odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj153
ten tydzieńten tydzień1503
ten miesiącten miesiąc4335
od startuod startu312789

l2 logo

 

  

 

 

 

20170524 091442

galeria: Spotkanie z panem Adamem Dorynkiem

   W środę, dnia 24 maja w naszej szkole gościliśmy pana Adama Dorynka. Nasz gość podzielił się z uczniami dramatyczną historią swojej rodziny. Pan Adam Dorynek, choć jest mieszkańcem Starego Bojanowa, był świadkiem ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Usłyszeliśmy również historię ojca Pana Adama – Michała Dorynka. W czasie wojny dostał się do niewoli sowieckiej, a następnie wraz z oddziałami gen. Władysława Andersa przeszedł szlak bojowy, biorąc udział m.in. w bitwie pod Monte Cassino.
Spotkanie z Panem Adamem Dorynkiem było bardzo ciekawym obcowaniem ze świadkiem tragicznej historii Polaków w XX wieku. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z pamiątkami rodzinnymi oraz własnoręcznie wykonanymi przez Pana Adama przedmiotami, dotyczącymi historii bitwy pod Monte Cassino.

IMG 20170523 WA0009

galeria: Dzień Rodziny 2017'

      Z okazji Dnia Rodziny uczniowie kl. I-III SP wykonali prace pt. "Jak wspólnie spędzamy czas w rodzinie". Tradycyjnie o zwycięskiej pracy decydowali rodzice przybywający na zebranie.

Największą ilość głosów otrzymały prace:

Leny Grześkowiak z kl. I

Julii Dudy z kl. II

Dominiki Dajewskiej z kl. III.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

 

01. Pierwsza pomoc

galeria: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa

   19 maja troje uczniów naszego gimnazjum reprezentowało powiat kościański w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zadaniem uczestników było:

- rozwiązanie dwóch testów teoretycznych z przepisów ogólnych oraz organizacji ruchu na skrzyżowaniach,

- wykonanie zadań praktycznych: z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy w miasteczku rowerowym oraz pokonanie toru przeszkód.

Po podsumowaniu wyników drużyna w składzie:

Zosia Samol,

Sara Jóźwiak,

Tymek Kołcun

sklasyfikowana została na dobrym, jedenastym miejscu.

18600494 674589526064734 957072082 n

galeria: Młodzi Duchem - projekt

    Dwunastoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie zorganizowała spotkanie pod hasłem „Młodzi duchem” dla seniorów zamieszkałych w Starym Bojanowie, Sierpowie, Spławiu i Robaczynie. Celem spotkania było przede wszystkim zintegrowanie seniorów z młodzieżą oraz pokazanie, że razem można ciekawie spędzać wolny czas. Inicjatywa ta odbyła się 21 kwietnia 2017 r. Uczniowie zaprosili Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”, przygotowali kącik gier planszowych, kącik plastyczny oraz przeprowadzili konkurs „Kocham Cię, Polsko”. Zorganizowana przez uczniów impreza pozwoliła przełamać bariery między młodzieżą a seniorami, pokazała jak możemy razem spędzać czas..

Czytaj więcej: Młodzi Duchem - projekt

20170516 101922

galeria: Konkurs recytatorski o bezpieczeństwie

   We wtorek, dnia 16 maja w bibliotece odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Wcześniej odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono po dwie osoby z każdej klasy. Zadaniem uczniów było zadeklamować wiersz związany z bezpieczeństwem. Łącznie w finale konkursu wzięło udział 10 uczniów. Przepięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze, wśród których znalazły się między innymi takie jak: Jak paw przez jezdnię przechodził, Panda podróżniczka, Uwaga! Nie gap się! oraz Bezpieczeństwo na drodze. Najbardziej dzieci upodobały sobie wiersz Jak paw przez jezdnię przechodził. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy uczestnictwa oraz opaskę odblaskową. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Alicja Wawrzyniak kl. 2b

II miejsce – Antoni Sochacki kl. 3a

III miejsce – Mariola Izydorczyk kl. 3b

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

IMG 20170509 090953

galeria: Zawody i gry ruchowe

   9 maja klasa I i klasa III b wzięły udział w Mistrzostwach Gminy Śmigiel w Zawodach i Grach Ruchowych klas I-III. Po emocjonujących rozgrywkach klasa I zdobyła srebrny medal, a klasa III b uzyskała IV miejsce. Zawody dostarczyły dzieciom dużo wrażeń.

DSC 0932

galeria: I Wielkopolski Turniej Wiedzy Biblijnej

     Joanna Tyrpin i Sandra Szczygieł reprezentowały nasza szkołę w I Wielkopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej w Poznaniu "TWOJE SŁOWO JEST LAMPĄ DLA MOICH KROKÓW I ŚWIATŁEM NA MOJEJ ŚCIEŻCE" na etapie wojewódzkim.

    Konkurs został przeprowadzony w Poznaniu w czasie trwania Tygodnia Biblijnego - 5 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 17 im. J. I. Kraszewskiego na os. Bolesława Chrobrego 105.

Czytaj więcej: I Wielkopolski Turniej Wiedzy Biblijnej

Egzamin na kartę rowerową

W środę 17 maja 2017 r. odbędzie się egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie rozwiązywać będą test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań.

Wynik pozytywny uzyska osoba, która udzieli przynajmniej 12 prawidłowych odpowiedzi.

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową