odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj130
ten tydzieńten tydzień684
ten miesiącten miesiąc6213
od startuod startu339405

l2 logo

 

  

 

 

 

DSC 0026

galeria: Gra miejska

       W Śmiglu, 24 listopada odbyła się gra miejska pt. "Praktyczna lekcja historii". Wzięli w niej udział uczniowie z wszystkich szkół z gminy Śmigiel, w utworzonych 11 zespołach. Zadaniem grup było pozyskanie informacji związanych z Powstaniem Wielkopolskimoraz I i II wojną światową w wyznaczonych punktach w jak najkrótszym czasie.

Czytaj więcej: Gra miejska

filip1  filip2 filip3  filip4

      22 listopada Filip Sporny świętował wraz z koleżankami i kolegami z klasy Ia swoje siódme urodziny. Pamiętali również o nim starsi koledzy i koleżanki i wykonali dla niego kartki urodzinowe. Życzymy Filipowi zdrowia i wytrwałości.

IMG 20171127 WA0019

galeria: Warsztaty animacji

    W naszej szkole 9 listopada odbyło się szkolenie poświęcone animacji dla dzieci. Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA ze Śmigla, we współpracy z Fundacją CAT z Leszna. Szkolenie przeprowadzono w ramach podziękowania za współpracę Stowarzyszenia ze szkołą.

IMG 20171127 WA0003

galeria: Dzień Życzliwości

    21 listopada obchodzono w naszej szkole Dzień Życzliwości przygotowany przez Samorząd Uczniowski, Koło Plastuś oraz Szkolne Koło Caritas.

20171018 084522

galeria: ŚDTM - podsumowanie

   18 października 2017 r. podczas apelu podsumowaliśmy "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia", który odbył się w naszej szkole 29 września 2017 r.
83 uczniów z klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum otrzymało certyfikaty potwierdzające bardzo dobrą znajomość tabliczki mnożenia oraz ocenę celującą z matematyki.
W naszej szkole najlepiej tabliczkę mnożenia znają uczniowie klas 6. Wszystkim laureatom gratulujemy. Was, drodzy uczniowie, zachęcamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia - kolejny konkurs już za rok.

 

20171116 125853

galeria: Konkurs ekologiczny

    W czwartek, 16 listopada, uczniowie klasy V i klasy VIb reprezentowali naszą szkołę w konkursie ekologicznym pod hasłem "W Gminie Śmigiel ekologicznie segregujemy, dzięki konkursom i ulotce to wiemy". Wcielając się w postaci bajkowe, przekazali wiedzę dotyczącą segregowania śmieci i konieczności dbania o środowisko. Ich zaangażowanie pozwoliło na zajęcie III miejsca. Obok konkursu na najciekawsze przedstawienie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego o tej samej tematyce. Cieszymy się, że i w tej dziedzinie zyskaliśmy uznanie. Emilka Figlarz z klasy V odebrała nagrodę za II miejsce.

Gratulujemy!

religijny

     Aż trzy Uczennice naszej szkoły nagrodzone w konkursie wiedzy

o Pomniku Wdzięczności.

    „Wysoki poziom nadesłanych prac i ogromne zaangażowanie nauczycieli, którzy razem z uczniami je przygotowywali – to najkrótsze podsumowanie tegorocznej, już 4 edycji konkursu Wiedzy o Pomniku Wdzięczności dla dzieci i młodzieży” pt. Sacratissimo Cordii Polonia Restituta – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - Polska Odrodzona – tak ocenił organizator konkursu, którym jest Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu. W tym roku nadesłano na konkurs aż 343 prace z 19 szkół z Wielkopolski. Wśród nagrodzonych osób w kategorii uczniów klas VII i gimnazjum znalazły się uczennice z naszej szkoły - dwie z klasy III gimnazjum – Aleksandra Biała i Zuzanna Ratajczak, które zajęły III miejsce. Dziewczyny zespołowo wykonały prezentację multimedialną na przedstawiony temat konkursu. Trzecia uczennica Alicja Ławniczak z klasy VIb w kategorii wiekowej klas IV-VI SP otrzymała wyróżnienie.

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy o Pomniku Wdzięczności

IMG 2524

galeria: Klasy I-III na "Szewczyku Dratewce"

   27 października 2017 r. klasy I-III edukacji wczesnoszkolnej obejrzały spektakl o Szewczyku Dratewce. Piękne dekoracje, ciekawi bohaterowie przenieśli wszystkich choć na chwilę w inną rzeczywistość, gdzie po zgaszeniu światła wszystko wydaje się prostsze i łatwiejsze.

IMG 2879

galeria: Goście na zamkowych dziedzińcach

   Ucząc się o pierwszych władcach naszego kraju, klasa IIIa zaprosiła uczniów edukacji wczesnoszkolnej na wystawę wykonanych przez siebie zamków. Mosty zwodzone, fosy, mury obronne, baszty, piękne dziedzińce i rożne surowce użyte do wykonania zamków, budziły podziwi i zachwyt. Gratulujemy pomysłowości!