odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj411
ten tydzieńten tydzień3833
ten miesiącten miesiąc3833
od startuod startu677200

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 1602

 galeria: Walentynki 2015

    13 lutego Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zorganizowały dla uczniów naszej szkoły Walentynki.

Z tej okazji działała poczta walentynkowa. Przez kilka dni zbieraliśmy od uczniów kartki walentynkowe, które w piątek przedstawiciele obu Samorządów Uczniowskich dostarczyli do adresatów.

Oprócz tego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ubrali się na czerwono i dzięki temu mogli zdobyć punkty do Super Klasy. Kolor czerwony był tego dnia zdecydowanie kolorem dominującym. W czasie przerw natomiast rozlegała się muzyka, nad którą czuwali Mikołaj Gbiorczyk, Patryk Grobelny i Mikołaj Krajewski.

W konkursie dla gimnazjalistów na "Zdjęcie z uczuciem" wygrały Marta Matecka z kl.IA i Jagoda Chudzińska z kl.IIIA.

marta    jagoda

Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach Walentynek :)

Samorządy Uczniowskie SP i Gimnazjum

UWAGA!

Zestawienie punktów dla poszczególnych klas

w rywalizacji o miano SUPER KLASY

znajdziecie w zakładce DLA UCZNIA → SAMORZĄD UCZNIOWSKI

   FERIE ZIMOWE W SZKOLE

   W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Programu „Ferie na sportowo”, którego głównym organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Kościanie. W związku z tym w pierwszym tygodniu ferii, tj. 16-19 lutego 2015r. zorganizowaliśmy dla uczniów kilka wyjazdów sportowo-rekreacyjnych, których plan przedstawia się następująco:

PONIEDZIAŁEK, 16.02.2015r.

- godz. 9.30 - wyjazd na lodowisko do Kościana

WTOREK, 17.02.2015r.

- godz. 10.00 - wyjazd do kina w Lesznie

ŚRODA, 18.02.2015r.

- godz. 13.00 - wyjazd na kręgle do Leszna

CZWARTEK, 19.02.2015r.

- wyjazdowy Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Przysiece Starej. Wyjazd pociągiem o godz. 9.03 ze stacji w Starym Bojanowie.

     Sponsorami tegorocznych „Ferii na sportowo” są: Starostwo Powiatowe w Kościanie, Małgorzata Adamczak - Burmistrz Śmigla oraz Rada Rodziców.

Zdjęcie2731     Zdjęcie2733  

  3 lutego br. odbyły się Mistrzostwa Gminy Śmigiel w Piłce Siatkowej w kategorii dziewcząt gimnazjów. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce!

Gratulacje!

  PICT0480

galeria: "Młodzież zapobiega pożarom" - etap szkolny

   W styczniu br. odbyły się szkolne eliminacje konkursu strażackiego "Młodzież Zapobiega Pożarom". Najpierw odbył się pierwszy etap, a dopiero z drugiego wyłonionio uczniów do etapu gminnego. Komisja w składzie: p.Krzysztof Kopienka, p.Łukasz Lurc (ochotnik OSP) oraz p.Łukasz Kurzawski (strażak zawodowy) zdecydowała, że na poziomie szkoły podstawowej na miejsce I zasłużyła Maria Szyrmer (kl.VI), na miejsce II - Patrycja Kachnic (kl.IVa), a na miejsce III - Sara Jóźwiak (kl.Vb). Na poziomie gimnazjum miejsce I przypadło trzem uczniom: Wiktorii Piotrowskiej (kl.VIb, Kamili Błocian (kl.VIb) oraz Bartoszowi Michalakowi (kl.IIIa).

Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie!

balon Uwaga! Uwaga!

     Dzieci w wieku od 3 do 10 lat, które lubią się bawić i... ubierać w ciekawe stroje, zapraszamy na karnawałowy bal przebierańców, który odbedzie się 10 lutego br. od godz.1600 do 1800 w Sali Wiejskiej w Starym Bojanowie.

DSC03067

galeria: Koncert dla Babci i Dziadka

   25 stycznia br., czyli w niedzielę, w naszej szkole odbył się KONCERT DLA BABCI I DZIADKA. Przygotowany został przez uczniów klas I-III SP wraz z wychowawczyniami. Wnukowie bawili wspaniałą publiczność, która wypełniała salę po brzegi, wesołymi wierszykami, skocznymi piosenkami. Zaprezentowali także jasełka. Młodzi artyści przekonali wszystkich, że Babcia i Dziadek są niezawodni i zasługują na najszczersze życzenia, dlatego każdy z nich otrzymał tulipany i własnoręcznie wykonane laurki.

Uśmiechy na twarzach gości i oklaski, były najlepszym dowodem, że koncert należał do udanych.

INFORMACJA!

   Harmonogram zajęć dla uczniów klas III gimnazjum przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego znajduje się w zakładce PLAN LEKCJI.