odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj373
ten tydzieńten tydzień3795
ten miesiącten miesiąc3795
od startuod startu677162

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

P1100097

galeria: Zimowa wizyta w lesie klas Ia i Ib

    W poniedziałek, 19 stycznia br. uczniowie klas pierwszych byli na zajęciach z edukacji przyrodniczej w lesie w Wydorowie. Już na skraju dzieci opuściły autobus szkolny i przywitały się z leśniczym, panem B.Turlińskim, który zaprosił swoich gości na "zimowy" spacer. Celem było obejrzenie paśnika dla zwierząt. Uczniowie przynieśli dla nich sporo przysmaków - marchewki, jabłka, siano, ziarna zbóż. Chętnie wypełnili nimi prawie cały paśnik, a pan leśniczy w tym czasie opowiedział dużo ciekawostek o mieszkańcach lasu, o ich życiu i zwyczajach.

Pełni wrażeń, uczniowie wrócili do szkoły.

     DSC01420

galeria: Wycieczka gr.0"C" i kl.II

    12 stycznia br. grupa 0C oraz klasa II wybrały się do kina do Leszna na film "Przygody misia Padintonna". Następnie po seansie uczniowie klasy II udali się na basen, gdzie miło i wesoło spędzili czas, a dzieci z grupy przedszkolnej odwiedziły redakcję gazety ABC, w której spotkały się z redaktorem naczelnym. Poznały tajniki powstawania gazety. Największe wrażenie zrobiło na nich spotkanie z redaktorami, którzy pokazali im pracę w różnych programach komputerowych. Na pamiątkę dzieci zrobiły sobie fotografię z Redaktorem Naczelnym i otrzymały drobne upominki.

Bardzo dziękujemy pani Lidii Lewandowskiej za zorganizowanie spotkania.

20150114 114329 20150114 114431 

    Miło mi poinformować wszystkich czytelników szkolnej biblioteki, iż wzbogaciła się ona o wiele nowych i atrakcyjnych książek. W związku z tym, serdecznie zapraszam uczniów do zapoznania się z tymi nowościami. Kilka tytułów pojawiło się na Wasze prośby.

Szczegóły znajdziecie w zakładce BIBLIOTEKA SZKOLNA.

Katarzyna Matczak

 

20150114 114730  20150114 114740

 

 

DSC03632

23. FINAŁ WOŚP 2015

      Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniążki zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Wolontariusze w składzie: Kamila Błocian, Martyna Błocian, Jagoda Chudzińska, Katarzyna Dorynek, Mikołaj Gbiorczyk, Patryk Grobelny, Monika Minta, Wiktoria Piotrowska, Zofia Samol, Julia Sobkowiak, Natalia Strzelczyk i Justyna Tomowiak zebrali w tym roku kwotę w wysokości 1 668, 39.

DZIĘKUJEMY!

opiekun SU – Małgorzata Kęsicka

„Gdzie jest Mimi?”

      W Zespole Szkół w Starym Bojanowie w dniach od 27 października do 31 grudnia 2014r. realizowano projekt pt. „Nastolatek w przestrzeni medialnej”. Był on elementem programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Celem projektu było podniesienie umiejętności uczniów w zakresie prawidłowego funkcjonowania w środowisku cyfrowym, w szczególności w środowisku tzw. nowych mediów. Niezwykle ważna jest profilaktyka przemocy rówieśniczej, z naciskiem na sytuacje, w których wykorzystywany jest Internet. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, gdzie przebiega granica pomiędzy żartem a aktem przemocy, jak reagować na zagrażające sytuacje, gdzie szukać pomocy i jakie konsekwencje grożą sprawcy cyberprzemocy.

Czytaj więcej: Nastolatek w przestrzeni medialnej

          Informacja dla rodziców klas I-III o realizacji programu

„Nie pal przy mnie, proszę”.

Realizacja rok szkolny 2014/2015.

     Od stycznia 2015r., w naszej szkole, będzie realizowany program edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę”, który jest adresowany do uczniów klas I-III SP. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Czytaj więcej: Informacja

   IMG 9634

galeria: Anioł Bożonarodzeniowy

    Pomysł na ten konkurs narodził się na wspólnym spotkaniu uczniów SU i SKC i jest to inicjatywa od początku uczniowska. W tym roku konkurs odbył się po raz drugi.

Zgłoszono do niego 69 aniołów: 55 z klas I-III SP, 11 z klas IV-VI SP oraz 3 z Gimnazjum.

Ośmioosobowa komisja: Dyrekcja, Rada Rodziców, pracownicy obsługi i administracji, przedstawiciele Samorządów Uczniowskich oraz Szkolnego Koła Caritas stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest wybór najpiękniejszego anioła.

Czytaj więcej: Anioł Bożonarodzeniowy

...

IMG 9830

galeria: Jasełka i wigilia klas IIIa i IIIb

     Klasy IIIa i IIIb SP przygotowały tegoroczne jasełka. Najpierw przedstawienie podziwiać mogli rodzice, następnego dnia zaś koledzy i koleżanki z klas młodszych.

Uczniowie obu klas spędzili również wspólną wigilię, w trakcie której bardzo dobrze się bawili.