odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj3
ten tydzieńten tydzień3606
ten miesiącten miesiąc11500
od startuod startu719221

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

    DSC00488

galeria:Sztafetowe Biegi Przełajowe  

    26 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Sztafetowych Biegach Przełajowych na etapie gminnym. 

I miejsce w Mistrzostwach Gminy Śmigiel w Sztafetowych Biegach Przełajowych (gimnazjum) w kategorii chłopców zajęła drużyna w składzie: Krzysztof Rogacki, Bartosz Kubiak, Dawid Kostrzewa, Jakub Bajonczak, Łukasz Spławski, Marek Furmaniak, Patryk Grobelny, Mikołaj Gbiorczyk, Bartosz Michalak, Patryk Serba i Łukasz Urbański. Zapewnili sobie tym samym awans do etapu powiatowego, który odbędzie się w Racocie 3 października.

Czytaj więcej: Sztafetowe Biegi Przełajowe

UWAGA ! ! !

    Biblioteka szkolna w miesiącu październiku ogłasza zbiórkę makulatury, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup nowości książkowych.

Makulaturę przynosimy do biblioteki szkolnej w godzinach jej pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu :-)

SL273680

galeria: Biegi Przełajowe

     20 września odbyły się Biegi Przełajowe im. Franciszka Ratajczaka w Wilkowie Polskim. Uczestniczyli w nich również uczniowie szkoły podstawowej: Sara Jóźwiak, Eryk Rybicki, Wiktoria Żeleźniak, Mateusz Golec, Maria Szyrmer, Magdalena Rogacka i Kacper Zamelski.

Indywidualnymi zwycięzcami zostali:

Eryk Rybicki - msc I

Sara Jóźwiak - msc III

Drużynowo zajęliśmy II miejsce.

Sara i Eryk otrzymali nagrody rzeczowe, a drużyny nagrodzone zostały pucharami.

 

racot

galeria:Dni Olimpijczyka

W sobotę, 13 września br., uczniowie naszej szkoły udali się do Racotu, aby jak co roku wziąć udział w odbywających się tam biegach przełajowych inaugurujących Dni Olimpijczyka. Celem tej corocznej imprezy było przede wszystkim popularyzowanie biegania i marszu wśród dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, zapobieganie chorobom układu krążenia i otyłości.

Z okazji 20 rocznicy biegów organizatorzy ufundowali dla uczestników 20 rowerów, z których jeden wylosowała Magdalena Rogacka z klasy V.

DSC02486

galeria: Wybory do SU

 

    W środę, 17 września, uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego oraz ich opiekunów. W tym roku szkolnym w szkole funkcjonował będzie SU szkoły podstawowej i SU gimnazjum.

W skład SU szkoły podstawowej weszli:

Magdalena Matuszak, Mikołaj Kołaciński, Sara Jóźwiak, Magdalena Kasztelan, Igor Lemański, Patryk Stachowiak, Joanna Tyrpin, Aleksandra Węclewska, Julia Cichoszewska, Maja Bąkowska, Natalia Biała, Amelia Dziwak, Tymoteusz Sochacki.

Opiekunem została p. Wioleta Radoła.

W skład SU gimnazjum weszli:

Monika Minta, Patryk Grobelny, Katarzyna Kuhnert, Wiktoria Piotrowska, Michał Adamczak, Mikołaj Gbiorczyk, Paulina Gaertner, Jagoda Chudzińska, Józefina Koczorowska, Waldemar Kowalski, Zofia Stephan, Bartłomiej Michalak.

Opiekunem została p. Małgorzata Kęsicka.

   DSC02549

galeria: Sprzątanie świata.

    18 września uczniowie klas V szkoły podstawowej i II gimnazjum wyruszyli, aby przyłączyć się do corocznej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Potem czekało na nich ognisko, na którym mogli usmażyć kiełbaski.

Radzie Rodziców dziękujemy za pomoc finansową.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy…

DSC07165

galeria: Podsumowanie/Zakończenie Projektu

    W styczniu tego roku przystąpiliśmy do projektu Fundacji Bo Warto ”LEPSZY ŚWIAT PRZEZ WOLONTARIAT”, ukierunkowanego na rozwój aktywności i postaw uczniów poprzez promocję wolontariatu. Do projektu przystąpiło 40 szkół podstawowych z terenu całej Polski, blisko 80 nauczycieli, opiekunów i 360 dzieci.

   Przez kilka miesięcy podejmowaliśmy programowe działania w kilku różnych odsłonach tego przedsięwzięcia i zdobyliśmy II miejsce.

  W poniedziałek, 8 września, gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie na Podsumowaniu/Zakończeniu Projektu, gdzie wręczono nam nagrody i dyplomy.

aaaaaa wester

galeria: W nagrodę w Pucku

     W dniach 26.07 - 08.08. 2014r. dziewczyny ze Szkolnego Koła Caritas - laureatki konkursu na wolontariackiego bloga w ramach projektu ,,Lepszy świat przez wolontariat" - uczestniczyły w wakacyjnych warsztatach, które odbyły się w nadmorskim Pucku. Poza codziennymi warsztatami z edukacji obywatelskiej, wolontariuszki plażowały, integrowały się, brały udział w grach i zabawach oraz zwiedziły wiele ciekawych miejsc i miast (Gdańsk, Westerplatte, Puckie Hospicjum czy Hel).

Pogoda prawie cały czas im dopisywała. Wspomnienia pozostaną w ich pamięci na bardzo długo.

Zapraszamy na bloga! http://caritassb.bloa.pl/