odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj131
ten tydzieńten tydzień608
ten miesiącten miesiąc8606
od startuod startu549376

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC 0030  DSC 0073  DSC 0091

    Dnia 27 maja 2014r. odbył się XI Wielkopolski Konkurs Teologiczny w Krzywiniu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Dominika Kulczycka, Jagoda Chudzińska i Joanna Kolanowska wraz z katechetą, Dawidem Olejniczakiem. Po konkursie uczestnicy udali się do kościoła na spotkanie z marszałkiem Markiem Jurkiem, który objaśniał, na czym tak naprawdę polega patriotyzm. 

P1090599

galeria: XXI Otwarte Biegi Uliczne Śmigla

       Szkoła może poszczycić się kolejnym sportowym sukcesem. W XXI OTWARTYCH BIEGACH ULICZNYCH ŚMIGLA III miejsce w kategorii dziewczyn kl.II i młodszych szkoły podstawowej zdobyła Patrycja Szyrmer z klasy 2a.

     W kategorii klas IV dziewcząt II miejsce zajęła Sara Józwiak z klasy IVb, wśród chłopców III był Eryk Rybicki z klasy IVa. Wśród dziewcząt klas V bardzo dobre III miejsce zajęła Marysia Szyrmer z klasy Va. Spośród   gimnazjalistów III miejsce zajął Łukasz Spławski z klasy I.

Medalistom gratulujemy sukcesu!

IMG 8827

galeria: Sukcesy Aleksa w taekwondo

       Aleksander Kochmański, uczeń klasy 2a, swoją przygodę z taekwondo rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Pod okiem swojego trenera – Marka Tyczyńskiego, Mistrza Świata 2001 roku, ćwiczy dwa razy w tygodniu. Na letnim obozie sportowym będzie podchodził do kolejnego egzaminu, tym razem – na niebieski pas z czerwoną belką. Aleks czterokrotnie brał udział w międzynarodowych zawodach taekwondo w kategorii poomse. Do tej pory zdobył jeden srebrny i trzy złote medale.

Życzymy Aleksowi wytrwałości i kolejnych medali!

P6030352

galeria: Rodzina bez przemocy - konkurs

      3 czerwca 2014r w sali Urzędu Miasta w Śmiglu odbyło się podsumowanie konkursu "Rodzina bez przemocy". Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Śmigiel. Konkurs zorganizował Zespół Interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Organizatorom zależało na pozyskaniu pracy plastycznej, która stałaby się obrazem do kampanii informacyjnej na temat możliwości korzystania z pomocy specjalistów w sytuacji występowania przemocy w rodzinie. Praca taka zostanie wykorzystana na plakat oraz umieszczona na ulatkach.
Spośród wielu rysunków, 8 prac naszych uczniów zostało przesłanych do Śmigla. Wyróżnienie i nagrodę otrzymała praca Oliwii Kasperskiej - uczennicy klasy 2a.
Ponadto autorów wszystkich nadesłanych prac uhonorowano dyplomami za udział w konkursie.
Byli to:
Patryk Stachowiak, kl.V
Roksana Jakubowska, kl.2a
Aleksandra Franek, kl.V
Alicja Ławniczak, kl.2b
Maria Szyrmer, kl.V
Tymoteusz Sochacki, kl.3a
Sara Jóźwiak, kl.IVb.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim Oliwii, gratulujemy!!!

DSC05247

galeria: Aby pamięć trwała….

W dniach 7 i 8 czerwca 2014r. odbył się VIII Ogólnopolski Zlot Szkół noszących imiona bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Spotkania takie są organizowane co 5 lat. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI b: Wiktoria Piotrowska i Julia Sobkowiak.

Czytaj więcej: Aby pamięć trwała….

DSC07032

galeria: Szkolny Dzień Matematyczny

    29 maja 2014 roku dla klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum odbył się „Szkolny Dzień Matematyczny”. W tym dniu klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach dotyczących zagadnień matematycznych, np. rozwiązywali krzyżówki matematyczne, układali tangramy, reklamowali matematykę, opisywali postaci wylosowanego matematyka, bawili się w skojarzenia i rebusy matematyczne.

plakat-zamień-ciucha-na-uśmiech-malucha

galeria: Zmień ciucha na uśmiech malucha

      Dolnośląska Fundacja Przyjaciele Oddział Leszno zwróciła się do naszej szkoły z prośbą, by przystąpić do akcji „Zamień ciucha na uśmiech malucha”. Akcja polegała na zbiórce odzieży używanej. Robiąc porządki w szafach znaleźliśmy tam zalegającą odzież, z której wyrośliśmy i chętnie podzieliliśmy się z innymi potrzebującymi dziećmi.

Czytaj więcej: Zmień ciucha na uśmiech malucha

IMG 2181

galeria: Gminny Konkurs Matematyczny kl.1-3

    Nasza szkoła w tym roku szkolnym była gospodarzem Gminnego Konkursu Matematycznego klas I-III Szkoły Podstawowej.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników ze szkół z Żegrówka, Starej Przysieki Drugiej, Bronikowa, Czacza i Starego Bojanowa.

Mistrzami matematyki na poziomie klasy II zostali:

♦ Wojciech Cielebąk - Stara Przysieka Druga

♦ Mateusz Dłużyk - Stara Przysieka Druga

♦ Alicja Ławniczak - Stare Bojanowo

♦ Jakub Jóźwiak - Stare Bojanowo

Na poziomie klasy III wyłoniono jednego mistrza. Został nim Bartłomiej Skorczyk ze Starej Przysieki Drugiej.

Gratulujemy matematycznym mistrzom!

20140513 090103

galeria: Święto Bibliotek    

W dniach 8-15 maja biblioteka uroczyście obchodziła  Światowy Dzień  Książki i Praw Autorskich, Dzień Bibliotekarza oraz Tydzień Bibliotek. Świętowanie trwało 7 dni. Podsumowanie oraz wręczenie nagród nastąpi 2 czerwca.

    Co drugi dzień na bibliotecznej tablicy przy sali biologicznej znajdowały się propozycje nowych, innych, ale łatwych książkowych zabaw i konkursów. Udział w każdym konkursie nagradzany był punktami. W tę niecodzienną zabawę zaangażowali się chętni uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum i ci najlepsi zostaną nagrodzeni. Cieszy fakt, że zainteresowanie wśród uczniów było tak duże.

           Uczniowie klas I-III mieli nieco inne zadanie do wykonania; wykonali plakat, ilustrację, streszczenie bądź recenzję swojej ulubionej książki. Oni także wkrótce poznają wyniki.