odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj2
ten tydzieńten tydzień3605
ten miesiącten miesiąc11499
od startuod startu719220

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC05001

galeria: Odwiedziny świąteczne

      Z radością płynącą od Zmartwychwstałego Jezusa uczennice ze Szkolnego Koła Caritas w imieniu Dyrekcji, Pracowników i uczniów szkoły udały się z życzeniami do kilku mieszkańców Starego Bojanowa.

DSC00423

galeria: Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

        Uczeń naszej szkoły, Oskar Kościański z kl. IIIb, otrzymał wyróżnienie w konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie!

Oskarowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

20140411 115158

galeria: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

     Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przypadającego na 2 kwietnia, p. Katarzyna Matczak odczytała w grupach „zerowych” bajki Hansa Christiana Andersena. To na jego cześć powstało to święto. W każdej grupie zaprezentowana została inna bajka; były to Calineczka, Pięć ziarenek grochu oraz Księżniczka na ziarnku grochu. Po uważnym wysłuchaniu treści, dzieci wykonały ilustracje z nimi związane.

Owocem tej pracy są przepiękne rysunki, które zdobią szkolny korytarz.

foto4

galeria: Gminni Mistrzowie Matematyki

GMINNI MISTRZOWIE MATEMATYKI

    10 kwietnia br. w Zespole Szkół w Bronikowie odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna  w składzie: Wiktoria Piotrowska z kl. VIb (nauczyciel prowadzący - p.A. Dybska), Zofia Stephan i Patryk Przybylski z kl. VIa (nauczyciel prowadzący - p.A. Turek).

     W rywalizacji indywidualnej I miejsce zajęła Zofia Stephan, natomiast Wiktoria Piotrowska miejsce III. W związku z tym drużynowo uplasowaliśmy się na miejscu I i w nagrodę otrzymaliśmy Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

DSC01193

galeria: Cyrk

    Uczniowie grup "0" i klas I-VI szkoły podstawowej mieli okazję spotkać się z CYRKIEM HECA. Zadowolenie dzieci było duże, ponieważ nie tylko oglądały pokaz, ale także mogły wziąć w nim udział.

straz

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Patrycja Wojtkowiak z gimnazjum i uczennice szkoły podstawowej: Wiktoria Piotrowska, Kamila Błocian oraz Zofia Samol reprezentowały naszą szkołę i gminę na eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego awansowali tylko uczniowie z pierwszych miejsc, jednak w klasyfikacji drużynowej poszczególnych gmin powiatu kościańskiego najwięcej punktów oraz puchar zdobyli reprezentanci Gminy Śmigiel.

Dziewczynom kibicował p.Krzysztof Kopienka.

 

„Deutsch ist easy”

konkurs 031

     Dnia 4 kwietnia 2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów „Deutsch ist easy”.

Przebiegał on dwuetapowo. W pierwszym etapie z językiem niemieckim zmagało się 90 uczniów, natomiast do finału przeszło 11 osób; wśród nich uczeń naszej szkoły, Włodzimierz Lajsner z kl.IIIA.

konkurs 032  konkurs 034

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego

IMG 1688

galeria: Sprawdzian klas VI

1 kwietnia br. uczniowie klas szóstych przystąpili do SPRAWDZIANU - pierwszego poważniejszego egzaminu.

IMG 2104

galeria: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

     W tym roku myślą przewodnią rekolekcji było hasło „Wierzę w Syna Bożego”. Rekolekcje prowadził franciszkanin Ojciec Jesse Wit z Osiecznej. Podczas nauk rekolekcyjnych powoływał się na św. Jana Bosco, św. Franciszka oraz bł. Jana Pawła II. Według tych świętych „tak mało potrzeba, aby dostać się do nieba”. Mądrość, czystość, świętość, przykazania i spełnianie swoich obowiązków w duchu miłości to wartości gwarantujące nam niebo. Warto się o nie starać.

Czytaj więcej: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE