odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj121
ten tydzieńten tydzień598
ten miesiącten miesiąc8596
od startuod startu549366

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

 

 

Dzień Uśmiechu

36

     4 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Na przerwach każda uśmiechnięta osoba została obdarowana przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego wykonaną na tę okazję UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĄ.

Czytaj więcej: Dzień Uśmiechu

     2013-09-19 12.22.51 galeria: Sprzątanie świata i wizyta w Polcopperze

     We wrześniu - jak co roku - nasza szkoła przyłaczyła się do akcji Sprzątania Świata. Dotyczyła ona wszystkich uczniów szkoły, od najmłodszych po gimnazjalistów. Wszyscy gromadzili i segregowali śmieci w kontenerze dostarczonym przez firmę Polcopper. Dodatkowo klasy II gimnazjum udały się na ulice Satego Bojanowa, aby zaprowadzić na nich nieco porządku. Niespodzianką dla nich na zakończenie było ognisko w Bruszczewie.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata i wizyta w Polcopperze

 

     W niedzielne popołudnie, 6 października br. w przedszkolu w Starym Bojanowie było niezwykle gwarno i wesoło. Nauczycielki Danuta Tasiemska, Małgorzata Wojtkowiak, Maria Łupicka, dyrektor Zespołu Szkół p. Tadeusz Ilmer, pracownicy przedszkola oraz rodzice wspólnymi siłami zorganizowali festyn rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka".

galeria: Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

Czytaj więcej: Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

 

DSC05519galeria: Dzień Chłopca 2013

 

       30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji przeprowadzone zostały konkurencje, które wcześniej przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kęsicką.

Czytaj więcej: Dzień Chłopca 2013

     26 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli wziąć udział w trzech konkursach zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.
      Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na projekt koszulki z hasłem w języku obcym oraz elementami charakterystycznymi dla danego kraju. W celu podkreślenia różnorodności językowej uczniowie, po wysłuchaniu dialogów, musieli rozpoznać, w jakim języku się one odbywały. Zadaniem dla klas było sformułowanie hasła promującego naukę języków obcych. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na korzyści płynące ze znajomości języków obcych.

 

galeria: Europejski Dzień Języków Obcych

 

wojsko

 

 

     5 września klasy IIa (wych. U. Górzna), IIb (wych. V. Borkowska-Wojtkowiak) i IIIa (wych. K. Nyczka) szkoły podstawowej odwiedziły Jednostkę Wojskową w Lesznie z okazji 60-lecia jej istnienia.

     Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska wóz radiolokacyjny, strzelać z pistoletu i z karabinu, zobaczyć jak drukuje się mapy i jaki sprzęt jest do tego potrzebny.

     Przy okazji pobytu w Lesznie, uczniowie zwiedzili redakcję gazety ABC, gdzie dowiedzieli się, jak składa się gazetę, jak planuje się pracę na poszczególnych etapach jej redagowania... Potem udali się na dworzec PKP oraz do budynku głównego Poczty.

 

galeria: Z wizytą w Lesznie...

 

 

      Głosujcie na klasy IIIa i VIb szkoły podstawowej, które biorą udział w konkursie na najbardziej zwariowaną klasę. Możecie im pomóc w wygranej oddając codziennie głos na stronie http://www.cartoonnetwork.pl/gumball-konkurs.

Przypatrzcie się dobrze zdjęciom, abyście mogli ich rozpoznać! Uczestnicy konkursu i ich wychowawcy z góry Wam dziękują za wsparcie.

1378339 219199681579919 448757816 nIMG 1193

                                                                 VIb                                      IIIa

 

 

 

UWAGA!!!

 

W poniedziałek 14.10.2013r. autobus szkolny będzie kursował w następujący sposób:

 

I. Dowóz ranny:

Parsko 1 7.45

Parsko 2 7.50

Żydowo 7.55

Spławie 8.10

Robaczyn 8.30

Olszewo 8.40

Bruszczewo 9.00

Sierpowo 9.10

 

Odwóz rozpocznie się ok. godz. 11.00 wg kolejności:

Bruszczewo, Parsko, Spławie, Sierpowo, Robaczyn, Olszewo.

Natomiast dzieci z oddziałów „zerowych" od godz.13.00 wg w/w kolejności sprzed Domu Wiejskiego.

 

Od dziś strona internetowa szkoły dostępna pod nowym adresem: www.szkola-starebojanowo.pl

Dodano Galerię z Rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014