odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj275
ten tydzieńten tydzień3392
ten miesiącten miesiąc15270
od startuod startu590554

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSCN4252

galeria: Zawody gminne klas I-III w Śmiglu

galeria: Zawody powiatowe klas. I-III w Racocie

   W czwartek, 16 maja w Śmiglu odbyły się Gminne Zawody Sportowe Gier i Zabaw klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały klasy: I b, II a oraz III. Ostatecznie po sporej rywalizacji klasa pierwsza zdobyła I miejsce, pokonując tym samym wszystkie szkoły w gminie, klasa trzecia wywalczyła II miejsce, a klasa druga – IV miejsce.

  Zwycięstwo uczniów klasy pierwszej dało awans do kolejnego etapu zawodów i reprezentowali gminę Śmigiel na Powiatowych Zawodach, które odbyły się 23 maja w Racocie. Pierwszaki wywalczyły tam trzecie miejsce. Sportowych emocji było co niemiara. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

20190510 115141

galeria: Lekkoatletyka

MISTRZOSTWA POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO W LEKKOATLETYCE

   W Kościanie 10 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Lekkoatletyce. Uczniowie naszej szkoły uzyskali dobre wyniki w tych zawodach sportowych, uzyskując następujące miejsca: Krzysztof Włodarczak w skoku w dal III miejsce, Daria Michalak była II, Amelia Dziwak III w pchnięciu kulą, Patrycja Szyrmer na 100m była III, Sara Jóźwiak na 300m zdobyła III miejsce, Kajetan Frydrych na 600m był II i w biegu na 1000m dziewcząt Magdalena Izydorczyk zajęła II miejsce. W sztafecie 4x100 chłopcy zajęli II miejsce.

Duże gratulacje dla naszych sporowców

   polkanozna

   W sobotę 11 maja odbył się turniej piłki nożnej dla klas VI – VII, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Śmiglu. Do rozgrywek przystąpiła drużyna naszej szkoły wraz z uczniami z Starej Przysieki Drugiej i Czacza, która wystawiła dwie ekipy. Nasi chłopacy w dobrym stylu wygrali wszystkie mecze zdobywając 26 bramek przy 1 straconej. Wyniki meczów naszych chłopaków: Stare Bojanowo – Czacz II drużyna 11 – 0, Stare Bojanowo – Czacz I drużyna 8 – 1, Stare Bojanowo – Stara Przysieka Druga 7 – 0.

20190517 093413

galeria: Kask ratuje moje życie - klasy I-III

    W piątek, tj. 17 maja br. uczniowie klas I-III SP wzięli udział w akcji "Kask ratuje moje życie". Spotkali się z policjantem, który wyjaśniał dlaczego warto jeździć na rowerze w kasku, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru, co zrobić, gdy nagle zwierzak wyskoczy na drogę i z kim dzieci mogą poruszać się w czasie przejażdżek rowerowych. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, którego zwycięzcą został uczeń klasy III SP - Jakub Izydorczyk.

Gratulacje dla laureata i wszystkich uczestników konkursu

W czwartek 30 maja odbędzie się egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie rozwiązywać będą test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań. Wynik pozytywny uzyska osoba, która udzieli przynajmniej 12 prawidłowych odpowiedzi. Zdający, którzy nie przekroczą 6 błędów, będą mieli możliwość ponownie podejść do egzaminu w sesji wiosennej, w terminie podanym równocześnie z ogłoszeniem wyników.

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

IMG 0870

galeria: Dzień Matematyki

   17 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. W tym roku połączyliśmy go z wyjątkową akcją zatytułowaną "Kask ratuje moje życie!".
Podczas tego dnia uczniowie w klasach rozwiązywali zestawy zadań konkursowych, wśród których znalazły się m. in.: tangramy, japońskie łamigłówki, krzyżówki, przysłowia z liczbami.

Czytaj więcej: Dzień Matematyki

czyt.bajek  czyt.bajek1

  13 maja br. uczennice klasy III Maja Kowalska i Zuzanna Rzeźnik reprezentowały szkołę w gminnym konkursie ,,Baju, baju w wielkopolskim kraju - opowiadamy legendy'' organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Jego uczestnicy opowiadali legendy o brzózce gryżyńskiej oraz dzwonie przemęckim. Nasze dziewczyny spisały się świetnie i zdobyły pierwsze i trzecie miejsce.

Gratulujemy!

IMG 20190509 WA0001

galeria: Dzień Rodziny

   Kolejny raz obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Rodziny - święto ustanowione na dzień 15 maja przez zgromadzenie ogólne ONZ. Celem obchodów było pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat rodziny. W tym roku rodzice otrzymali listy Jana Pawła II z tekstem o jej pięknie.

Informacja dla Rodziców

Instytucje, do których można zgłosić się o pomoc i wsparcie w sytuacjach kryzysowych lub wymagających pomocy:

> Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kościanie

ul. Kościelna 5

telefon: 65 511 06 77

Czytaj więcej: Informacja dla Rodziców - ważne kontakty

Uwaga! Konkurs!

W załączniku można znaleźć informacje dotyczące konkursu skierowanego do Was, Uczniowie > KASK RATUJE ŻYCIE