. Zadowolenie dzieci było duże, ponieważ nie tylko oglądały pokaz, ale także mogły wziąć w nim udział.

straz

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Patrycja Wojtkowiak z gimnazjum i uczennice szkoły podstawowej: Wiktoria Piotrowska, Kamila Błocian oraz Zofia Samol reprezentowały naszą szkołę i gminę na eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego awansowali tylko uczniowie z pierwszych miejsc, jednak w klasyfikacji drużynowej poszczególnych gmin powiatu kościańskiego najwięcej punktów oraz puchar zdobyli reprezentanci Gminy Śmigiel.

Dziewczynom kibicował p.Krzysztof Kopienka.