odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj132
ten tydzieńten tydzień686
ten miesiącten miesiąc6215
od startuod startu339407

l2 logo

 

  

 

 

 

CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA

IV POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

     W środę, 28 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny IV Powiatowego Konkursu Czytelniczego Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa. Swoją wiedzą popisało się siedmioro uczniów. Odpowiadali na 46 pytań dotyczących treści książki pt. "Jacson Percy. Złodziej pioruna”, której autor, Rick Riordan, łączy mitologię grecką ze współczesną fantastyką.

Czytaj więcej: IV POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY - etap szkolny

IMG 20180315 114355

galeria: "Jan Brzechwa dzieciom" - konkurs recytatorski

    15 marca 2018 r. dwie uczennice klasy II reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Jan Brzechwa dzieciom". W konkursie uczestniczyło 21 uczniów. Miło nam przekazać, że Maja Kowalska zajęła II miejsce recytując "Samochwałę".

sm DSC 0012

galeria: Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny 

    Eliminacje gminne TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 7 marca 2018r.  w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie z całej gminy. Uczestnicy turnieju musieli odpowiedzieć na 40 pytań w grupie I (szkoła podstawowa) i w grupie II (kl. VII i I, II gimnazjum).

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki na tym poziome eliminacji, zdobywając wszystkie trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych. W grupie I (szkoła podstawowa ) Patrycja Szyrmer zajęła I miejsce, Miłosz Lurc był II, Julia Bobowska była III. W II grupie (gimnazjum i kl. VII) Maria Szyrmer zajęła I miejsce, Magdalena Matuszak była II, a Joanna Tyrpin zdobyła III miejsce.

W wyniku tego uczniowie naszej szkoły zapewnili sobie udział w kolejnym etapie tego konkursu. Powiatowe zmagania odbędą się 16 marca 2018 r. w Borowie gmina Czempiń.

      Duże gratulacje dla naszych uczniów!!!

      Podziękowania za pomoc w przygotowaniach do etapu gminnego dla OSP w Starym Bojanowie, a w szczególności Panu Łukaszowi Kurzawskiemu.

20180209 083637

galeria: Walentynki w kl. I-III SP

   Bardzo romantycznie i sympatycznie zrobiło się w klasach I -III SP z okazji tegorocznych walentynek. Uczniowie przygotowali przepiękne kartki i laurki dla swoich sympatii oraz przyjaciół, a ten dzień podkreślili ubiorem w kolorze czerwonym.
 

siatkowka

   Dziewczyny z gimnazjum wzięły udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowanym w Starej Przysiece Drugiej i zajęły III miejsce.

Gratulujemy!

20180201 094216

galeria: Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap szkolny

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

kl. IV -VI

Miłosz Lurc kl.V

Patrycja Szyrmer kl. VI

Julia Bobowska kl. IV

kl. VII - II-III gim.

Joanna Tyrpin kl. VII

Magdalena Matuszak kl. III

Maria Magdalena Szyrmer kl. III

20180126 092521

galeria: Święto Patrona Szkoły 2018'

    Za nami kolejne święto Szkoły - Dzień Patrona. 26 stycznia uczniowie, pracownicy i zaproszeni goście zebrali się, aby w pierwszej kolejności oddać hołd Powstańcom Wilkopolskim w Apelu Poległych, a potem zastanowić się nad uroczystą chwilą podczas akademii.

DSC07024

                                   galeria: Balik karnawałowy kl. I-III SP                                

    25.01.2018 r. nauczycielki kl. I-III wraz z Czarodziejką Stokrotką zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnej karnawałowej zabawy. Przybyli piraci, Cyganki, damy dworu, komandosi. Trudno wszystkich wymienić, bo pomysłowość strojów była wyśmienita. Podroż pociągiem pozwoliła zwiedzić rożne kraje i tam poznać charakterystyczne dla danego państwa tańce. Wybrano tradycyjnie króla i królową balu. Rada Rodziców ufundowała soczki i batoniki, za co składamy podziękowanie. Dobra zabawa za nami, ale przecież karnawał trwa!