odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj132
ten tydzieńten tydzień686
ten miesiącten miesiąc6215
od startuod startu339407

l2 logo

 

  

 

 

 

DSC06289

  Dnia 8.11.2017 r.  nauczycielki szkoły podstawowej kl. I-III, chcąc zachęcić podopiecznych do zdrowego odżywiania,  włączyły się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Najpierw przygotowywano w klasach zdrowe, pyszne kanapki, a druga część obchodów miała miejsce na sali gimnastycznej. Tam przywitał uczniów dyrektor T. Ilmer, a następnie odśpiewano hymn Świeżaków. Tego dnia uczniowie zamieszkiwali w różnych wioskach: w Bułkozjadaczach, w Trójkątniakach, w Łyżkowcach, w Zasiedziakach, w Fujpestkach. Łakomczucholec Sprytniasty narobił tam wiele bałaganu i poddani musieli wykonać sporo zadań, aby przywrócić w swych wioskach ład i zadbać o zdrowie. Uczniowie kl. IIIa przedstawili 12 zasad zdrowego odżywiania, a potem odbyły się konkurencje w trzech kategoriach: wiedza, sport, współdziałanie z klasą.
  W dobrych humorach, pełni optymizmu zaczynamy walczyć z Łakomczucholcem i zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu walki o własne zdrowie. Powodzenia!

karma

   Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Światowego Dnia Zwierząt. Uczniowie przez cały październik przynosili karmę dla psów z schroniska w Koszanowie. Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej pobiły rekord w wspieraniu milusińskich i zebrały ponad sto kilogramów. Zwycięską klasą została 3a z p. Iloną Wieczorkowską na czele uzyskując wynik 54 kilogramów. Gratulujemy.

IMG 0011

galeria: English? Deutsch? - żaden problem.

    W ostatni poniedziałek w naszej szkole odbył się niezwykły konkurs językowy. Był to konkurs dwujęzyczny: angielsko-niemiecki i to te języki wiodły prym. Ale nie chodziło tutaj o znajomość języka, tak jak sprawdza się to na typowych sprawdzianach czy klasówkach szkolnych (choć znajomość też była oczywiście ważna). Tutaj trzeba było przede wszystkim udowodnić, że języków można używać też w sposób nietypowy i można się nimi bawić. To już III edycja naszego konkursu z serii LIGA MIĘDZYGIMNAZJALNA: English? Deutsch? – żaden problem!

Czytaj więcej: English? Deutsch? - żaden problem.

DSCN2311

galeria: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Do tego typu akcji edukacyjnej przystąpiliśmy po raz drugi. Kilka dni przed ŚDTM na korytarzu na parterze pojawiła się gazetka informująca o akcji i zawierająca podpowiedzi jak szybko mnożyć niektóre liczby. Również na korytarzu w Domu Wiejskim wchodzący mogli przeczytać rymowanki ułatwiające zapamiętanie tabliczki mnożenia. W ostatni piątek września uczniowie wszystkich klas I - VII szkoły podstawowej oraz II - III gimnazjum uczestniczyli w pisemnym konkursie.

Czytaj więcej: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 8816

galeria: Noc naukowców

     29 września uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Starym Bojanowie wzięli udział w Nocy Naukowców organizowanej przez uczelnie wyższe w Poznaniu. Głównym celem akcji było promowanie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podczas tej wyjątkowej nocy uczestniczyliśmy w „Treningu Taekwondo z Mistrzem!” na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu w Zakładzie Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego.

Czytaj więcej: Noc naukowców

DSCN2249

galeria: Klasy III SP z wizytą w lesie

   Dnia 25.09.2017 klasy III a i III b SP wraz z wychowawcami, a w dniu 27.09.2017 klasa I a i I b oraz klasa II SP, udały się do Błotkowa w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.  Pan Truliński - myśliwy - oprowadził uczniów po lesie, dzieląc się z nimi ciekawostkami dotyczącymi roślin i zwierząt. Każdy wrócił do domu obdarowany prezentami natury. Lekcja przyrody w lesie była pouczająca i sprawiła wszystkim wiele radości.

Ilona Wieczorkowska

IMG 20170916 124028

galeria: Jubileuszowe X Biegi Przełajowe - Wilkowo Polskie

  W Wilkowie Polskim odbyły się Jubileuszowe X Biegi Przełajowe im. Franciszka Ratajczaka. Wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Paulina Marciniak (kl. VI) zajęła II miejsce i Michał Marciniak (kl. IV) także II miejsce w kategorii biegów indywidualnych.

Gratulujemy!