odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj145
ten tydzieńten tydzień145
ten miesiącten miesiąc6575
od startuod startu409692

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

attachment1.2.2

galeria: Dzień Chłopaka

   Z okazji DNIA CHŁOPAKA zostały przeprowadzone na przerwach różne konkurencje, m.in. trzeba było rozpoznać samochód po logo marki, wykonać dziewczynom makijażu lub manicure. Na każdej przerwie czas umilała muzyka, aby święto zapadło w pamięci naszym chłopcom :)

    Akcja "Kasztany"

  Uczniowie klas I-III SP zaangażowali się w akcję zbierania kasztanów. W tym roku zebrali 859 kg i wzorem roku ubiegłego pozyskane ze sprzedaży pieniądze, będą mogli przeznaczyć na organizację Dnia Dziecka.

IMG 20181026 WA0025

galeria: English? Deutsch? Żaden problem!

     Dnia 26 października br. odbył się w naszej szkole niezwykły dwujęzyczny konkurs językowy angielsko-niemiecki z serii: Liga Międzygimnazjalna „English? Deutsch? Żaden Problem!”. To już IV edycja. Nie chodziło w nim o standardową, testową znajomość języka obcego. Tutaj trzeba było pokazać, że języków można używać też w sposób nietypowy i po prostu się nimi bawić. Uczestnikami byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Śmigiel. W tym roku mieliśmy szczęście gościć drużyny ze wszystkich szkół gminy: ze Śmigla, Bronikowa, Czacza i Starej Przysieki Drugiej!

Czytaj więcej: English? Deutsch? Żaden problem! - konkrs

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

    26 października br.  w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Śmiglu odbyła się gala konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły (Alicja Wawrzyniak, Joanna Spławska, Alicja Ławniczak, Joanna Tyrpin, Martyna Kupka, Zuzanna Marciniak, Tymoteusz Sochacki, Robert Olejnik, Mateusz Napieralski). Konkurs polegał na przygotowaniu scenki na temat bezpieczeństwa. Jury zdecydowało, że należy nam się II miejsce.

Gratulujemy!

 

szkola z misja duze

    W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy przyznać Państwa szkole wyróżnienie  "Szkoła z misją". Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyznać Państwu ten tytuł.

Redemptoris Missio

20181016 073543

galeria: Milion dzieci modli się na różańcu

     W 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej na zajęciach religii, wychowawczyni nawiązała do słów św. o. Pio, który mówił, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak zrodziła się inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu”. Każdego roku 18.10 o godz. 9.00 dzieci na wszystkich kontynentach modlą się o pokój. W akcję włączają się także dzieci w Polsce. W naszej ojczyźnie temu dziełu patronuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Również uczniowie naszej szkoły na czele z ks. Proboszczem wzięli udział w tym wydarzeniu.

sztaf1 sztaf2 sztaf3 sztaf4 sztaf5

  Udział w Gminnych Mistrzostwach w Sztafecie Przełajowej zaowocował III miejscem dziewczyn i chłopaków w kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum, natomiast dziewczynki w kategorii klas IV-VI uplasowały się na miejscu III, a chłopcy zajęli miejsce II.

Gratulujemy!

 

row1  row2  row3  row4

   W sobotę, 29 września, uczniowie naszej szkoły wyruszyli pod opieką p. I. Frydrych i R. Miki na rajd rowerowy w ramach Śmigielskiej Jesieni Turystycznej. Meta miała miejsce w Żegrówku. Na mecie na wszystkich czekał posiłek i wiele gier i zabaw. Mateusz Błocian i Tymoteusz Sochacki zajęli czołowe miejsca w żółwiej jeździe.

DSC07722

galeria: Wycieczka do lasu klas I-III SP

   We wtorek, 9 października, uczniowie klas I SP wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Odwiedzili piękny las w Błotkowie. Wszyscy zaopatrzeni w koszyczki, szukali darów jesieni, a w szczególności grzybów. Uczniowie spotkali się też z myśliwym, paniem B. Turlińskim, który opowiedział o tajemnicach lasu. Wizyta w lesie zrobiła na dzieciach duże wrażenie.

    Podobną wycieczkę 4 października  odbyli uczniowie klas II i III. Poznawali wtedy las w Wydorowie. Po lesie oprowadzał dzieci i usystematyzował ich wiedzę na ten temat leśniczy Maciej Majorek.