odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj16
ten tydzieńten tydzień3619
ten miesiącten miesiąc11513
od startuod startu719234

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 8762

galeria: Konkurs pięknego czytania

   13 maja uczniowie klas II szkoły podstawowej z gminy Śmigiel wzięli udział w konkursie pięknego czytania książki pt."Zuźka Zołzik".

   Joanna Spławska z kl.IIb zajęła miejsce III, a wyróżnienie Jakub Jóźwiak również z kl.IIb.

Gratulujemy!!!

 

10299038 250432578482064 3455013019903878015 n

galeria: Dbaj o przyrodę naszej Małej Ojczyzny - gminny konkurs plastyczny 

       13 maja w Centrum Kultury w Śmiglu rozstrzygnięto gminny konkurs plastyczny "Dbaj o przyrodę naszej Małej Ojczyzny" organizowany przez Zespół Szkół w Czaczu.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Weronika Piotrowska z klasy VIb, natomiast w kategorii klas I-III szkoły podstawowej wyróżnienia otrzymali:

Alicja Ławniczak z kl.IIb

Jakub Grzesiński z kl.IIb

Tymoteusz Sochacki z kl.IIIa

Zwycięzcom gratulujemy!

DSC 0226        W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę fundacji ANKIZY GASI, panią Dorotę Fórmann.

      Obszarem działania tej Fundacji jest Madagaskar, celem jej działania jest niesienie pomocy ubogim mieszkańcom tej afrykańskiej wyspy. Fundacja organizuje wolontariat polegający na pracy w szkołach, przedszkolach, pomocy w przychodniach, adopcję na odległość, która opiera się na finansowaniu edukacji wybranego przez darczyńcę podopiecznego. Organizuje zbiórki pieniędzy na bieżące potrzeby podopiecznych fundacji

        Pani Dorota pochodzi ze Śmigla, od kilku lat mieszka w Irlandii, a trzy ostatnie miesiące spędziła na Madagaskarze w Ambohidratrimo, oddalonym o 15 km od stolicy.

Tam pracowała w szkole College St. Joseph w Ambohidratrimo i uczyła języka angielskiego.

galeria: Spotkanie z p.Dorotą Fórmann

Czytaj więcej: Spotkanie z p.Dorotą Fórmann

WYRÓŻNIENIE DLA ALICJI!

IMG 8672

galeria: Poezja Stanisława Jachowicza - konkurs recytatorski

    29 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja Stanisława Jachowicza dla klas II szkoły podstawowej.

Naszą szkołę reprezentowali Szymon Liberda z kl.IIa i Alicja Ławniczak z kl.IIb. Szymon przedstawił wiersz pt. "Tadeuszek", a Alicja wiersz pt. "Chory kotek". Recytacja tego utworu zapewniła Alicji wyróżnienie.

 

afrykaaaa

galeria: Pomoc dla Republiki Środkowej Afryki

     W Republice Środkowej Afryki trwa wojna domowa. Ofiarą bratobójczych walk pada ludność cywilna. Ci, którym udaje się ujść z życie, zostają pozbawieni dachu nad głową, żywności, leków. Szczególnie cierpią dzieci.

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zwróciła się do nas o pomoc, dlatego Szkolne Koło Caritas zorganizowało wśród uczniów zbiórkę materiałów opatrunkowych oraz mydła. Na apel odpowiedzieli uczniowie młodszych klas z klasami „0” na czele, choć wśród gimnazjalistów też znaleźli się wrażliwi uczniowie. Zebraliśmy: 192 mydełka oraz 66 sztuk materiałów opatrunkowych.

Dziękujemy SKC!

Zdjęcie0108 galeria: Złote Pióro Mistrza Ortografii

   25 kwietnia br. w Zespole Szkół nr1 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs o "Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla klas I-III szkoły podstawowej. Klasy drugie reprezentowała Magdalena Szymańska (wych. V.Borkowska-Wojtkowiak), która została wyróżniona, a klasy trzecie - Maja Bąkowska (wych. K.Nyczka).

Uczestnicy pisali dość długie i trudne teksty, a rywalizacja była bardzo wyrównana. W oczekiwaniu na wyniki, dzieci obejrzały program artystyczny i mogły pobawić się w kąciku zabaw. Każdy z uczestników otrzymał też słodki poczęstunek oraz upominki.

 

foto7

galeria: Powiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI

„Jestem mistrzem matematyki”

    Zofia Stephan (kl.VIA), Wiktoria Piotrowska i Kamila Błocian (klasa VIB) w dniu 24 kwietnia br. uczestniczyły w matematycznych zmaganiach. Był to Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI „Jestem mistrzem matematyki”. Konkurs odbył się w Kościanie, w Zespole Szkół nr1. Patronat nad konkursem sprawowało również Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Uczennica naszej szkoły - Zofia Stephan zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

     2014-04-14 11.28.37

galeria: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Zofia Samol, Wiktoria Piotrowska, Kacper Kamieniarz i Sebastian Lester sklasyfikowana została na siódmym miejscu. Gimnazjum, jako zwycięzca ubiegłorocznych eliminacji, miało prawo do wystawienia dwóch drużyn.

Również w tym roku uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się bardzo dobrze. Drużyna w składzie: Bartosz Matuszak, Mateusz Szczerbal i Tobiasz Kamieniarz zwyciężyła w turnieju, z kolei druga reprezentacja, w której skład weszli: Marek Furmaniak, Hubert Jęcikowski i Dominika Kulczycka zajęła trzecie miejsce.

Dodatkową nagrodę za najlepiej rozwiązany test otrzymał Marek Furmaniak, a za najlepiej pokonany tor przeszkód Bartosz Matuszak.

Drużyna z naszego gimnazjum reprezentować będzie powiat kościański na eliminacjach wojewódzkich.

Pozostaje nam trzymać kciuki za kolejne zwycięstwo!

w przygotowaniu