odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj263
ten tydzieńten tydzień631
ten miesiącten miesiąc5032
od startuod startu362022

l2 logo

 

  

 

 

 

   22 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki "Bombka literacka". Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa poprzez stworzenie ozdoby choinkowej, nawiązującej do ulubionej postaci bądź utworu literackiego, do ulubionego poety lub autora książek. Prace konkursowe ozdobiły stojącą na korytarzu szkolną choinkę. Na konkurs wpłynęło 16 prac. W gronie zwycięzców znaleźli się:

I miejsce - Laura Szczerbal (Lokomotywa - Julian Tuwim)

II miejsce - Emilia Figlarz (Julian Tuwim)

III miejsce - Alicja Ławniczak (Kubuś Puchatek)

IMG 20171214 110028

galeria: Szopka bożonarodzeniowa

   Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie zaangażowali się w jubileuszowy, dziesiąty konkurs plastyczny na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Akcja, której celem jest propagowanie staropolskich tradycji świątecznych, adresowana jest do dwóch kategorii wiekowych: uczniów klas I – III oraz IV –IV szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Szopka bożonarodzeniowa

INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH KONKURSEM POŻARNICZYM

   Poniżej zamieszczamy pytania wraz z odpowiedziami dotyczące szkolnego etapu przygotowującego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. O szczegóły pytać możecie p. K. Kopienkę.

Czytaj więcej: Pytania do konkursu z wiedzy pożarniczej

20171214 090644

galeria: Językowy Konkurs Poetycki

    Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Językowego Konkursu Poetyckiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przede wszystkim wybranie języka: ojczystego lub obcego (angielskiego lub niemieckiego) i zaprezentowanie wiersza w tym języku.

Czytaj więcej: Językowy Konkurs Poetycki

20171213 095549

galeria: Czytelniczo-plastyczne warsztaty mikołajkowe

   Dnia 13 grudnia uczniowie klas 1a, 1b i 2 szkoły podstawowej uczestniczyli w czytelniczo-plastycznych warsztatach mikołajkowych. Na wstępie wysłuchali oni opowiadań na temat tradycji bożonarodzeniowych w Polsce. Dowiedzieli się, jakie znaczenie mają symbole wigilijne oraz te związane ze świętami Bożego Narodzenia. Skąd się wzięła choinka, co symbolizuje sianko pod obrusem, po co dodatkowe nakrycie przy stole wigilijnym i wiele innych. Później dzieci miały okazję zapoznać się z literaturą na ten temat znajdującą się w zbiorach biblioteki szkolnej. Po zajęciach czytelniczych uczniowie zabrali się do przygotowania ozdób choinkowych, które zawisły na szkolnej choince.

Spotkanie to zostało przygotowane przez bibliotekę szkolną, doradcę zawodowego oraz panią Iwonę Fijołek z biblioteki publicznej filia w Starym Bojanowie.

20171127 082950

galeria: Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III SP

   Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej postanowili pochwalić się swoimi maskotkami. Zrobiło się bardzo przytulnie, a właściciele największych miśków otrzymali nagrody. W tym roku olbrzymiego misia przyniósł Gabriel Skrzypczak z kl. 2a oraz Zosia Kasperska z kl. 3a. Gratulujemy!!!!