odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj340
ten tydzieńten tydzień3872
ten miesiącten miesiąc18547
od startuod startu790089

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

     Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informuje, iż z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną (COVID -19) i zamknięcie placówek oświatowych w Polsce termin nadsyłania prac w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja – Prośrodowiskowa kampania edukacyjna - zostaje przesunięty i będzie zgodny z datą zakończenia roku szkolnego 2019/2020.
 
 Z poważaniem
 
Bartosz Iwanowski
 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Środowiska

    Dyrektor szkoły przypomina, że czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie jest czasem wolnym od nauki. Nauczyciele przesyłają uczniom zagadnienia i zadania do utrwalenia bądź opracowania. Ministerstwo Edukacji Narodowej również wspiera uczniów w tej sytuacji i zachęca do korzystania ze stron portali edukacyjnych oraz CKE. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

 

      UWAGA!

    Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie zwraca się z prośbą o poważne potraktowanie zawieszenia zajęć w szkole jako czas kwarantanny ogólnopolskiej. W związku z tym proszę Państwa, a szczególnie dzieci i młodzież, o przebywanie w domach, ograniczenie wyjazdów i kontaktów z innymi osobami do niezbędnego minimum. Nie powinien być to czas wyjazdów (np. do galerii) i spotkań towarzyskich.

   Jednocześnie proszę o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, który powracają z zagranicy i ich zdrowie jest zagrożone koronawirusem. W razie wystąpienia niepokojących objawów choroby, proszę o natychmiastowy kontakt z odpowiednimi służbami.

800 190 590 -numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie – Tadeusz Ilmer

INFORMACJA !!!

 

Zgodnie z § 18 ust. 2 pkt. 2 rozporządzenia MENiS z dnia

31 grudnia 2002 r. z póź. zm. w sprawie bezpieczeństwa

i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach,

dyrektor za zgodą organu prowadzącego

z dniem jutrzejszym tj. od czwartku 12.03. br.

zawiesza zajęcia w szkole i przedszkolu

do dnia 31 marca 2020 r.

Komunikat dla Rodziców

 

    Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Bojanowie apeluje, by w miarę możliwości ograniczyć osobiste załatwianie spraw administracyjnych.

  Zachęcam Państwa do korzystania z dostępnych narzędzi, jakimi są telefon 65/5185-143 bądź e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    W związku z zawieszeniem zajęć w Zespole Szkół w Starym Bojanowie, w obawie o zdrowie pracowników informuję, że wszystkie dokumenty dt. rekrutacji do szkoły podstawowej i nowego przedszkola „Malowane Misie” należy składać w zaklejonych kopertach z dopiskiem „klasa 1” lub „przedszkole” do opisanych pojemników znajdujących się w korytarzu szkoły.

    Zawieszenie pracy szkoły nie oznacza czasu wolnego od nauki, zachęcam uczniów do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole.
W najbliższym czasie nauczyciele będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu za pośrednictwem iDziennika. Szczególnie proszę  o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Również Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

   Proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

   Ponadto informuję pracujących rodziców, którzy mają dziecko w wieku do 8 lat, że przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Wszystkie informacje dt. zasiłku znajdą Państwo na stronie internetowej ZUS.

20200305 105552

galeria: Młodzież zapobiega pożarom - etap gminny

   W dniu 5 marca 2020 r. odbyły się eliminacje gminne TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jak co roku organizatorem turnieju była szkoła podstawowa w Śmiglu. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z całej gminy. Uczestnicy turnieju musieli odpowiedzieć na 40 pytań w grupie I (klasy I - VI) i w grupie II (klasy VII i VIII).

Uczniowie naszej szkoły również w tym roku zaprezentowali się bardzo dobrze. W grupie I Kamil Maćkowski zająl II miejsce, Dawid Szyrmer był III, a Julia Apolinarska była IV. Natomiast w grupie drugiej całe podium zajęli nasi uczniowie - Patrycja Szyrmer I miejsce, Joanna Spławska była II, a Michał Rzeźnik zdobył III miejsce.

W wyniku tego uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli miejsca od I do III zapewnili sobie udział w kolejnym etapie. Powiatowe zmagania odbędą się 13 marca 2018 r. w Nietążkowie.

Duże gratulacje dla naszych uczniów!!!

      Podziękowania za pomoc w przygotowaniach do etapu gminnego dla strażaków z OSP w Starym Bojanowie.

20200225 104908

galeria: Rekolekcje 2020'

   W tym roku szkolnym rekolekcje pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy pragniemy ufnie iść” prowadził franciszkanin ojciec Jesse. Wyjątkowy charakter tych rekolekcji był związany z peregrynacją Ikony Jasnogórskiej Matki Bożej Częstochowskiej. Odbyły się konferencje rekolekcyjne, spowiedź święta i konkurs plastyczny .

Czytaj więcej: Rekolekcje 2020'

koronawirus