odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj224
ten tydzieńten tydzień3341
ten miesiącten miesiąc15219
od startuod startu590503

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

    WYJAZD NA PLAC ZABAW 101 galeria: Maluchy w WIDZIMISE

     28 października 4-latki oraz dzieci z grupy „0"C wybrały się na kryty plac zabaw „WidziMisie" we Włoszakowicach. Przez 2 godziny dzieci skakały na trampolinie, „kąpały" się w suchym basenie z kulkami/piłkami, zjeżdżały w rurze, biegały i świetnie się bawiły. Na koniec wszyscy zostali obdarowani czekoladowymi batonikami. Umęczone, ale zadowolone wróciły do swoich sal.

Danuta Tasiemka
Justyna Janowicz

Dzieci segregują śmieci!

 

IMG 1317 galeria: Sprzątania Świata ciąg dalszy!!!

 

   Kolejną zbiórkę z Polcopperem można zaliczyć do udanych! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zgromadzić taką ilość elektrośmieci. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się pozyskać kolejną kwotę, która zostanie wykorzystana na pomoce dydaktyczne.

Czytaj więcej: Kontynuacja Sprzątania Świata!

     Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć wystawę zorganizowaną przez CK w Śmiglu. Dotyczyła ona osoby Jana Pawła II.

     Wystawione prace wykonane były przez malarkę Karolinę Szyman-Piórkowską. Tworzyła je ona na podstawie zdjęć papieskiego fotografa, Grzegorza Gałązki.

Niezwykle realistyczne portrety Wielkiego Polaka wzbudzały w sercach wdzięczność i wzruszenie, przywoływały w pamięci wspomnienia związane z Papieżem.

galeria: Wystawa

 

 

DSC06132 DSC06136

 

Październik jest miesiącem Różańca Świętego, dlatego też p. A. Czapska rozmawiała na ten temat z dziećmi. Każde z nich miało swój różaniec, ale wszystkim szczególnie zaimponował ten z orzechów włoskich. Było to dzieło Szymona Rzepeckiego (gr. 0"B") i jego dziadka.

     "Moje ekologiczne drzewo" - tak brzmiało hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Faber-Castell. Inspiracją tematu były drzewa, które co roku sadzone są przez Faber-Castell w ramach ochrony środowiska, dzięki czemu minimalizowany jest poziom dwutlenku węgla w atmosferze, a także zachowany jest odpowiedni poziom zalesienia. Tematyka konkursu świetnie wkomponowała się w zagadnienia omawiane wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. 

Zdobyte wiadomości znalazły odzwierciedlenie w pracy plastycznej Antosia Sochackiego z gr. 0"A" (wych. p. Honorata Nowak), który zajął III miejsce. 

IMG 1353

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uwaga!!!

     Z dniem 4 listopada br. (tzn. od poniedziałku) ulega zmianie plan lekcji klas I - III szkoły podstawowej. Szczegóły w: plik pdf.

 

Dyrekcja szkoły

 

 

 

   PA090360 galeria: Grupy 0"A" i 0"B" w Błotkowie

 

     9 października br. grupy 0"A" (wych. H. Nowak) i 0"B" (wych. B. Makowska-Pietrowska) wyjechały na wycieczkę do lasu do Błotkowa. Na miejscu czekał leśniczy, p. B. Turliński, który bardzo ciekawie opowiedział o tamtejszym lesie, jego bogactwie i tajemnicach. Dzieci poznały zwyczaje zwierząt: jelenia, dzika, borsuka i dowiedziały się, w jaki sposób przygotowują się one do zimy.

     Wszystkie przedszkolaki wróciły zadowolone i pełne wrażeń, tym bardziej że w ich koszyczkach znalazły się dary lasu, którymi potem udekorowały kąciki przyrody w swoich salach.

Uwaga Uczniowie i Rodzice!

      29 października br.(tj.wtorek) koło Domu Wiejskiego, w godz. 800-1200 zorganizowana jest ponowna zbiórka elektroodpadów (monitory, klawiatury, telewizory, pralki,itp.). Jest to kontynuacja akcji przy współpracy z firmą Polcopper. Prosimy o przyłączenie się do niej, tym bardziej że uzyskane ze sprzedaży pieniądze, przekazane będą na zakup pomocy dydaktycznych dla klas I - III.

 

                                                                                                               Nauczyciele klas I - III

muszkaSamorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów z kl. IV - VI szkoły podstawowej i kl. I - III gimnazjum na dyskotekę szkolną.

     Odbędzie się ona 29 października br. (tj.wtorek) w godz. od 1630 - 1930 w świetlicy szkolnej.

     W związku z tym, że 30 października obchodzimy w naszej szkole DZIEŃ SPÓDNICY, preferowanym strojem dla dziewczyn jest spódnica (mini, midi, maxi), a dla chłopaków krawat lub muszka.

Cena biletu:

- dla dziewczyn w spódnicy - 2zł, w spodniach - 2,5

- dla chłopców "pod krawatem" lub w muszce - 2zł, bez któregoś z ww elementów - 2,5.

W czasie trwania dyskoteki będzie można zakupić ciasto i napój.

                                                                     

                                                                 Zapraszamy do zabawy!