odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj25
ten tydzieńten tydzień3628
ten miesiącten miesiąc11522
od startuod startu719243

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

SL273512

galeria: Kołobrzeg - kl.VIb

    Klasa VIb wraz z wychowawczynią odwiedzila Kołobrzeg. Wycieczka trwała trzy dni i przyniosła wiele wrażeń tym bardziej, że pogoda dopisała.

IMG 0224

galeria: W Adrenalina Park - kl.IA

     18 czerwca br., klasa IA wraz z wychowawcą Iloną Wieczorkowską oraz p.Adamem Białasem wyruszyła na wycieczkę do Adrenalina Park w okolice Wrocławia. Uczniowie skorzystali z pakietu, który zapewnił sporo mocnych wrażeń. Niektóre z nich zostały utrwalone na zdjęciach.

10046

     W styczniu uczniowie ze SKC wzięli udział w projekcie warszawskiej fundacji BO WARTO „LEPSZY ŚWIAT PRZEZ WOLONTARIAT”.

Byli to: Weronika i Wiktoria Piotrowskie, Zosia Samol, Julka Sobkowiak, Kamila Błocian, Zosia Stephan, Józefina Koczorowska, Ola Kazubska i Sebastian Lester. Szczególne podziękowania składamy Zosi Stephan za ogrom pracy włożonej w prowadzenie bloga: http://caritassb.bloa.pl. Ich zaangażowanie zaowocowało zdobyciem II miejsca. Nagrodą jest wakacyjny bezpłatny wyjazd na czternastodniowy wypoczynek do Pucka.

Czytaj więcej: Wygrana w projekcie BO WARTO...

Wrocław 2014 034

galeria: Wycieczka do Wrocławia - kl.IVa i VIa

    11 czerwca br. klasy IVa, IVb i VIa podziwiały Wrocław. Uczniowie zapoznali się z zakątkami tego miasta oraz odwiedzili ZOO.

DSC00421

galeria: English? Deutsch? – żaden problem!

Dnia 6 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbył się, już po raz trzeci, konkurs angielsko – niemiecki „English? Deutsch? – żaden problem!”.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języków przez zabawę i otwieranie uczniów na inne aspekty języków obcych, jak na przykład wiersze czy piosenki obcojęzyczne, wiedza o krajach czy łamańce językowe.

W tegorocznej rywalizacji wzięły udział trzy drużyny z gimnazjum w Czaczu i trzy drużyny z naszego gimnazjum.

Czytaj więcej: English? Deutsch? – żaden problem!

   

     Miło nam poinformować, że Alicja Mueller, uczennica klasy Ia gimnazjum, otrzymała stypendium z "Wielkopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych".

Gratulacje!!!

20140617 095123

      "Czy znasz lektury?" - to konkurs, w którym uczniowie klas trzeciech gimnazjum popisywali się na języku polskim znajomością obowiązkowych lektur.

Zwycięzcami zostali:

msc I - Sylwia Dąbkowska

msc II - Monika Przybylska

msc III - Wiktoria Lisiak i Włodzimierz Lajsner

Gratulujemy!

Ilona Wieczorkowska

Iwona Woś-Sochacka

 

DSC 0030  DSC 0073  DSC 0091

    Dnia 27 maja 2014r. odbył się XI Wielkopolski Konkurs Teologiczny w Krzywiniu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Dominika Kulczycka, Jagoda Chudzińska i Joanna Kolanowska wraz z katechetą, Dawidem Olejniczakiem. Po konkursie uczestnicy udali się do kościoła na spotkanie z marszałkiem Markiem Jurkiem, który objaśniał, na czym tak naprawdę polega patriotyzm. 

P1090599

galeria: XXI Otwarte Biegi Uliczne Śmigla

       Szkoła może poszczycić się kolejnym sportowym sukcesem. W XXI OTWARTYCH BIEGACH ULICZNYCH ŚMIGLA III miejsce w kategorii dziewczyn kl.II i młodszych szkoły podstawowej zdobyła Patrycja Szyrmer z klasy 2a.

     W kategorii klas IV dziewcząt II miejsce zajęła Sara Józwiak z klasy IVb, wśród chłopców III był Eryk Rybicki z klasy IVa. Wśród dziewcząt klas V bardzo dobre III miejsce zajęła Marysia Szyrmer z klasy Va. Spośród   gimnazjalistów III miejsce zajął Łukasz Spławski z klasy I.

Medalistom gratulujemy sukcesu!

IMG 8827

galeria: Sukcesy Aleksa w taekwondo

       Aleksander Kochmański, uczeń klasy 2a, swoją przygodę z taekwondo rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Pod okiem swojego trenera – Marka Tyczyńskiego, Mistrza Świata 2001 roku, ćwiczy dwa razy w tygodniu. Na letnim obozie sportowym będzie podchodził do kolejnego egzaminu, tym razem – na niebieski pas z czerwoną belką. Aleks czterokrotnie brał udział w międzynarodowych zawodach taekwondo w kategorii poomse. Do tej pory zdobył jeden srebrny i trzy złote medale.

Życzymy Aleksowi wytrwałości i kolejnych medali!