odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj254
ten tydzieńten tydzień3371
ten miesiącten miesiąc15249
od startuod startu590533

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 1568.

galeria: Jasełka klas III szk.podst.

     Tegoroczne jasełka dla klas I-III szkoły pdstawowej przygotowały klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami, p. K. Nyczką i p. M. Skrzypczak. W czwartkowe popołudnie uczniowie spotkali się, by zaprezentować przedstwienie jasełkowe swoim rodzicom, dziadkom. Natomiast w piątek mali artyści odegrali swoje role przed koleżankami i kolegami klas młodszych.

podziel sie sercem

galeria: Podziel się sercem - akcja SKC

     Jak każdego roku, w czasie adwentu SKC organizuje akcję „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. Celem akcji jest zebranie słodyczy dla kilku rodzin z naszej szkoły, ale także uwrażliwienie na potrzeby innych i umiejętność dzielenia się. Dlatego w czasie przerw uczniowie poszczególnych klas dostarczyli pod choinkę paczki ze słodyczami.

Czytaj więcej: Podziel się sercem - akcja SKC

DSC07377 DSC07375 DSC07380

                                                      I miejsce                II miejsce               III miejsce

galeria: Anioł Bożonarodzeniowy - konkurs

     W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego. Pomysłodawcami konkursu byli uczniowie SU i SCK. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem - zwłaszcza młodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci dostarczyły na konkurs prawdziwe dzieła sztuki.

Czytaj więcej: Anioł Bożonarodzeniowy - konkurs

Wyniki konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy:

Szkoła Podstawowa:

Nagrody główne otrzymali:

♦ Czech Paulina kl. 5a

♦ Biała Aleksandra kl. 5a

♦ Piotrowska Wiktoria kl. 6b

Wyróżnienia:

♦ Kamieniarz Kacper kl. 5a

♦ Stephan Zofia kl. 6a

♦ Błocian Kamila kl. 6b

Gimnazjum:

Nagrody główne otrzymali:

♦ Jesiak Mikołaj kl.IA

♦ Mueller Alicja kl. IA

♦ Jankowiak Karolina kl. IA

Wyróżnienia:

♦ Golec Monika kl. IB

♦ Wawrzyniak Mateusz kl. IIB

♦ Czech Paweł kl. IIb

Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział w konkursie!

Justyna Majchrzak-Glapiak

     DSC07279

galeria: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     9 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób, w tym także uczniowie naszej szkoły. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie działalności wolontariatu w poszczególnych szkołach oraz zachęcenie młodych ludzi do bezinteresownego niesienia pomocy.

16474-f bombka z zimowym pejzazem folkstar

galeria: Strojenie choinki w grupach "0"

     Z racji, że święta tuż tuż, panie H. Nowak (gr.0"A"), B.Makowska-Pietrowska (gr.0"B") i J. Janowicz (gr.0"C") zaprosiły swoich uczniów i ich rodziców do wspólnego dekorowania choinki. Zanim jednak to nastąpiło, trzeba było własnoręcznie wykonać ozdobę choinkową lub przyozdobić bombkę. Każda była śliczna i każda jedyna w swoim rodzaju.

DSC04405

galeria: Wycieczka klas IV-tych

     Klasy IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami, p. M. Wojtkowiak i p. K. Kopienką, 10 grudnia pojechali na wycieczkę do Poznania. Plan dnia był bardzo napięty, ponieważ uczniowie na początek obejrzeli w Teatrze Muzycznym przedstawienie pt. "Dziewczynka z zapałkami", potem zwiedzali Stary Rynek, gdzie mieli okazję spotakać się z trykającymi "mikołajkowymi" koziołkami, zobaczyć, jak buduje się ekologiczną choinkę (z plastikowych butelek) oraz dowiedzieć się sporo na temat tradycji świątecznych w Muzeum Etnograficznym. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego pomalowania choinkowej bombki.

IMG 7713

galeria: Mikołajki 2013

     Mikołajki to przedsmak świąt. Tego dnia w naszej szkole prawie każdy nosił mikołajkową czapkę! Zorganizowano również turniej tenisa stołowego, w którym rywalizowali przedstwiciele poszczególnych klas - Śnieżynki i Mikołaje. Zwycięzkimi parami okazali się Zuzanna Wasiak i Patryk Grobelny (VIa szkoła podstawowa) oraz Patrycja Wojtkowiak i Oskar Tomaszewski (IIIa gimnazjum). Nagrodzeni zostali oczywiście słodyczami. Na zakończenie dnia zaplanowano natomiast wieczór filmowy, który - według opinii uczniów- należał do udanych.

Tak MIKOŁAJKI wyglądały w dużej szkole. Natomiast młodsi uczniowie korzystali z mikołajkowych przejazdów kolejką wąskotorową i bezpośredniego spotkania z Mikołajem.

DSC00241

galeria: Zajęcia plastyczne w pracowni Antoniego Szulca

 

     Artystyczną atrakcją były dla uczniów grup zerowych zajecia plastyczne w pracowni Antoniego Szulca w CK w Śmiglu. mali artyści urabiali glinę, aby potem formować z niej piękne świąteczne anioły.

Spotkanie z rodzicami

4 grudnia 2013 r. z rodzicami uczniów naszej szkoły spotkał się dr Mirosław Radoła. Tematem spotkania było partnerstwo rodziców i nauczycieli dla edukacji dzieci. Dr M. Radoła w ciekawy sposób przedstawił rodzicom korzyści wynikające z dobrej współpracy z nauczycielami i szkołą. Przytaczając liczne przykłady, zachęcał do dialogu, współdziałania i budowania zaufania wśród partnerów (rodziców i nauczycieli) dla dobra dzieci.

Czytaj więcej: Spotkanie z rodzicami