odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj14
ten tydzieńten tydzień3617
ten miesiącten miesiąc11511
od startuod startu719232

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

P6030352

galeria: Rodzina bez przemocy - konkurs

      3 czerwca 2014r w sali Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu "Rodzina bez przemocy". Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Śmigiel. Konkurs zorganizował Zespół Interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Organizatorom zależało na pozyskaniu pracy plastycznej, która stałaby się obrazem do kampanii informacyjnej na temat możliwości korzystania z pomocy specjalistów w sytuacji występowania przemocy w rodzinie. Praca taka zostanie wykorzystana na plakat oraz umieszczona na ulatkach.
Spośród wielu rysunków, 8 prac naszych uczniów zostało przesłanych do Śmigla. Wyróżnienie i nagrodę otrzymała praca Oliwii Kasperskiej - uczennicy klasy 2a.
Ponadto autorów wszystkich nadesłanych prac uhonorowano dyplomami za udział w konkursie.
Byli to:
Patryk Stachowiak, kl.V
Roksana Jakubowska, kl.2a
Aleksandra Franek, kl.V
Alicja Ławniczak, kl.2b
Maria Szyrmer, kl.V
Tymoteusz Sochacki, kl.3a
Sara Jóźwiak, kl.IVb.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim Oliwii, gratulujemy!!!

DSC05247

galeria: Aby pamięć trwała….

W dniach 7 i 8 czerwca 2014r. odbył się VIII Ogólnopolski Zlot Szkół noszących imiona bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Spotkania takie są organizowane co 5 lat. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI b: Wiktoria Piotrowska i Julia Sobkowiak.

Czytaj więcej: Aby pamięć trwała….

DSC07032

galeria: Szkolny Dzień Matematyczny

    29 maja 2014 roku dla klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum odbył się „Szkolny Dzień Matematyczny”. W tym dniu klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach dotyczących zagadnień matematycznych, np. rozwiązywali krzyżówki matematyczne, układali tangramy, reklamowali matematykę, opisywali postaci wylosowanego matematyka, bawili się w skojarzenia i rebusy matematyczne.

plakat-zamień-ciucha-na-uśmiech-malucha

galeria: Zmień ciucha na uśmiech malucha

      Dolnośląska Fundacja Przyjaciele Oddział Leszno zwróciła się do naszej szkoły z prośbą, by przystąpić do akcji „Zamień ciucha na uśmiech malucha”. Akcja polegała na zbiórce odzieży używanej. Robiąc porządki w szafach znaleźliśmy tam zalegającą odzież, z której wyrośliśmy i chętnie podzieliliśmy się z innymi potrzebującymi dziećmi.

Czytaj więcej: Zmień ciucha na uśmiech malucha

IMG 2181

galeria: Gminny Konkurs Matematyczny kl.1-3

    Nasza szkoła w tym roku szkolnym była gospodarzem Gminnego Konkursu Matematycznego klas I-III Szkoły Podstawowej.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników ze szkół z Żegrówka, Starej Przysieki Drugiej, Bronikowa, Czacza i Starego Bojanowa.

Mistrzami matematyki na poziomie klasy II zostali:

♦ Wojciech Cielebąk - Stara Przysieka Druga

♦ Mateusz Dłużyk - Stara Przysieka Druga

♦ Alicja Ławniczak - Stare Bojanowo

♦ Jakub Jóźwiak - Stare Bojanowo

Na poziomie klasy III wyłoniono jednego mistrza. Został nim Bartłomiej Skorczyk ze Starej Przysieki Drugiej.

Gratulujemy matematycznym mistrzom!

20140513 090103

galeria: Święto Bibliotek    

W dniach 8-15 maja biblioteka uroczyście obchodziła  Światowy Dzień  Książki i Praw Autorskich, Dzień Bibliotekarza oraz Tydzień Bibliotek. Świętowanie trwało 7 dni. Podsumowanie oraz wręczenie nagród nastąpi 2 czerwca.

    Co drugi dzień na bibliotecznej tablicy przy sali biologicznej znajdowały się propozycje nowych, innych, ale łatwych książkowych zabaw i konkursów. Udział w każdym konkursie nagradzany był punktami. W tę niecodzienną zabawę zaangażowali się chętni uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum i ci najlepsi zostaną nagrodzeni. Cieszy fakt, że zainteresowanie wśród uczniów było tak duże.

           Uczniowie klas I-III mieli nieco inne zadanie do wykonania; wykonali plakat, ilustrację, streszczenie bądź recenzję swojej ulubionej książki. Oni także wkrótce poznają wyniki.

DSC00065

galeria: AMUL

W piątek 23 maja br. do naszaj szkoły dotarł Aktywny Mały Uniwersytet Latający (AMUL). Kilkunastu studentów psychologii, kognitywistyki (z koła naukowego SKUTEK) i biologii pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej w ramach projektu przeprowadziło interesujące zajęcia.

Czytaj więcej: AMUL

30 kwietnia br. uczniowie kl.Ib i IIa gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu. Tam pracownicy Biura Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu zaprezentowali skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Wykład połączony był ze zwiedzaniem budynków sejmowych.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy; Sejm i Centrum Nauki Kopernik

09 kwietnia br. uczniowie klas Ib i IIa gimnazjum z wychowawczynią Ireną Drzewiecką, wicedyrektor Elżbietą Nowak oraz p. Katarzyną Matczak uczestniczyli w wyjątkowym akademickim wydarzeniu – XVII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki – przedsięwzięciu pokazującym szkolnictwo wyższe z zupełnie innej strony. Uczelnie to nie tylko egzaminy i sesje, ale przede wszystkim ośrodki mające bliski związek z naszym życiem. Festiwal był próbą pokazania, jak ogromny jest zasięg nauki oraz jak często towarzyszy nam ona podczas codziennych, wydawać by się mogło, prozaicznych czynności. Uczniowie mogli uczestniczyć w licznych warsztatach, wykładach, czy prezentacjach przybliżających poznański dorobek naukowy.

Czytaj więcej: XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki