odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj262
ten tydzieńten tydzień3379
ten miesiącten miesiąc15257
od startuod startu590541

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 20190530 WA0003

galeria: W konsulacie

   Dnia 24 maja 2019 r. odbyła się jednodniowa wycieczka naszej młodzieży do Konsulatu Irlandii w Poznaniu. Uczestnicy to: klasa VIIa, a także dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca Asia Typin i sekretarz Daria Michalak.

  Głównym celem wycieczki była multimedialna prezentacja projektu o Irlandii, który badał różne aspekty życia Zielonej Wyspy począwszy od informacji podstawowych poprzez takie kwestie jak: symbole, Patron Irlandii, postacie kultury ludowej, narodowy instrument Irlandii, na kilku wybranych atrakcjach turystycznych skończywszy.

Czytaj więcej: W konsulacie

20190529 085718

galeria: "Umiem pływać"

    Od marca do czerwca uczniowie klasy III a brali udział w lekcjach pływania na basenie w Kościanie. Dziesięć trzygodzinnych wyjazdów odbyło się w ramach projektu ,,Umiem pływać'' dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów. Dzieci uczyły się skoków do wody, nurkowania, pływania różnymi stylami. Podsumowaniem udziału w projekcie są zawody sportowe w pływaniu uczniów klas III gminy Śmigiel, które odbędą się 18 czerwca na basenie w Kościanie. O wynikach zmagań pływackich poinformujemy .

kamil1  kamil2  kamil3

   Z radością przekazujemy społeczności szkolnej, że Kamil Maćkowski, uczeń klasy 4a zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Tyś naszą Hetmanką i najlepszą Matką” w kategorii wiekowej klas IV-VII, zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej w Poznaniu, którego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania historii Polski oraz rozbudzenie zainteresowania osobą i kultem Matki Bożej. Jak poinformowali nas organizatorzy, na konkurs ten napłynęło 227 prac.

Kamilowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 20190509 101426

            Podczas przypadającego na 8-15 maja Tygodnia Bibliotek odbyło się w naszej szkole spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Miałam przyjemność odwiedzić 2 grupy przedszkolne Motylki i Tygryski. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka szkolna, co ciekawego można robić w bibliotece i jak wygląda praca bibliotekarza. Wysłuchały także opowiadania Kicia Kocia w bibliotece, a na zakończenie spotkania wspólnie wykonaliśmy zakładkę do książki.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza

DSCN4056

galeria: Wycieczka do Kórnika - kl. I i III

   Dnia 14 maja klasy I i III udały się na całodniową wycieczkę. Pierwszym punktem programu było miejsce związane z pisarzem i podróżnikiem A. Fiedlerem. Potomkowie pisarza pięknie opowiedzieli o eksponatach, trofeach przywiezionych z podróży, przybliżyli historię lotników biorących udział w Bitwie o Anglię. Potem miało miejsce spotkanie z Białą Damą na zamku w Kórniku, spacer po pięknych ogrodach, rejs statkiem i na koniec pyszny obiad.
Pełni wrażeń, z pamiątkami i pięknymi wspomnieniami wróciliśmy do domów.
 

IMG 20190527 WA0009

galeria: Prezenterem być... - konkurs językowy

    W tegorocznym konkursie językowym „Prezenterem być” rywalizowali uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej. Uczestnicy wykazali się nie lada talentem i pomysłem. W czasie prezentacji można było dowiedzieć się, czym są podwójne i wielokrotne gwiazdy, kim jest „groomer”, dlaczego warto skusić się na telefon komórkowy, czy też jakie są najnowsze trendy modowe. Na koniec posłuchaliśmy wywiadu ze znaną piosenkarką, która podarowała nam swoją najnowszą płytę.

    Jury miało twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców, gdyż każda prezentacja była świetnie przygotowana, a umiejętności językowe uczniów wypracowane. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy:

I miejsce: Maja Bąkowska i Zuzanna Nowak – duet (klasa 8a)

II miejsce: Oskar Kościański (klasa 8a), Tymoteusz Sochacki (klasa 8a)

III miejsce: Joanna Tyrpin (klasa 8b)

IV miejsce: Jagoda Szczerbal i Agnieszka Olejnik – duet (klasa 8a)

Gratulujemy odwagi i pomysłowości. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!!

Językowcy

IMG 20190524 114202

galeria: Konkurs matematyczny klas I-III

  W piątek, 17 maja 2019 r. najlepsi uczniowie z klas drugich i trzecich przystąpili do Szkolnego Konkursu Matematycznego. 18 uczniów zmagało się z rozwiązaniem 5 trudnych zadań z treścią. Z klas drugich najlepiej napisali Paweł Maćkowski oraz Maksymilian Mania, a po dogrywce również Tomasz Kurpisz. Natomiast z klasy trzeciej byli to Zuzanna Rzeźnik, Maja Kowalska oraz Amadeusz Landzwojczak. Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Tytuł „MISTRZA MATEMATYKI” zdobyli Maksymilian Mania i Tomasz Kurpisz, którzy bezbłędnie wyliczyli wszystkie zadania, a laureatem konkursu został Paweł Maćkowski, któremu do tytułu mistrza zabrakło tylko jednego punktu. Natomiast z trzecioklasistów najlepiej z naszej szkoły napisał Amadeusz Landzwojczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.