odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj266
ten tydzieńten tydzień3383
ten miesiącten miesiąc15261
od startuod startu590545

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC08311

galeria: I Targi Edukacyjne

     19 marca w naszej szkole odbyły się I Targi Edukacyjne. Targi otworzył dyrektor szkoły p. Tadeusz Ilmer. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się dziesięć szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Czytaj więcej: I Targi Edukacyjne

Zdjęcie0078

galeria: Klasa IIIa i IIIb na basenie

     W ramach zajęć wychowania fizycznego klasy IIIa i IIIb pojechały na kościański basen. Młodzi adepci pływania byli nienasyceni i już czekają na kolejny "sportowy" wyjazd.

 DSC6898

galeria: VI Dyktando Rodzinne

 

      Zwycięzcami tegorocznego VI Dyktanda Rodzinnego zostali: ze szkoły podstawowej Zofia Samol - msc I, Michał Kasprzak - msc II, Wiktoria Piotrowska - msc III. Natomiast w gimnazjum zwyciężyli: Joanna Kolanowska - msc I, Alicja Mueller - msc II, Jagoda Chudzińska - msc III. Nie zapomnijmy o Podpowiadaczach, którzy odegrali zapewne niemałą rolę w uzyskaniu zaszczytnych miejsc.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

Czytaj więcej: VI Dyktando Rodzinne

IMG 2078      

 

Sylwia Dąbkowska w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

     

     10 stycznia 2014r. odbył się I etap Międzynarodowego, bo organizowanego m.in. w Niemczech, Danii, Austrii, Szwajcarii, Konkursu Matematycznego dla wszystkich uczniów w Polsce, organizowany przez Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Konkurs przeprowadzony był w naszej szkole w trzech z dziewięciu kategorii, tzn. szkoła gimnazjalna: klasy I, II i III - łącznie 19 uczniów.

     Zgodnie z regulaminem uczestnicy, którzy w punktacji zajęli pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach, zostali zakwalifikowani do II-go etapu konkursu.

      Sylwia Dąbkowska, uczennica klasy IIIA gimnazjum została zaproszona na finał i wraz z prowadzącym nauczycielem matematyki,  mgr Ireną Drzewiecką 28 marca 2014r. uczestniczyć będą w Ogólnopolskim finale konkursu. Konkurs odbędzie się w Vistula University na Ursynowie w Warszawie.

     

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces!!!

    

DSC01070

galeria: Moja ulubiona bajka

     Konkurs MOJA ULUBIONA BAJKA został rozstrzygnięty. Prace oceniała komisja powołana przez pomysłodawcę konkursu - Tymoteusza Sochackiego, ucznia klasy IIIa.

W konkursie zwyciężyli:

Wiktor Kurzawski z kl.IIb (bajka pt. "Krecik") - miejsce I

Weronika Kamieniarz z kl.I (bajka pt. "Kubuś Puchatek") - miejsce II

Roksana Boś z kl.IIIb (bajka pt. "Przygody kota Filemona") - miejsce III

Antoś Włodarczak z gr.0"A" (bajka pt. "Mija i ja") - miejsce III

Czytaj więcej: Moja ulubiona bajka

♦ ♦ ♦

  Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zrobili niespodziankę paniom pracującym w szkole. Składając im życzenia, częstowali mufinkami, które sami upiekli!

galeria: Dzień Kobiet

Uwaga Uczniowie!

   Firma Unia Sportowa S.A. organizuje akcję "NA ŻUŻEL ZA MAKULATURĘ". Trwa ona od 10.03 - 30.04. br. Udział w akcji mogą wziąć udział szkoły podstawowe i gimnazja.

Pieniądze zebrane za makulaturę zasilą konto Fundacji "Dr Clown". Po zakończeniu akcji Unia Sportowa S.A. ogłosi, która szkoła (klasa) wygrała i tym samym zostanie zaproszona na wybrany mecz żużlowy FOGO Unii Leszno  w sezonie 2014 na stadionie Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Szczegóły regulaminu u wychowawców.

DSC07008

galeria: Wycieczka kl.4a, 4b i 6a

    24 lutego klasy IVa, IVb oraz klasa VIa wybrały się na wycieczkę do Kościana, aby aktywnie spędzić czas na lodowisku i basenie. Poza tym uczniowie zwiedzili niedawno otwartą dla turystów wieżę ciśnień.

 Pierwsza "trójka" nasza!

DSC04643

galeria: Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminne eliminacje dorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 3 marca br. w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Do konkursu stanęło 24 zawodników wyłonionych w eliminacjach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Do zmagań stanęli uczniowie z Czacza, Starego Bojanowa, Śmigla i Bronikowa.

Czytaj więcej: Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej