odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj114
ten tydzieńten tydzień591
ten miesiącten miesiąc8589
od startuod startu549359

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20191014 094023

galeria: DEN 2019'

   W Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie odbyła się akademia, w której uczniowie potraktowali siebie i nauczycieli pół żartem, pół serio. Pokazali, jak widzą szkolną rzeczywistość. Samorząd Uczniowski natomiast przygotował dla nauczycieli którtki sprawdzian, który miał odkryć, czy dobrze znają szkołę i uczniów.

IMG 20191010 WA0001

galeria: Konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

   26 września 2019 roku z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się w naszej szkole KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH I NIEMIECKOJĘZYCZNYCH dla uczniów klas IV-VI oraz VII – VIII. W konkursie wzięło udział 42 uczestników, którzy musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących geografii, polityki, kultury i życia Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Czytaj więcej: Konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

DSCN0065

galeria: Dzień Tabliczki Mnożenia

     4 października 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Tego dnia dorośli-rodzice, babcie, dziadkowie - mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Uczniowie klas trzecich, chętni drugoklasiści, a nawet dzielne pierwszaki stanęły w szranki licząc zadania. Nad przebiegiem akcji czuwały wychowawczynie klas drugich wraz z asystentami.

DSCN0004

galeria: Klasy II w Bibliotece Wiejskiej

   We wtorek, 24 września uczniowie klas drugich odwiedzili Bibliotekę Wiejską w Starym Bojanowie. Celem spotkania było zwiedzanie biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Choć biblioteka jest mała, dostarczyła drugoklasistom wielu wrażeń. Niektórzy odwiedzili to miejsce pierwszy raz, inni są stałymi czytelnikami. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem biblioteki, rozwiązali krzyżówkę, przypomnieli sobie zasady wypożyczania książek oraz ich szanowania. Mieli również możliwość pooglądania wielu ciekawych pozycji, niektórzy skorzystali z okazji i je wypożyczyli. Na pamiątkę każdy otrzymał zakładkę do podręcznika.

INFORMACJA
 
     Informuję, że Burmistrz Śmigla jako reprezentant Gminy Śmigiel podpisała porozumienia o udostępnienie gabinetu stomatologicznego z panem Krzysztofem Kapek, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Krzysztof Kapek Poradnia Stomatologiczna „ASMED” w Śmiglu. Świadczenia stomatologiczne, profilaktyka świadczeń stomatologicznych oraz współpraca dentysty z pielęgniarką, higienistką szkolną, dyrektorem szkoły w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy zębów u uczniów odbywać się będzie w gabinecie znajdującym się w Śmiglu przy ul. Skarzyńskiego 5a i świadczone będzie przez dr Alicję Celichowską. Wizyty w gabinecie w ramach porozumienia mogą odbywać się w piątki w godzinach od 9:00 do 13:00.
 
Z poważaniem
Danuta Szczepaniak
Kierownik Wydziału Organizacyjnego
tel. 65-518-69-06
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pielegniarka

Pismo burmistrz Małgorzaty Adamczak

na okoliczność rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020