odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj353
ten tydzieńten tydzień2583
ten miesiącten miesiąc9707
od startuod startu521942

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

DSC 0024

galeria: Turniej wiedzy pożarniczej - etap gminny

    Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z wiedzą pożarniczą na etapie gminnym i kolejny już raz zapewnili udział naszej szkole w etapie powiatowym konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" 29 marca w Krzywiniu. Na wyższym szczeblu walczyć o zwycięstwo będą Klaudia Klaba, która zajęła miejsce I i Dawid Szyrmer, który zajął miejsce III (I grupa wiekowa - kl. IV-VI) oraz Joanna Tyrpin (miejsce I) i Patrycja Szyrmer (miejsce II) - II kategoria wiekowa kl. VII-VIII i III gim.

Gratulujemy!

 

IMG 0806

galeria: Dzień Liczby Pi

   Od 1988 roku 14 marca obchodzony jest jako Dzień Liczby PI. Data ta ściśle wiąże się z dobrze znanym nam przybliżeniem liczby Pi do części setnych: 3,14. W minioną środę po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień także w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej przygotowali plakaty nt. liczby PI. Podczas lekcji matematyki obejrzeliśmy film wyjaśniający, że liczba PI to stosunek obwodu koła do jego średnicy.

Czytaj więcej: Dzień Liczby Pi

III miejsce naszego ucznia na Wielkopolskim Młodzieżowe Seminarium Astronomicznym 2018/2019
  1 marca 2019 r. uczeń naszej szkoły wraz z opiekunem wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym na referat z zakresu astronomii i astronautyki, który odbył się w Szkolnym Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka w Potarzycy przy Centrum Oświatowo-Kulturalnym
im. Jana Heweliusza w Potarzycy.
   Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej. Każdy z uczestników musiał przygotować referat na wybrany przez siebie temat, ewentualnie prezentację multimedialną czy program komputerowy.
  Oskar Kościański przygotował referat i prezentację pt. „Gwiazdy podwójne i wielokrotne”. Komisja konkursowa wysoko oceniła zarówno referat jak i sposób jego przedstawienia. Dzięki temu zajmując III miejsce, Oskar Kościański będzie reprezentował szkołę i województwo wielkopolskie na Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym w Grudziądzu.
Gratulujemy!

drzwi otwarte

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie – 04.04.2019 g. 16.00, 13.04.2019 g.9.00

I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 06.04.2019 g. 9.00 (uczniowie gimnazjum), 06.04.2019 g. 11.00 (uczniowie szkoły podstawowej)

II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 13.04.2019 g. 9.00 – 13.00

Czytaj więcej: Drzwi otwarte

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH (z oddziałami klas pierwszych trzyletniego liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum) ORAZ KLAS WSTĘPNYCH, Z WYJĄTKIEM SZKÓŁ POLICEALNYCH ORAZ LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH DLA DOROSŁYCH

Czytaj więcej: Rekrutacja

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

na rok szkolny 2019/2020

Komisja rekrutacyjna prowadzi odrębne postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów gimnazjum i odrębne dla absolwentów szkoły podstawowej.

Postępowania mają takie same ustawowe kryteria rekrutacyjne, ale inny sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty z uwagi na odrębny zakres tych egzaminów.

Czytaj więcej: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

IMG 20190222 WA0007

galeria: Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

    Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Dnia 21 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowo – walentynkowa. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas 4 – 8 i kl. III gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie SU, dj Mateusz, dj Kamil i dj Miłosz. Dyskotece karnawałowej towarzyszyło wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

DSC08272

galeria: Walentynki I-III

   14 lutego w godzinach popołudniowych odbył się balik, na który przybyły księżniczki, strażacy, aniołki, diabełki i wiele innych ciekawych postaci. Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce przeplatanej zabawami. Poczta walentynkowa tego dnia sprawiła wszystkim wiele radości. Uczniowie wykonali też piękne walentynki dla swych wychowawczyń. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami i oczywiście walentynkami.

IMG 20190214 WA0003

galeria: Walentynki 2019'

   Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Walentynek zorganizował w naszej szkole kilka atrakcji. Można było wysłać kartkę walentynkową do ukochanej osoby. Podczas przerw słuchaliśmy pięknych piosenek o miłości. Zorganizowano dwa konkursy międzyklasowe – plastyczny i wiedzy. W quizie walentynkowym najlepszą klasą w kategorii klas 4 – 6 szkoły podstawowej okazała się klasa 5 a. Natomiast w kategorii klas 7 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum wygrała klasa III b gimnazjum. W konkursie plastycznym na najpiękniejsze serce walentynkowe w kategorii młodszych klas wygrała klasa 6, a w klasach starszych klasa III a gimnazjum. Przewodnim kolorem tego dnia w szkole był kolor czerwony. Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień ;)

IMG 20190213 WA0019

galeria: Podsumowanie I pórocza

    Podsumowanie półrocza to okazja, aby wyróżnić uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz tych, którzy udzielali się w różnych akcjach i konkursach.

    W klasach 4 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum uczniów ze średnią powyżej 4,75 i zachowaniem co najmniej bardzo dobrym było 47. Wyróżniono też 14 uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję.

    Samorząd Uczniowski podziękował klasom za włącznie się do akcji "Góra grosza" i WOŚP. W zbieraniu groszy najlepszą klasą była klasa 7 b szkoły podstawowej. W sumie szkoła uzbierała 728,88zł .

   Natomiast w WOŚP udzielało się 10 wolontariuszy. Zebrali w tym roku kwotę w wysokości 3367,22.