odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj735
ten tydzieńten tydzień3640
ten miesiącten miesiąc17338
od startuod startu766684

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC00017

galeria: Mecz Unii Leszno

     Uczniowie, którzy wygrali konkurs wiedzy o żużlu i Unii Leszno, w niedzielę, 11 maja, udali się na mecz Fogo Unia Leszno vs SPAR Falubaz Zielona Góra.

Niestety, mimo gromkiego dopingu, żuzlowcy Unii w ostatnm biegu przegrali 44 - 46.

P1090438

galeria: Twórcy książek

     W odpowiedzi na konkurs literacko-plastyczny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu "Jestem autorem i ilustratorem książki" uczniowie klas III szkoły podstawowej wykonali prace według własnego pomysłu.

Wyróżnienia otrzymały uczennice kl.IIIa: Julia Cichoszewska i Amelia Dziwak.

Gratulujemy!

 

10296602 250165571842098 8660565043477335170 n

galeria: Korowód bajkowy

    Kolejny raz odbył się już korowód bajkowy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły. Wcześniej wykonali prace plastyczne pod hasłem "Bajki i baśnie naszych rodziców i dziadków". I tym razem osiągnęliśmy plastyczne sukcesy.

Natalia Bąk z gr.0"A" zajęła III miejsce,

Antoni Włodarczak z gr.0"B" - wyróżnienie.

Mateusz Furmaniak z kl.I zajął III miejsce,

Natalia Rybicka z kl.I - miejsce...

Michał Rzeźnik z kl.IIb zajął miejsce I,

Aleksander Kochmański z kl.IIa - II miejsce,

Paulina Marciniak z kl.IIa - wyróżnienie.

Brawo!!!

IMG 8762

galeria: Konkurs pięknego czytania

   13 maja uczniowie klas II szkoły podstawowej z gminy Śmigiel wzięli udział w konkursie pięknego czytania książki pt."Zuźka Zołzik".

   Joanna Spławska z kl.IIb zajęła miejsce III, a wyróżnienie Jakub Jóźwiak również z kl.IIb.

Gratulujemy!!!

 

10299038 250432578482064 3455013019903878015 n

galeria: Dbaj o przyrodę naszej Małej Ojczyzny - gminny konkurs plastyczny 

       13 maja w Centrum Kultury w Śmiglu rozstrzygnięto gminny konkurs plastyczny "Dbaj o przyrodę naszej Małej Ojczyzny" organizowany przez Zespół Szkół w Czaczu.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Weronika Piotrowska z klasy VIb, natomiast w kategorii klas I-III szkoły podstawowej wyróżnienia otrzymali:

Alicja Ławniczak z kl.IIb

Jakub Grzesiński z kl.IIb

Tymoteusz Sochacki z kl.IIIa

Zwycięzcom gratulujemy!

DSC 0226        W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę fundacji ANKIZY GASI, panią Dorotę Fórmann.

      Obszarem działania tej Fundacji jest Madagaskar, celem jej działania jest niesienie pomocy ubogim mieszkańcom tej afrykańskiej wyspy. Fundacja organizuje wolontariat polegający na pracy w szkołach, przedszkolach, pomocy w przychodniach, adopcję na odległość, która opiera się na finansowaniu edukacji wybranego przez darczyńcę podopiecznego. Organizuje zbiórki pieniędzy na bieżące potrzeby podopiecznych fundacji

        Pani Dorota pochodzi ze Śmigla, od kilku lat mieszka w Irlandii, a trzy ostatnie miesiące spędziła na Madagaskarze w Ambohidratrimo, oddalonym o 15 km od stolicy.

Tam pracowała w szkole College St. Joseph w Ambohidratrimo i uczyła języka angielskiego.

galeria: Spotkanie z p.Dorotą Fórmann

Czytaj więcej: Spotkanie z p.Dorotą Fórmann

WYRÓŻNIENIE DLA ALICJI!

IMG 8672

galeria: Poezja Stanisława Jachowicza - konkurs recytatorski

    29 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja Stanisława Jachowicza dla klas II szkoły podstawowej.

Naszą szkołę reprezentowali Szymon Liberda z kl.IIa i Alicja Ławniczak z kl.IIb. Szymon przedstawił wiersz pt. "Tadeuszek", a Alicja wiersz pt. "Chory kotek". Recytacja tego utworu zapewniła Alicji wyróżnienie.

 

afrykaaaa

galeria: Pomoc dla Republiki Środkowej Afryki

     W Republice Środkowej Afryki trwa wojna domowa. Ofiarą bratobójczych walk pada ludność cywilna. Ci, którym udaje się ujść z życie, zostają pozbawieni dachu nad głową, żywności, leków. Szczególnie cierpią dzieci.

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zwróciła się do nas o pomoc, dlatego Szkolne Koło Caritas zorganizowało wśród uczniów zbiórkę materiałów opatrunkowych oraz mydła. Na apel odpowiedzieli uczniowie młodszych klas z klasami „0” na czele, choć wśród gimnazjalistów też znaleźli się wrażliwi uczniowie. Zebraliśmy: 192 mydełka oraz 66 sztuk materiałów opatrunkowych.

Dziękujemy SKC!

Zdjęcie0108 galeria: Złote Pióro Mistrza Ortografii

   25 kwietnia br. w Zespole Szkół nr1 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs o "Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla klas I-III szkoły podstawowej. Klasy drugie reprezentowała Magdalena Szymańska (wych. V.Borkowska-Wojtkowiak), która została wyróżniona, a klasy trzecie - Maja Bąkowska (wych. K.Nyczka).

Uczestnicy pisali dość długie i trudne teksty, a rywalizacja była bardzo wyrównana. W oczekiwaniu na wyniki, dzieci obejrzały program artystyczny i mogły pobawić się w kąciku zabaw. Każdy z uczestników otrzymał też słodki poczęstunek oraz upominki.

 

foto7

galeria: Powiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI

„Jestem mistrzem matematyki”

    Zofia Stephan (kl.VIA), Wiktoria Piotrowska i Kamila Błocian (klasa VIB) w dniu 24 kwietnia br. uczestniczyły w matematycznych zmaganiach. Był to Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI „Jestem mistrzem matematyki”. Konkurs odbył się w Kościanie, w Zespole Szkół nr1. Patronat nad konkursem sprawowało również Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Uczennica naszej szkoły - Zofia Stephan zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!