odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj709
ten tydzieńten tydzień3614
ten miesiącten miesiąc17312
od startuod startu766658

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC00065

galeria: AMUL

W piątek 23 maja br. do naszaj szkoły dotarł Aktywny Mały Uniwersytet Latający (AMUL). Kilkunastu studentów psychologii, kognitywistyki (z koła naukowego SKUTEK) i biologii pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej w ramach projektu przeprowadziło interesujące zajęcia.

Czytaj więcej: AMUL

30 kwietnia br. uczniowie kl.Ib i IIa gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Tam pracownicy Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu zaprezentowali skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Wykład połączony był ze zwiedzaniem budynków sejmowych.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy; Sejm i Centrum Nauki Kopernik

09 kwietnia br. uczniowie klas Ib i IIa gimnazjum z wychowawczynią Ireną Drzewiecką, wicedyrektor Elżbietą Nowak oraz p. Katarzyną Matczak uczestniczyli w wyjątkowym akademickim wydarzeniu – XVII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki – przedsięwzięciu pokazującym szkolnictwo wyższe z zupełnie innej strony. Uczelnie to nie tylko egzaminy i sesje, ale przede wszystkim ośrodki mające bliski związek z naszym życiem. Festiwal był próbą pokazania, jak ogromny jest zasięg nauki oraz jak często towarzyszy nam ona podczas codziennych, wydawać by się mogło, prozaicznych czynności. Uczniowie mogli uczestniczyć w licznych warsztatach, wykładach, czy prezentacjach przybliżających poznański dorobek naukowy.

Czytaj więcej: XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

DSC00780

galeria: Zielona szkoła klasy 3b

    W dniach 23-25 maja uczniowie klasy 3b wyjechali na Zieloną Szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach. Ciekawie i miło spędzili czas. Uczestniczyli w zawodach sportowych, dyskotece, konkursie plastycznym. Zwiedzali także Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, skansen oraz parowozownię w Wolsztynie, dobrze poznali historię pałacu, w którym mieszkali. Czas minął bardzo szybko i tylko szkoda, że już po trzech dniach trzeba było wracać do domów.

   mistrz

    Dnia 22 maja br. odbył się GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II i III o NAGRODĘ BURMISTRZA ŚMIGLA. Tym razem możemy poszczycić się podwójnym zwycięstwem!

Tytułu Mistrza Ortografii gratulujemy:

Magdalenie Szymańskiej z kl.IIb i Szymonowi Liberdzie z kl.IIa.

P1090457

galeria: OBUT

     18 maja br. uczniowie klas III przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW. Tym razem dotyczyło ono matematyki. Już niebawem uczniowie poznają wyniki.

logo nakonto

Z EKONOMIĄ ZA PAN BRAT

W maju uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bojanowie zakończyli swój udział w programie
„Na Własne Konto”. Jest to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Projekt ten jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000" im. Macieja Rataja.
Nasi uczniowie, w liczbie 20 osób, przystąpili do programu w 2 etapach.

Czytaj więcej: Z ekonomią za pan brat

DSC05762

galeria: Dzień Rodziny w szkole

    15 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej wykonali rysunki swoich rodzin. Starsi uczniowie ze SKC oraz kółka plastycznego przygotowali z tej okazji listy dla rodziców z myślami świętego Jana Pawła II.

Tego dnia też gościliśmy rodziców na spotkaniach klasowych i poprosiliśmy ich o oddanie głosu na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiającą rodzinę. W każdej kategorii wiekowej przyznano jedno wyróżnienie.

W tajnym głosowaniu rodzice wybrali prace następujących uczniów:

Klasa I : Weronika Kamieniarz

Klasa II : Magdalena Izydorczyk

Klasa III: Tymoteusz Sochacki

Wyróżnieni uczniowie w Dniu Dziecka otrzymają dyplom i nagrody.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

DSC07019

galeria: XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

     Dnia 16 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I gimnazjum, w którym uczennica klasy Ia gimnazjum Alicja Mueller zajęła II miejsce.

Gratulujemy kolejnego sukcesu!