odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj381
ten tydzieńten tydzień3803
ten miesiącten miesiąc3803
od startuod startu677170

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

 10833716 328013654067263 634852753 n

galeria: Konkurs recytatorski

28 listopada br. uczniowie klas IA i IB gimnazjum - Zofia Stephan, Józefina Koczorowska, Sebastian Lester, Kamila Błocian, Zofia Samol i Weronika Piotrowska, wzięli udział w Konkursie Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego organizowanym przez Kościański Ośrodek Kultury. Warunkiem uczestnictwa było zaprezentowanie dwóch tekstów poetyckich, w tym jednego autorstwa Andrzeja Krzyckiego. Do dalszego etapu, który odbędzie się we Włoszakowicach 6 grudnia br., zakwalifikowały się Zofia Samol zajmując III miejsce i Weronika Piotrowska zdobywając wyróżnienie.

Dziewczynom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

   P1090820

galeria: Dzień Pluszowego Misia w I-III SP

   25 listopada dzieci z klas I-III SP przyniosły do szkoły jedną z najprzytulniejszych zabawek na świecie - pluszowego misia. Okazuje się, że - zdaniem dzieci - jest on niezastąpiony, np. kiedy jest smutno, albo kiedy pada deszcz.

P1090857

galeria: Andrzejki w kl.Ia i Ib oraz wyjazd do kina

   27 listopa da br.wychowawczynie klas I zorganizowały uczniom popołudnie z wróżbami andrzejkowymi. Dzieci wróżyły na różne sposoby, poznały tradycję andrzejkową, także bawiły się przy muzyce. Całość dopełniały przygotowane na tę okazję sale lekcyjne z bogato zastawionymi stołami.

Dzień wcześniej natomiast panie wybrały się z podopiecznymi do kina do Leszna na film w 3D pt. "Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę". Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu, tym bardziej że dla niektórych był to pierwszy seans w kinie.

 

20141124 204349

galeria: Dzień Życzliwości

    21 listopada obchodziliśmy w szkole i poza jej murami  - Dzień Życzliwości. Aby podkreślić, jak potrzebna jest życzliwość, uczniowie SKC i SU gimnazjum obdarzali własnoręcznie wykonanymi serduszkami, które zawierały wskazówki i mądre słowa św.Pawła.

Mamy nadzieję, że pozwoliły one zatrzymać się na chwilę i pomyśleć nad tym, co naprawdę ważne.

 

Zdjęcie2606

galeria: XX Rajd Jesienny - Krzycko Wielkie

     8 listopada br. uczniowie klas IV, pokonując ok. 40 km trasę, stali się uczestnikami XX Rajdu Jesiennego zorganizowanego z okazji 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Krzycku Wielkim.

0002 69

galeria: Zielona Szkoła - kl.III SP

Gdy w środę tu przyjechaliśmy

to z zachwytu „ oniemieliśmy”.

I gdy się zaczęło rozlokowywanie,

w głowach zrodziło się pytanie:

Jak będzie wyglądać nasze spanie…?

Dziewczynki i chłopcy w grupy się dobrali

i ciężkie walizki na górę „tachali”.

Wiele radości sprawiło zadanie:

nawlekanie pościeli i rozpakowanie.

Czytaj więcej: Zielona Szkoła kl.III - Wroniawy, 12-14.11.2014r.

 

SL273757

galeria: SKO - konkurs plastyczny

   W tym roku opiekun SKO  i PKO BP w Śmiglu zaproponowali uczniom udział w konkursie plastycznym polegajacym na zaprojektowaniu własnego banknotu o nominale 100zł. Prace oceniane były przez pracowników banku.

Konkurs rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami klas I-III SP zostali:

Antoni Sochacki, kl.1a - miejsce I

Jakub Jóźwiak, kl.3b - miejsce II

Wiktoria Ratajczak, kl.2 - miejsce III

Natomiast w kategorii klas IV-VI SP nagroda przypadła Aleksandrze Węclewskiej z kl.IVa.

SL273752

galeria: Konkursy biblioteczne

      Miesiąc Bibliotek Szkolnych i konkursy zorganizowane z tej okazji za nami. Było ich sporo i zwycięzców było wielu, z czego bardzo się cieszymy. Oby zapał czytelniczy wśród Was nie malał. Poniżej zamieszczamy rodzaje konkursów i ich zwycięzców.

Czytaj więcej: Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte

DSC02882

galeria: Dzień Spódnicy 2014

    W czwartek, 30 października, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Spódnicy. Dzień ten miał na celu zachęcić dziewczyny i kobiety do zrzucenia spodni i założenia spódniczek.

Wszyscy, którzy chcieli uczcić ten dzień, przyszli ubrani w spódnicę – krótką, długą, wąską, szeroką, plisowaną, z falbankami, w kratkę, w paski…

Klasy, które aktywnie włączyły się w obchody tego dnia, zostały docenione przez przyznanie im odpowiedniej ilości punktów, które liczą się z kolei do konkursu SUPER KLASA ;)
 
Przyznane punkty
kl. I a - 6 pkt.
kl. I b - 6 pkt.
kl. II a - 4 pkt.
kl. II b - 5 pkt.
kl. III a - 3 pkt.
kl. III b - 2 pkt.

DSC 4375 1600x1200

galeria: Pasowanie na ucznia kl.I

       24 października br. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia klasy I. Na Mszy Św. ksiądz Proboszcz poświęcił tornistry, a potem także nowe sale lekcyjne. Później dzieci zaprezentowały program artystyczny, w trakcie którego rodzice kosztowali wypieki przy kawie.

Najważniejszym momentem było ślubowanie przy Sztandarze Szkoły oraz pasowanie każdego ucznia przez Dyrektora, p.T.Ilmera.

Z tej okazji rodzice przygotowali dla dzieci rożki pełne słodyczy, nauczyciele dyplomy i legitymacje szkolne. Świetną niespodzianką były plecaki ufundowane przez sponsora.

    Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy - dziękujemy!