odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj238
ten tydzieńten tydzień3355
ten miesiącten miesiąc15233
od startuod startu590517

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 1394

galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019'

    4 października po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już we wrześniu, podczas zajęć dodatkowych, uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia grając w Karty Grabowskiego. W dniu obchodów czworo uczniów z klasy V spacerowało po szkole i zapraszało jej pracowników do zabawy z tabliczką mnożenia i Kartami Grabowskiego. Wszyscy uczniowie, obecni w tym dniu w szkole, pisali krótki egzamin z tabliczki mnożenia. 30 października nagrodziliśmy certyfikatami każdego ucznia, który bezbłędnie napisał egzamin. Uczniowie ci otrzymali także oceny cząstkowe celujące z matematyki. Nagrodziliśmy 62 uczniów z klas IV-VIII szkoły podstawowej. Laureatom gratulujemy.

kasztany1 kasztany2 kasztany3

    Po raz kolejny uczniowie klas I-III zaangażowali się w zbiórkę kasztanów. Dzięki temu pomagają zwierzętom zimą i jednocześnie zbierają pieniądze na wyjazd z okazji Dnia Dziecka. W tym roku szkolnym dzieci zebrały 1358 kg, otrzymały za nie 1222zł. Największą ilość kasztanów – 305 kg, zebrała klasa IIIB.

 

20191024 121658

galeria: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

     Dnia 24 pażdziernika 2019 roku w naszej szkole odbył się już po raz piąty konkurs angielsko–niemiecki „English? Deutsch? – żaden problem!”, nad którym Honorowy Patronat objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla pan Wiesław Kasperski. Nad tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play, czuwało jury pod przewodnictwem pani Justyny Kokocińskiej, metodyk do spraw języków obcych z Leszna.

Czytaj więcej: English? Deutsch? Żaden problem! - edycja V

20191018 085235

galria: Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Chłopca

   W miniony piątek najmłodsze klasy szkoły podstawowej świętowały Międzynarodowy Dzień Dziewczynki i Dzień Chłopca. W tym dniu obowiązywał szyk, elegancja i dobre maniery. Uczniowie przypomnieli sobie savoir – vivre czyli zasady dobrego wychowania. Na koniec były słodkości i dużo śmiechu.

20191014 094023

galeria: DEN 2019'

   W Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie odbyła się akademia, w której uczniowie potraktowali siebie i nauczycieli pół żartem, pół serio. Pokazali, jak widzą szkolną rzeczywistość. Samorząd Uczniowski natomiast przygotował dla nauczycieli którtki sprawdzian, który miał odkryć, czy dobrze znają szkołę i uczniów.

IMG 20191010 WA0001

galeria: Konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

   26 września 2019 roku z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się w naszej szkole KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów klas IV-VI oraz VII – VIII. W konkursie wzięło udział 42 uczestników, którzy musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących geografii, polityki, kultury i życia Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Czytaj więcej: Konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

DSCN0065

galeria: Dzień Tabliczki Mnożenia

     4 października 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Tego dnia dorośli-rodzice, babcie, dziadkowie - mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie klas trzecich, chętni drugoklasiści, a nawet dzielne pierwszaki stanęły w szranki licząc zadania. Nad przebiegiem akcji czuwały wychowawczynie klas drugich wraz z asystentami.

DSCN0004

galeria: Klasy II w Bibliotece Wiejskiej

   We wtorek, 24 września uczniowie klas drugich odwiedzili Bibliotekę Wiejską w Starym Bojanowie. Celem spotkania było zwiedzanie biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Choć biblioteka jest mała, dostarczyła drugoklasistom wielu wrażeń. Niektórzy odwiedzili to miejsce pierwszy raz, inni są stałymi czytelnikami. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem biblioteki, rozwiązali krzyżówkę, przypomnieli sobie zasady wypożyczania książek oraz ich szanowania. Mieli również możliwość pooglądania wielu ciekawych pozycji, niektórzy skorzystali z okazji i je wypożyczyli. Na pamiątkę każdy otrzymał zakładkę do podręcznika.