odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj153
ten tydzieńten tydzień1503
ten miesiącten miesiąc4335
od startuod startu312789

l2 logo

 

  

 

 

 

DSCF3479

galeria: Palić, nie palić - oto jest pytanie? - konkurs              

    Uczniowie klas V po raz kolejny wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym "Palić, nie palić - oto jest pytanie?" ogłoszonym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kościanie.  Zadaniem uczestników było wykonanie rebusu dotyczącego uzależnienia nikotynowego.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kościanie.  Praca Patrycji Szyrmer  z klasy Va zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

konkurschemia1

    28 kwietnia br. Wiktoria Piotrowska, Józefina Koczorowska, Zofia Stephan zajęły I miejsce w Chemicznym Konkursie Powiatowym "Ciekawe życie twórców chemii", a 5 maja wzięły udział w Powiatowym Konkursie Biologicznym "Z biologią za pan brat".

Gratulujemy!

01 Emilia

galeria: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa 2017' - eliminacje powiatowe

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zadaniem uczestników turnieju było napisanie dwóch testów teoretycznych, przejechanie rowerowego toru przeszkód oraz grupowe rozwiązanie zadania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna z naszego gimnazjum stanęła na wysokości zadania, zapewniając sobie I miejsce. Tym samym będzie reprezentować powiat kościański w eliminacjach wojewódzkich.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa 2017' - eliminacje powiatowe

20170422 133525

galeria: Przegląd Młodych Talentów "Perła"

   W auli Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie 22 kwietnia br. odbył się I Gminny Przegląd Młodych Talentów „Perła”. Konkurs obejmował wiele form artystycznych, jednak nasza szkoła zaprezentowała się wokalnie. Miło nam poinformować, że Maja Pryfer z kl. VIb została wyróżniona za piosenkę "Modelka" z repertuaru Ewy Farny.

Mai i pozostałym reprezentantom gratulujemy i zyczymy dalszych wystąpień!

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE XL TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - ŻYCHLIN

Dnia 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie odbyły się wielkopolskie eliminacje XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej: "Młodzież zapobiega pożarom" - etap wojewódzki

20170419 084950

galeria: Egzamin gimnazjalny 2017'

   Dziś, 19 kwietnia, 29 uczniów klas III gimnazjum przystąpiło do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Jutro i pojutrze będą zmagać się z kolejnymi zadaniami.

Życzymy im powodzenia!

20170411 131047

galeria: Deutsch ist easy - V edycja

   Już po raz piąty w I Liceum im. Oskara Kolberga w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Deutsch ist easy dla gimnazjalistów. Konkurs ten składał sie z dwóch etapów. I etap polegał na rozwiązaniu testu leksykalno - gramatycznego. Jedenaścioro uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie w części pisemnej, zakwalifikowało sie do II etapu. Naszą szkołę na tym poziomie reprezentowała Wiktoria Piotrowska, uczennica klasy III b gimnazjum. Wiktoria przedstawiła prezentację w języku niemieckim na temat Szwajcarii oraz odpowiadała na pytania dotyczące życia codziennego. Z radością informujemy, że Wiktoria zajęła I miejsce w tym konkursie. Udowodniła, że Deutsch ist easy.

WP 20170411 019

galeria: Zając w klasach I, IIIa i IIIb

  Na wielkanocnego zajączka czekają wszystkie dzieci. Nie zawiódł ich i w tym roku. Uczniów klasy I i klasy III a obdarował słodkościami, natomiast rodzice uczniów klasy III b zorganizowali kolejną wycieczkę edukacyjną. Tym razem do Muzeum Archeologicznego. Odbyły się tam dwa zajęcia historyczno-plastyczne: 1. "Co powie nam pisanka?" i 2."My to mieliśmy zdolnych przodków - dzieciństwo w Europie - pradzieje". Uczniowie obejrzeli także ekspozycję muzealną "Tu powstała Polska". W międzyczasie, o godz.12.00 na Starym Rynku podziwiali poznańskie koziołki. Rodzicom należą się podziękowania za inicjatywę.