odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj20
ten tydzieńten tydzień3623
ten miesiącten miesiąc11517
od startuod startu719238

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC04612

galeria: XIV Gminne Dyktando Ortograficzne

     W tym roku to nasza szkoła była organizatorem XIV Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Burmistrza Śmigla "Zostań mistrzem ortografii". Konkurs odbył się 25 marca br. Udział wzięło trzydziestu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

Zwycięzcami na poziomie szkoły podstawowej klas IV-VI zostali:

Wiktoria Skoracka z Zespołu Szkół w Czaczu - msc I

Monika Żymelska ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu - msc II

Joanna Glapiak z Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej - msc III

 

Zwycięzcami na poziomie gimnazjum klas I-III zostali:

Paulina Nowak z Zespołu Szkół w Bronikowie - msc I

Alicja Mueller z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie - msc II

Aneta Józefczak z Gimnazjum w Śmiglu - msc III

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DSC08422

galria: Wiosenny Dzień Zdrowia

     I Wiosenny Dzień Zdrowia to tytuł ogólnoszkolnego happeningu, jaki klasa Ib gimnazjum wraz z wychowawczynią Ireną Drzewiecką zorganizowała dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Starym Bojanowie. Konkurs Winiar był wspaniałą inspiracją do przygotowań.

Czytaj więcej: Wiosenny Dzień Zdrowia

DSC08311

galeria: I Targi Edukacyjne

     19 marca w naszej szkole odbyły się I Targi Edukacyjne. Targi otworzył dyrektor szkoły p. Tadeusz Ilmer. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się dziesięć szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Czytaj więcej: I Targi Edukacyjne

Zdjęcie0078

galeria: Klasa IIIa i IIIb na basenie

     W ramach zajęć wychowania fizycznego klasy IIIa i IIIb pojechały na kościański basen. Młodzi adepci pływania byli nienasyceni i już czekają na kolejny "sportowy" wyjazd.

 DSC6898

galeria: VI Dyktando Rodzinne

 

      Zwycięzcami tegorocznego VI Dyktanda Rodzinnego zostali: ze szkoły podstawowej Zofia Samol - msc I, Michał Kasprzak - msc II, Wiktoria Piotrowska - msc III. Natomiast w gimnazjum zwyciężyli: Joanna Kolanowska - msc I, Alicja Mueller - msc II, Jagoda Chudzińska - msc III. Nie zapomnijmy o Podpowiadaczach, którzy odegrali zapewne niemałą rolę w uzyskaniu zaszczytnych miejsc.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

Czytaj więcej: VI Dyktando Rodzinne

IMG 2078      

 

Sylwia Dąbkowska w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

     

     10 stycznia 2014r. odbył się I etap Międzynarodowego, bo organizowanego m.in. w Niemczech, Danii, Austrii, Szwajcarii, Konkursu Matematycznego dla wszystkich uczniów w Polsce, organizowany przez Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Konkurs przeprowadzony był w naszej szkole w trzech z dziewięciu kategorii, tzn. szkoła gimnazjalna: klasy I, II i III - łącznie 19 uczniów.

     Zgodnie z regulaminem uczestnicy, którzy w punktacji zajęli pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach, zostali zakwalifikowani do II-go etapu konkursu.

      Sylwia Dąbkowska, uczennica klasy IIIA gimnazjum została zaproszona na finał i wraz z prowadzącym nauczycielem matematyki,  mgr Ireną Drzewiecką 28 marca 2014r. uczestniczyć będą w Ogólnopolskim finale konkursu. Konkurs odbędzie się w Vistula University na Ursynowie w Warszawie.

     

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces!!!

    

DSC01070

galeria: Moja ulubiona bajka

     Konkurs MOJA ULUBIONA BAJKA został rozstrzygnięty. Prace oceniała komisja powołana przez pomysłodawcę konkursu - Tymoteusza Sochackiego, ucznia klasy IIIa.

W konkursie zwyciężyli:

Wiktor Kurzawski z kl.IIb (bajka pt. "Krecik") - miejsce I

Weronika Kamieniarz z kl.I (bajka pt. "Kubuś Puchatek") - miejsce II

Roksana Boś z kl.IIIb (bajka pt. "Przygody kota Filemona") - miejsce III

Antoś Włodarczak z gr.0"A" (bajka pt. "Mija i ja") - miejsce III

Czytaj więcej: Moja ulubiona bajka

♦ ♦ ♦

  Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zrobili niespodziankę paniom pracującym w szkole. Składając im życzenia, częstowali mufinkami, które sami upiekli!

galeria: Dzień Kobiet

Uwaga Uczniowie!

   Firma Unia Sportowa S.A. organizuje akcję "NA ŻUŻEL ZA MAKULATURĘ". Trwa ona od 10.03 - 30.04. br. Udział w akcji mogą wziąć udział szkoły podstawowe i gimnazja.

Pieniądze zebrane za makulaturę zasilą konto Fundacji "Dr Clown". Po zakończeniu akcji Unia Sportowa S.A. ogłosi, która szkoła (klasa) wygrała i tym samym zostanie zaproszona na wybrany mecz żużlowy FOGO Unii Leszno  w sezonie 2014 na stadionie Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Szczegóły regulaminu u wychowawców.