odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj185
ten tydzieńten tydzień3115
ten miesiącten miesiąc7701
od startuod startu548471

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 20190214 WA0003

galeria: Walentynki 2019'

   Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Walentynek zorganizował w naszej szkole kilka atrakcji. Można było wysłać kartkę walentynkową do ukochanej osoby. Podczas przerw słuchaliśmy pięknych piosenek o miłości. Zorganizowano dwa konkursy międzyklasowe – plastyczny i wiedzy. W quizie walentynkowym najlepszą klasą w kategorii klas 4 – 6 szkoły podstawowej okazała się klasa 5 a. Natomiast w kategorii klas 7 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum wygrała klasa III b gimnazjum. W konkursie plastycznym na najpiękniejsze serce walentynkowe w kategorii młodszych klas wygrała klasa 6, a w klasach starszych klasa III a gimnazjum. Przewodnim kolorem tego dnia w szkole był kolor czerwony. Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień ;)

IMG 20190213 WA0019

galeria: Podsumowanie I pórocza

    Podsumowanie półrocza to okazja, aby wyróżnić uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz tych, którzy udzielali się w różnych akcjach i konkursach.

    W klasach 4 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum uczniów ze średnią powyżej 4,75 i zachowaniem co najmniej bardzo dobrym było 47. Wyróżniono też 14 uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję.

    Samorząd Uczniowski podziękował klasom za włącznie się do akcji "Góra grosza" i WOŚP. W zbieraniu groszy najlepszą klasą była klasa 7 b szkoły podstawowej. W sumie szkoła uzbierała 728,88zł .

   Natomiast w WOŚP udzielało się 10 wolontariuszy. Zebrali w tym roku kwotę w wysokości 3367,22.

 

DSC08140

galeria: Dzień Babci i Dziadka 2019'

    W minioną sobotę, 9 lutego uczniowie klas I-III ze Starego Bojanowa zaprosiły swe Babcie i Dziadków na KONCERT do sali gimnastycznej w szkole.  Na początku powitał wszystkich Dyrektor T. Ilmer  i złożył Dziadkom życzenia. W pierwszej części uczniowie klasy II b i III przedstawiły jasełka. W drugiej części wnukowie z klas I i II b dziękowały swym Dziadkom recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc i grając na instrumentach muzycznych. Odśpiewano gromkie ,,Sto lat". Dzieci wręczyły prezent - piękną ramkę ze zdjęciem oraz pyszne ciasteczka w kształcie serca. Były oklaski, uśmiechy, łzy wzruszenia, wspólne śpiewy kolęd... W imprezie uczestniczyło około 140 gości.

20190208 115134

galeria: I Gminny Konkurs ZIEMIA ŚMIGIELSKA W CZASIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

   8 lutego br. odbył się w naszej szkole I Gminny konkurs „ZIEMIA ŚMIGIELSKA W CZASIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”, nad którym honorowy patronat objął Przewodniczący Rady Miasta Śmigla p. Wiesław Kasperski. Uczniowie reprezentujący 5 szkół z terenu gminy Śmigiel zmagali się z testem, który zawierał pytania dotyczących przebiegu powstania wielkopolskiego na terenie naszej gminy oraz całej wielkopolski. Po zaciętej rywalizacji, zwycięską drużynę wyłoniła dogrywka. Ostatecznie zwycięskimi szkołami zostały:

miejsce I zajął Zespół Szkół w Starym Bojanowie

miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

miejsce III zajęła Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Gratulujemy!

straz2  straz1

    Etap szkolny konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" został rozstrzygnięty. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Dawid Szyrmer (kl. IV), Klaudia Klaba (kl. V), Kacper Buchwald (kl. IV) - pierwsza grupa wiekowa. W drugiej grupie wiekowej czyli klasy VII-VIII i III gimnazjum zwyciężyli: Joanna Tyrpin (kl. VIII), Patrycja Szyrmer (kl. VII) oraz Michał Rzeźnik (kl. VII).

Gratulujemy i powodzenia!

DSC07859

galeria: Jasełka i Gwiazdor w klasach I-III SP

   19 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIb wprowadzili świąteczny, radosny nastrój prezentując swe umiejętności w jasełkach. Przedstawienie obejrzeli przedszkolacy oraz uczniowie klas I- III. Po południu uczestniczyli w nich również rodzice. Przedstawienie bardzo się podobało. Rodzice byli bardzo zadowoleni z gry aktorskiej swych pociech oraz otrzymanych prezentów.

   W tym samym dniu przyszedł do dzieci Gwiazdor. Każda klasa zaśpiewała kolędę lub pastorałkę. W zamian za to dzieci otrzymały piękny prezent oraz zaproszenie do kina na premierę filmu ,, Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra.''

20181221 104201

galeria: Jasełka 2018'

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!