odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj88
ten tydzieńten tydzień2324
ten miesiącten miesiąc8526
od startuod startu534930

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

16474-f bombka z zimowym pejzazem folkstar

galeria: Strojenie choinki w grupach "0"

     Z racji, że święta tuż tuż, panie H. Nowak (gr.0"A"), B.Makowska-Pietrowska (gr.0"B") i J. Janowicz (gr.0"C") zaprosiły swoich uczniów i ich rodziców do wspólnego dekorowania choinki. Zanim jednak to nastąpiło, trzeba było własnoręcznie wykonać ozdobę choinkową lub przyozdobić bombkę. Każda była śliczna i każda jedyna w swoim rodzaju.

DSC04405

galeria: Wycieczka klas IV-tych

     Klasy IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami, p. M. Wojtkowiak i p. K. Kopienką, 10 grudnia pojechali na wycieczkę do Poznania. Plan dnia był bardzo napięty, ponieważ uczniowie na początek obejrzeli w Teatrze Muzycznym przedstawienie pt. "Dziewczynka z zapałkami", potem zwiedzali Stary Rynek, gdzie mieli okazję spotakać się z trykającymi "mikołajkowymi" koziołkami, zobaczyć, jak buduje się ekologiczną choinkę (z plastikowych butelek) oraz dowiedzieć się sporo na temat tradycji świątecznych w Muzeum Etnograficznym. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego pomalowania choinkowej bombki.

IMG 7713

galeria: Mikołajki 2013

     Mikołajki to przedsmak świąt. Tego dnia w naszej szkole prawie każdy nosił mikołajkową czapkę! Zorganizowano również turniej tenisa stołowego, w którym rywalizowali przedstwiciele poszczególnych klas - Śnieżynki i Mikołaje. Zwycięzkimi parami okazali się Zuzanna Wasiak i Patryk Grobelny (VIa szkoła podstawowa) oraz Patrycja Wojtkowiak i Oskar Tomaszewski (IIIa gimnazjum). Nagrodzeni zostali oczywiście słodyczami. Na zakończenie dnia zaplanowano natomiast wieczór filmowy, który - według opinii uczniów- należał do udanych.

Tak MIKOŁAJKI wyglądały w dużej szkole. Natomiast młodsi uczniowie korzystali z mikołajkowych przejazdów kolejką wąskotorową i bezpośredniego spotkania z Mikołajem.

DSC00241

galeria: Zajęcia plastyczne w pracowni Antoniego Szulca

 

     Artystyczną atrakcją były dla uczniów grup zerowych zajecia plastyczne w pracowni Antoniego Szulca w CK w Śmiglu. mali artyści urabiali glinę, aby potem formować z niej piękne świąteczne anioły.

Spotkanie z rodzicami

4 grudnia 2013 r. z rodzicami uczniów naszej szkoły spotkał się dr Mirosław Radoła. Tematem spotkania było partnerstwo rodziców i nauczycieli dla edukacji dzieci. Dr M. Radoła w ciekawy sposób przedstawił rodzicom korzyści wynikające z dobrej współpracy z nauczycielami i szkołą. Przytaczając liczne przykłady, zachęcał do dialogu, współdziałania i budowania zaufania wśród partnerów (rodziców i nauczycieli) dla dobra dzieci.

Czytaj więcej: Spotkanie z rodzicami

     29 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty taneczne z Sebastianem Kowalczykiem. Sebastian ma 20 lat i pochodzi z Piekar Śląskich. Tańczy od dwóch lat, głównie hip hop. Był uczestnikiem V edycji 'Mam Talent'. Teraz spełnia swoje marzenia i odwiedza szkoły, szerząc swoją pasję.

Zajęcia rozpoczęły się krótką, ale intensywną rozgrzewką. Później zaczęła się nauka konkretnego układu tanecznego. Nie było łatwo. Sebastian wysoko ustawił poprzeczkę, na jego zajęciach nie ma żartów. Cały układ grupa ćwiczyła półtorej godziny. Po warsztatach młodzież mogła zrobić sobie zdjęcie i zabrać autografy.

galeria: Warsztaty taneczne

DSC07123

galeria: Kiermasz kartek świątecznych 2013

 

     Tradycją naszej szkoły jest, że podczas grudniowego spotkania z rodzicami uczniowie z kółka plastycznego „Plastuś” i SKC sprzedają kartki świąteczne. Są to kartki wykonane własnoręcznie na wspólnych zajęciach. Pozostałe kartki są sprzedawane przy parafii po Mszach św. Dochód ze sprzedaży zasili konto SKC.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc naszą akcję.

Bliskie spotkania z Pluszowym Misiem

DSC06826

galeria: Oto MIŚ!

     25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece szkolnej p. K. Matczak zorganizowała wystawę Pluszowych Misiów oraz konkurs plastyczny dla dzieci grup zerowych pt. "Mój ulubiony Miś". Wystawa udała się dzięki misiom, które zostały przyniesione zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Czytaj więcej: Oto MIŚ!

♦ ♦ ♦

 

 DSC07487  37

 

           Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Piotrowska z kl.VIb, zdobyła II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie.

 

Gratulujemy!!! :-)

 

Czytaj więcej: Konkurs

P1090042

galeria: "Śniadanie daje moc"

      Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej już trzeci raz z kolei uczestniczyli w akcji "Śniadanie daje moc". Zanim zaczęli przygotowywać pyszne śniadanie, rozmawiali z pielęgnarką szkolną, p. Izabelą Lewandowską, na temat zdrowego żywienia, wartości odżywczych warzyw i owoców. Omawiali też zasadę "pięciu porcji". Potem już pozostało tylko nakryć do stołu i spożyć pięknie przygotowane kanapki.