odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj358
ten tydzieńten tydzień2588
ten miesiącten miesiąc9712
od startuod startu521947

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC08140

galeria: Dzień Babci i Dziadka 2019'

    W minioną sobotę, 9 lutego uczniowie klas I-III ze Starego Bojanowa zaprosiły swe Babcie i Dziadków na KONCERT do sali gimnastycznej w szkole.  Na początku powitał wszystkich Dyrektor T. Ilmer  i złożył Dziadkom życzenia. W pierwszej części uczniowie klasy II b i III przedstawiły jasełka. W drugiej części wnukowie z klas I i II b dziękowały swym Dziadkom recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc i grając na instrumentach muzycznych. Odśpiewano gromkie ,,Sto lat". Dzieci wręczyły prezent - piękną ramkę ze zdjęciem oraz pyszne ciasteczka w kształcie serca. Były oklaski, uśmiechy, łzy wzruszenia, wspólne śpiewy kolęd... W imprezie uczestniczyło około 140 gości.

20190208 115134

galeria: I Gminny Konkurs ZIEMIA ŚMIGIELSKA W CZASIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

   8 lutego br. odbył się w naszej szkole I Gminny konkurs „ZIEMIA ŚMIGIELSKA W CZASIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”, nad którym honorowy patronat objął Przewodniczący Rady Miasta Śmigla p. Wiesław Kasperski. Uczniowie reprezentujący 5 szkół z terenu gminy Śmigiel zmagali się z testem, który zawierał pytania dotyczących przebiegu powstania wielkopolskiego na terenie naszej gminy oraz całej wielkopolski. Po zaciętej rywalizacji, zwycięską drużynę wyłoniła dogrywka. Ostatecznie zwycięskimi szkołami zostały:

miejsce I zajął Zespół Szkół w Starym Bojanowie

miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

miejsce III zajęła Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Gratulujemy!

straz2  straz1

    Etap szkolny konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" został rozstrzygnięty. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Dawid Szyrmer (kl. IV), Klaudia Klaba (kl. V), Kacper Buchwald (kl. IV) - pierwsza grupa wiekowa. W drugiej grupie wiekowej czyli klasy VII-VIII i III gimnazjum zwyciężyli: Joanna Tyrpin (kl. VIII), Patrycja Szyrmer (kl. VII) oraz Michał Rzeźnik (kl. VII).

Gratulujemy i powodzenia!

DSC07859

galeria: Jasełka i Gwiazdor w klasach I-III SP

   19 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIb wprowadzili świąteczny, radosny nastrój prezentując swe umiejętności w jasełkach. Przedstawienie obejrzeli przedszkolacy oraz uczniowie klas I- III. Po południu uczestniczyli w nich również rodzice. Przedstawienie bardzo się podobało. Rodzice byli bardzo zadowoleni z gry aktorskiej swych pociech oraz otrzymanych prezentów.

   W tym samym dniu przyszedł do dzieci Gwiazdor. Każda klasa zaśpiewała kolędę lub pastorałkę. W zamian za to dzieci otrzymały piękny prezent oraz zaproszenie do kina na premierę filmu ,, Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra.''

20181221 104201

galeria: Jasełka 2018'

Bóg się rodzi, moc truchleje!

Radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

 

20181218 083026

galeria: Podziel się serecem...

   Kolejny już raz pokazaliśmy, że mamy dobre i wrażliwe serca oraz że potrafimy dzielić się z innymi. Przez cały adwent zbieraliśmy słodycze w ramach akcji „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. W tym roku obdarowaliśmy jedenaścioro dzieci z naszej szkoły. Dziękujemy przedszkolakom i wszystkim uczniom, dzięki którym na buziach obdarowanych zagości uśmiech.                                                              

                                                    SKC

20181203 110243

galeria: Warsztaty mikołajkowe

    W dniach 3 oraz 5 grudnia uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w czytelniczo-plastycznych warsztatach mikołajkowych przygotowanych przez panie Katarzynę Matczak i Małgorzatę Kęsicką. Na początku dzieci wysłuchały historii, opowiadającej o tym skąd w Polsce pojawił się zwyczaj zdobienia choinki oraz poznały znaczenie poszczególnych ozdób choinkowych. Następnie uczniowie sami przygotowywali świąteczne ozdoby, które zawisły na szkolnej choince. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek dla każdego uczestnika.