odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj418
ten tydzieńten tydzień3840
ten miesiącten miesiąc3840
od startuod startu677207

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC03111

galeria: Kartki świąteczne

    Tradycją w szkole już jest tworzenie kartek świątecznych przez kółko plastyczne "Plastuś" i SKC. Tym razem kartki, własnoręcznie wykonane, dostarczyli również niektórzy nauczyciele. Powstało ich w tym roku bardzo dużo i wszystkie były piękne.

SKC i "Plastuś" bardzo dziękują tym, którzy zdecydowali się na zakup kartek!

podziel sie sercem„Podziel się sercem, podziel się słodyczami”

    Już kolejny raz nasi uczniowie, biorąc udział w akcji „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”, nie zawiedli. W tym roku akcję wsparli również pracownicy szkoły. Z uzbieranych słodyczy zrobiliśmy 13 paczek dla uczniów z naszej szkoły oraz symbolicznie podzieliliśmy się słodyczami ze starszymi osobami ze Starego Bojanowa.

galeria: Podziel się sercem...

Dziękujemy za wrażliwość i dobre serca!

SKC

DSCF6030  DSCF6032  DSCF6034  DSCF6026

       Do tegorocznego konkursu Starostwa Powiatowego w Kościanie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową zgłoszono 360 prac z powiatu, w tym 21 z naszej szkoły. Poziom konkursu był, jak zwykle, bardzo wysoki. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z faktu, że czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych.

W kategorii klas I-III SP I msc zajęła Weronika Kamieniarz z kl.II, III msc - Wiktoria Ratajczak również z kl.II, a Alicja Sobczuk z kl.IIIa - wyróżnienie.

W kategorii klas IV-VI SP Sara Jóźwiak zdobyła wyróżnienie. Warto zaznaczyć, że Sara jako jedyna z poziomu klas IV-VI reprezentowała naszą szkołę.

Gratulujemy!

    Ogólnopolski Program - Mistrzowie Kodowania

      W roku szkolnym 2014/2015 uczestniczymy w programie Mistrzowie Kodowania. Dzięki temu programowi cała Polska koduje. W naszej szkole robią to głównie uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV – VI. Zajęcia odbywają się pod opieką p.Anny Dybskiej i p.Aurelii Turek. Programowanie odbywa się w programie Scratch.

W obecnym, przedświątecznym czasie, powstały piękne kartki w programie Scratch, wykonane przez naszych uczniów. Można je zobaczyć w studio: www.scratch.mit.edu/studios/670028/. Znajdą się tam również prace, które wykonają oni na zajęciach z programowania.

DSC 0904  DSC 0913

   W grudniu nastąpiło podsumowanie rywalizacji międzyszkolnych na Najbardziej Usportowioną Szkołę Podstawową i Gimnazjum Gminy Śmigiel - Edycja 2014.

W kategorii szkół podstawowych otrzymaliśmy II miejsce, natomiast w kategorii gimnazjum - miejsce V.

IMG 9563

galeria: Mikołajki klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum

   Z inicjatywy Moniki Minta i Jagody Chudzińskiej, uczennic należących do SU Gimnazjum, 8 grudnia br. odbył się Turniej Mikołajkowy.

Samorządy Uczniowskie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wspólnie zaplanowały przebieg imprezy i konkurencje dla klas.

  Największą liczbę punktów ze szkoły podstawowej zgromadziła klasa Va, natomiast z gimnazjum klasa IA.

Czytaj więcej: Mikołajki klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum

SPOTKANIE Z PILOTEM WOJSKOWYM

DSC02675

galeria: Spotkanie z pilotem wojskowym

    Pan Adam Kojder był pilotem wojskowym 17 lat. 10 grudnia br. uczestniczył w spotkaniach z uczniami klas I-III SP, aby opowiedzieć o pracy w lotnictwie. Zaprezentował mundur pilota, niezbędne ubrania oraz przyrządy. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły przymierzyć niektóre rzeczy i poczuć się przez chwilę pilotem, bo nieczęsto zdarza się taka okazja.

bm 029

galeria: Konkurs recytatorski im.Andrzeja Krzyckiego

ZOFIA SAMOL i WERONIKA PIOTROWSKA - UCZENNICE KL. IB GIMNAZJUM

wśród najlepszych recytatorów.

   6 grudnia 2014r.w Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach odbył sie finał XXVII Konkursu Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego (Krzycki - biskup, prymas, poeta wczesnorenesansowy, dyplomata króla Zygmunta I Starego). W zmaganiach udział wzięło 29 młodych recytatorów wyłonionych wcześniej na etapach rejonowych: w Kościanie, Rawiczu, Gostyniu, Lesznie, Bojanowie, Wolsztynie, Krzycku Wielkim.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski - c.d.

P1090961

galeria: Mikołajki w kl.I-III SP

    Uczniowie klas I-III SP rozpoczęli przygotowania do spotkania z Mikołajem wyjazdem na przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka" do CK w Śmiglu. Potem oczywiście były już w klasach słodkie upominki i w niektórych strojenie choinki,  bo przecież święta tuż...

  ŁAŃCUCH CHOINKOWY - KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!
10850711 331658620369433 1342636305 n
 
    W środę, na godzinie wychowawczej, klasy IV-VI wraz z wychowawcami przystąpiły do konkursu zorganizowanego przez SU SP i SCK na najdłuższy łańcuch na choinkę.
Bezkonkurencyjna okazała się klasa 4a. Uczniowie tej klasy wykonali łańcuch o łącznej  długości 68,10m, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 3,78m.
Brawo dla IVa i Wychowawcy!!!
Oto tabela wyników dla poszczególnych klas:

Czytaj więcej: Łańcuch choinkowy - konkurs