odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj9
ten tydzieńten tydzień881
ten miesiącten miesiąc11385
od startuod startu493220

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

straz2  straz1

    Etap szkolny konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" został rozstrzygnięty. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Dawid Szyrmer (kl. IV), Klaudia Klaba (kl. V), Kacper Buchwald (kl. IV) - pierwsza grupa wiekowa. W drugiej grupie wiekowej czyli klasy VII-VIII i III gimnazjum zwyciężyli: Joanna Tyrpin (kl. VIII), Patrycja Szyrmer (kl. VII) oraz Michał Rzeźnik (kl. VII).

Gratulujemy i powodzenia!

DSC07859

galeria: Jasełka i Gwiazdor w klasach I-III SP

   19 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIb wprowadzili świąteczny, radosny nastrój prezentując swe umiejętności w jasełkach. Przedstawienie obejrzeli przedszkolacy oraz uczniowie klas I- III. Po południu uczestniczyli w nich również rodzice. Przedstawienie bardzo się podobało. Rodzice byli bardzo zadowoleni z gry aktorskiej swych pociech oraz otrzymanych prezentów.

   W tym samym dniu przyszedł do dzieci Gwiazdor. Każda klasa zaśpiewała kolędę lub pastorałkę. W zamian za to dzieci otrzymały piękny prezent oraz zaproszenie do kina na premierę filmu ,, Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra.''

20181221 104201

galeria: Jasełka 2018'

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

 

20181218 083026

galeria: Podziel się serecem...

   Kolejny już raz pokazaliśmy, że mamy dobre i wrażliwe serca oraz że potrafimy dzielić się z innymi. Przez cały adwent zbieraliśmy słodycze w ramach akcji „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. W tym roku obdarowaliśmy jedenaścioro dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy przedszkolakom i wszystkim uczniom, dzięki którym na buziach obdarowanych zagości uśmiech.                                                              

                                                    SKC

20181203 110243

galeria: Warsztaty mikołajkowe

    W dniach 3 oraz 5 grudnia uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w czytelniczo-plastycznych warsztatach mikołajkowych przygotowanych przez panie Katarzynę Matczak i Małgorzatę Kęsicką. Na początku dzieci wysłuchały historii, opowiadającej o tym skąd w Polsce pojawił się zwyczaj zdobienia choinki oraz poznały znaczenie poszczególnych ozdób choinkowych. Następnie uczniowie sami przygotowywali świąteczne ozdoby, które zawisły na szkolnej choince. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek dla każdego uczestnika.

IMG 20181127 091523

galeria: Szachy...

   27.11 i 4.12 uczniowie klasy II a i II b gościli pana E. Karpińskiego - trzykrotnego mistrza Polski w warcabach. Podczas zajęć dzieci poznały zasady gry i próbowały ze sobą rywalizować. Była to wspaniała lekcja.

20181127 083001

galeria: Opatrunek na ratunek

   Kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez poznańską fundację Redemptoris Missio. Tym razem do akcji przyłączyły się wszystkie grupy przedszkolne. Zebraliśmy ogromną ilość plastrów, bandaży, rękawiczek, strzykawek wraz z igłami oraz gazików.

Dwie najmłodsze wolontariuszki: Gosia i Martyna z klasy 1a posegregowały wszystkie materiały opatrunkowe.

Paczka dotrze do Poznania – do siedziby Fundacji a stamtąd do szpitali misyjnych. Opatrunki z Polski trafią m.in. do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu.

Tym wszystkim, którzy podarowali materiały opatrunkowe serdecznie dziękujemy.

SKC