odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj133
ten tydzieńten tydzień610
ten miesiącten miesiąc8608
od startuod startu549378

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

     DSCF0080

galeria: Wycieczka klasy Va

     14 stycznia 2014r. klasa Va z wychowawcą A. Dybską i p. pedagog E. Szmyt–Gzrelczyk wyjechała na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl teatralny w Teatrze Muzycznym pt. „Królowa Śniegu”. Przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom. Następnie, aby uczcić urodziny naszej szkoły i Święto Patrona, uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego na Starym Rynku. Przez dwie godziny obcowali z historią, poznając swojego Patrona.

 

IMG 1603

galeria:Spotkanie z żużlowcami UNII LESZNO

 

    W dniu 13 stycznia 2014r. mieliśmy okazję gościć w szkolnych progach żużlowców Unii Leszno. Na spotkaniu obecni byli trenerzy: Paweł Jąder i Roman Jankowski oraz żużlowcy: Damian Baliński, Tobiasz Musielak, Piotr Pawlicki oraz młodzi adepci sportu żużlowego. Pierwsi ze sportowcami spotkali się uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, a później uczniowie klas starszych.

Mieli oni okazję porozmawiać ze sprtowcami, zebrać autografy i zrobić sobie zdjęcia, a żeby wizyta gości była ciekawsza, przeprowadzono również dla nich quiz dotyczący wiedzy gimnazjalnej.

Czytaj więcej: Spotkanie z żużlowcami UNII LESZNO

  logo nakonto  

     Od lutego 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Starym Bojanowie uczestniczyć będą w programie edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto”. Jest to program skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Celem programu „Na Własne Konto” jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej, kształtowanie postaw przedsiębiorczości i umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej wśród uczniów gimnazjum.

Czytaj więcej: Projekt "Na własne konto"

12.jpg

     W piątek został rozstrzygnięty konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ organizowany przez powiat kościański. Każdego roku uczniowie licznie reprezentują naszą szkołę w tym konkursie. Tym razem wyróżnienia otrzymali Antoni Samol z IIa i Tymoteusz Sochacki z IIIa. Konkurencja była spora, bo do udziału zgłosiło się aż 303 uczestników.

     Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DSC07428

galeria: Jasełka w dużej szkole

     Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia to dzień wigilii klasowych oraz jasełek. W tym roku wystąpili w nich uczniowie z klasy IB oraz uczeń z VIb (jako Józef). Nad całością czuwała p. A. Czapska. Spotkanie to było również okazją, aby podziękować wszystkim za włączenie się w akcję Podziel się sercem, aby wręczyć nagrody za Bożonarodzeniowego Anioła.

 

Nogrody wręczyła też p. I. Drzewiecka za kompozycje jesienne, które zdobiły wejście szkoły w Dniu Edukacji Narodowej. Jest to konkurs, który już na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. Trzy równorzędne miejsca zajęły: Jagoda Wojciechowska z IIB, Wiktoria Jakubowska z IIB oraz Klaudia Frąckowiak z IIIa.

 

IMG 1568.

galeria: Jasełka klas III szk.podst.

     Tegoroczne jasełka dla klas I-III szkoły pdstawowej przygotowały klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami, p. K. Nyczką i p. M. Skrzypczak. W czwartkowe popołudnie uczniowie spotkali się, by zaprezentować przedstwienie jasełkowe swoim rodzicom, dziadkom. Natomiast w piątek mali artyści odegrali swoje role przed koleżankami i kolegami klas młodszych.

podziel sie sercem

galeria: Podziel się sercem - akcja SKC

     Jak każdego roku, w czasie adwentu SKC organizuje akcję „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. Celem akcji jest zebranie słodyczy dla kilku rodzin z naszej szkoły, ale także uwrażliwienie na potrzeby innych i umiejętność dzielenia się. Dlatego w czasie przerw uczniowie poszczególnych klas dostarczyli pod choinkę paczki ze słodyczami.

Czytaj więcej: Podziel się sercem - akcja SKC

DSC07377 DSC07375 DSC07380

                                                      I miejsce                II miejsce               III miejsce

galeria: Anioł Bożonarodzeniowy - konkurs

     W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano konkurs na Anioła Bożonarodzeniowego. Pomysłodawcami konkursu byli uczniowie SU i SCK. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem - zwłaszcza młodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci dostarczyły na konkurs prawdziwe dzieła sztuki.

Czytaj więcej: Anioł Bożonarodzeniowy - konkurs

Wyniki konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy:

Szkoła Podstawowa:

Nagrody główne otrzymali:

♦ Czech Paulina kl. 5a

♦ Biała Aleksandra kl. 5a

♦ Piotrowska Wiktoria kl. 6b

Wyróżnienia:

♦ Kamieniarz Kacper kl. 5a

♦ Stephan Zofia kl. 6a

♦ Błocian Kamila kl. 6b

Gimnazjum:

Nagrody główne otrzymali:

♦ Jesiak Mikołaj kl.IA

♦ Mueller Alicja kl. IA

♦ Jankowiak Karolina kl. IA

Wyróżnienia:

♦ Golec Monika kl. IB

♦ Wawrzyniak Mateusz kl. IIB

♦ Czech Paweł kl. IIb

Gratuluję i dziękuję wszystkim za udział w konkursie!

Justyna Majchrzak-Glapiak

     DSC07279

galeria: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     9 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób, w tym także uczniowie naszej szkoły. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie działalności wolontariatu w poszczególnych szkołach oraz zachęcenie młodych ludzi do bezinteresownego niesienia pomocy.