odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj17
ten tydzieńten tydzień889
ten miesiącten miesiąc11393
od startuod startu493228

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

   Pasowanie Pierwszoklasistów

   Dnia 25 października 2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Najpierw uczniowie z rodzicami i wychowawcami wzięli udział we mszy św., na której poświęcono tornistry. Następnie w pięknie udekorowanej sali w obecności starszych uczniów i gości zaprezentowali program artystyczny. Pani dyrektor A. Stachowiak dokonała uroczystego Pasowania, uczniowie złożyli ślubowanie, wychowawczynie wręczyły dyplomy i legitymacje, a dumni rodzice nagrodzili swe pociechy upominkami. Wspólne fotografie, kawa i ciasta umiliły czwartkowe przedpołudnie. Radzie Rodziców, sponsorom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej pięknej i jakże ważnej uroczystości składamy serdeczne podziękowania.

» galeria zostanie uzupełniona wkrótce

DSCN3269

galeria: Śniadanie daje moc

    Tradycyjnie dnia 8 listopada 2018 r. kl. I-III nauczania zintegrowanego włączyły się do akcji dotyczącej propagowania zdrowego stylu życia. Wszystkie klasy najpierw przywitały się na korytarzu, gdzie przypomniano zasady zdrowego odżywiania, a reprezentanci klas rozwiązywali zagadki. Nie zabrakło oczywiście wspólnej gimnastyki, która sprawiła dużo radości. Rozgrzani, pełni zapału uczniowie przystąpili w klasach do robienia zdrowych kanapek i owocowo-warzywnych szaszłyków. Jak się okazało, samodzielnie zrobione śniadanie smakowało najlepiej!

attachment1.2.2

galeria: Dzień Chłopaka

   Z okazji DNIA CHŁOPAKA zostały przeprowadzone na przerwach różne konkurencje, m.in. trzeba było rozpoznać samochód po logo marki, wykonać dziewczynom makijażu lub manicure. Na każdej przerwie czas umilała muzyka, aby święto zapadło w pamięci naszym chłopcom :)

    Akcja "Kasztany"

  Uczniowie klas I-III SP zaangażowali się w akcję zbierania kasztanów. W tym roku zebrali 859 kg i wzorem roku ubiegłego pozyskane ze sprzedaży pieniądze, będą mogli przeznaczyć na organizację Dnia Dziecka.

IMG 20181026 WA0025

galeria: English? Deutsch? Żaden problem!

     Dnia 26 października br. odbył się w naszej szkole niezwykły dwujęzyczny konkurs językowy angielsko-niemiecki z serii: Liga Międzygimnazjalna „English? Deutsch? Żaden Problem!”. To już IV edycja. Nie chodziło w nim o standardową, testową znajomość języka obcego. Tutaj trzeba było pokazać, że języków można używać też w sposób nietypowy i po prostu się nimi bawić. Uczestnikami byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Śmigiel. W tym roku mieliśmy szczęście gościć drużyny ze wszystkich szkół gminy: ze Śmigla, Bronikowa, Czacza i Starej Przysieki Drugiej!

Czytaj więcej: English? Deutsch? Żaden problem! - konkrs

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

    26 października br.  w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Śmiglu odbyła się gala konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły (Alicja Wawrzyniak, Joanna Spławska, Alicja Ławniczak, Joanna Tyrpin, Martyna Kupka, Zuzanna Marciniak, Tymoteusz Sochacki, Robert Olejnik, Mateusz Napieralski). Konkurs polegał na przygotowaniu scenki na temat bezpieczeństwa. Jury zdecydowało, że należy nam się II miejsce.

Gratulujemy!

 

szkola z misja duze

    W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy przyznać Państwa szkole wyróżnienie  "Szkoła z misją". Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyznać Państwu ten tytuł.

Redemptoris Missio

20181016 073543

galeria: Milion dzieci modli się na różańcu

     W 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej na zajęciach religii, wychowawczyni nawiązała do słów św. o. Pio, który mówił, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak zrodziła się inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu”. Każdego roku 18.10 o godz. 9.00 dzieci na wszystkich kontynentach modlą się o pokój. W akcję włączają się także dzieci w Polsce. W naszej ojczyźnie temu dziełu patronuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Również uczniowie naszej szkoły na czele z ks. Proboszczem wzięli udział w tym wydarzeniu.