odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj349
ten tydzieńten tydzień3771
ten miesiącten miesiąc3771
od startuod startu677138

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC 0448

galeria: Śniadanie daje moc - bicie rekordu Guinnessa

7 listopada odbyła się IV edycja programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie klas I-III naszej szkoły tradycyjnie wzięli w niej czynny udział. Podjęli się próby bicia Rekordu Guinnessa pod hasłem:„Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania – wiele lokalizacji”. W tygodniu poprzedzającym akcję poznawali 12 zasad zdrowego odżywiania, robili gazetki tematyczne i prace plastyczne. Uświadamiano im, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje im energię do nauki i zabawy.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc - bicie rekordu Guinnessa

beznazwy

galeria: WF z klasą

    W tym roku szkolnym nasza szkoła została przyjęta do II edycji programu WF z klasą. Program jest organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy współpracy „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl.

Chcemy, aby wychowanie fizyczne w naszej szkole dawało dużo przyjemności i frajdy, dlatego zgłosiliśmy się do drugiej edycji tego programu. Odbyła się również debata (Sportowy Okrągły Stół), w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI SP, nauczyciele i dyrektor szkoły. Debata ta dotyczyła udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych. Zostały również wybrane zadania, które będą realizowane w obecnym roku szkolnym.

P1090789

galeria: Zdrowe odżywianie w kl.1b

     W myśl 8 zasady zdrowego odżywiania "Dzień bez owoców, warzyw lub soku to dzień stracony",uczniowie z kl.1b codziennie przynoszą na drugie śniadanie nie tylko kanapki, ale też witaminowe dodatki. 31 października wykonali samodzielnie pyszne sałatki, które później z apetytem zjedli.

DSCF1667     24 października 2014r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu odbyła się konferencja podsumowująca VI edycję projektu „Wielkopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych".

    Wzięli w niej udział stypendyści, a wśród nich uczennica naszej szkoły, Alicja Mueller z kl.IIA gimnazjum. Na konferencji obecni byli m.in.: Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Walkowiak, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy - Sławomir Wąsiewski.

Podczas spotkania odbyło się podsumowanie i przedstawienie osiągniętych rezultatów projektu, wystąpienie wybranych stypendystów oraz pokaz doświadczeń naukowych, w których mogli brać udział uczestnicy konferencji.

DSCF1675    DSCF1683

DSC00147

galeria: Spotkanie z Policją w kl.I-III SP

    22 listopada br. uczniowie klas I-III SP mieli okazję spotkać się z policjantem p.Radosławem Nowakiem. Przeprowadził on pogadankę o bezpieczeństwie, nie tylko na drodze, wspomniał o nowym przepisie, który mówi o konieczności posiadania przez pieszych elementów odblaskowych.

Przy tej okazji dla klas I rozpoczęto akcję "Bezpiecznie - to wiedzieć i znać", nad którą patronat objął Starosta Kościański.

P1160787

galeria: Tydzień języków obcych

      14 października 2014r. odbyło się podsumowanie konkursów, zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Były to konkursy na etapie szkolnym, w których wzięło udział ponad 30 uczniów.

15 uczniów rozwiązywało test gramatyczno – leksykalny z języka angielskiego, natomiast 18 gimnazjalistów przygotowało i odegrało scenki w języku niemieckim. Uczniowie wcielili się m. in. w rolę lekarza, pacjenta czy sprzedawcy.

Czytaj więcej: Tydzień języków obcych

20141015 090927

galeria: Spotkanie z p.Dominikiem Samolem

     W ramach obchodzonego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas IV-VI spotkali się z p.Dominikiem Samolem, który z zawodu jest plastykiem i długo zajmował się tworzeniem ilustracji do książek i nie tylko. Przybliżył uczniom, jak wykonuje się rysunek ołówkiem, węglem czy grafitem. Pokazał prace wykonane tą techniką i wyjaśnił, na co należy zwrócić uwagę, aby wyeksponować detale, cienie czy głębię przedstawianego przedmiotu.

Czytaj więcej: Spotkanie z p.Dominikiem Samolem

SL273717

galeria: Rajd Rowerowy

     11 października br. uczniowie klasy IVb wraz z p. Iloną Frydrych wzięli udział w Rajdzie Rowerowym w ramach IX Śmigielskiej Jesieni Turystycznej. Mieli oni okazję poznać okolice oraz historię ziemi śmigielskiej pokonując 15km, a także aktywnie spędzić wolny czas uczestnicząc w różnych konkurencjach. W jednej z nich Mateusz Golec zajął III miejsce.

JESIEŃ W SADZIE I OGRODZIE WARZYWNYM  

20141013 083022

   Jesień w pełni! Warto spojrzeć, jakie piękne prace wykonali na lekcji uczniowie klasy II SP. Prace można obejrzeć w galerii: Jesień w kl.II