odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj131
ten tydzieńten tydzień685
ten miesiącten miesiąc6214
od startuod startu339406

l2 logo

 

  

 

 

 

20171214 090644

galeria: Językowy Konkurs Poetycki

    Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Językowego Konkursu Poetyckiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przede wszystkim wybranie języka: ojczystego lub obcego (angielskiego lub niemieckiego) i zaprezentowanie wiersza w tym języku.

Czytaj więcej: Językowy Konkurs Poetycki

20171213 095549

galeria: Czytelniczo-plastyczne warsztaty mikołajkowe

   Dnia 13 grudnia uczniowie klas 1a, 1b i 2 szkoły podstawowej uczestniczyli w czytelniczo-plastycznych warsztatach mikołajkowych. Na wstępie wysłuchali oni opowiadań na temat tradycji bożonarodzeniowych w Polsce. Dowiedzieli się, jakie znaczenie mają symbole wigilijne oraz te związane ze świętami Bożego Narodzenia. Skąd się wzięła choinka, co symbolizuje sianko pod obrusem, po co dodatkowe nakrycie przy stole wigilijnym i wiele innych. Później dzieci miały okazję zapoznać się z literaturą na ten temat znajdującą się w zbiorach biblioteki szkolnej. Po zajęciach czytelniczych uczniowie zabrali się do przygotowania ozdób choinkowych, które zawisły na szkolnej choince.

Spotkanie to zostało przygotowane przez bibliotekę szkolną, doradcę zawodowego oraz panią Iwonę Fijołek z biblioteki publicznej filia w Starym Bojanowie.

20171127 082950

galeria: Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III SP

   Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej postanowili pochwalić się swoimi maskotkami. Zrobiło się bardzo przytulnie, a właściciele największych miśków otrzymali nagrody. W tym roku olbrzymiego misia przyniósł Gabriel Skrzypczak z kl. 2a oraz Zosia Kasperska z kl. 3a. Gratulujemy!!!!

DSC06479

galeria: Andrzejki w klasach IIIa i IIIb

    Dnia 27.11.2017 r. uczniowie klas III wraz z wychowawcami przybyli w godzinach wieczornych do szkoły, by spędzić tam wyjątkowe chwile. Wspólne zabawy, wróżby przeplatane tańcami, odświętne stroje, przekąski i blask świec - to wszystko złożyło się na wyśmienitą zabawę. Teraz czekamy. Czas pokaże, czy i kiedy andrzejkowe wróżby i przepowiednie staną się rzeczywistością.