odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj353
ten tydzieńten tydzień2583
ten miesiącten miesiąc9707
od startuod startu521942

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

   polkanozna

   W sobotę 11 maja odbył się turniej piłki nożnej dla klas VI – VII, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Śmiglu. Do rozgrywek przystąpiła drużyna naszej szkoły wraz z uczniami z Starej Przysieki Drugiej i Czacza, która wystawiła dwie ekipy. Nasi chłopacy w dobrym stylu wygrali wszystkie mecze zdobywając 26 bramek przy 1 straconej. Wyniki meczów naszych chłopaków: Stare Bojanowo – Czacz II drużyna 11 – 0, Stare Bojanowo – Czacz I drużyna 8 – 1, Stare Bojanowo – Stara Przysieka Druga 7 – 0.

20190517 093413

galeria: Kask ratuje moje życie - klasy I-III

    W piątek, tj. 17 maja br. uczniowie klas I-III SP wzięli udział w akcji "Kask ratuje moje życie". Spotkali się z policjantem, który wyjaśniał dlaczego warto jeździć na rowerze w kasku, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru, co zrobić, gdy nagle zwierzak wyskoczy na drogę i z kim dzieci mogą poruszać się w czasie przejażdżek rowerowych. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, którego zwycięzcą został uczeń klasy III SP - Jakub Izydorczyk.

Gratulacje dla laureata i wszystkich uczestników konkursu

W czwartek 30 maja odbędzie się egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie rozwiązywać będą test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań. Wynik pozytywny uzyska osoba, która udzieli przynajmniej 12 prawidłowych odpowiedzi. Zdający, którzy nie przekroczą 6 błędów, będą mieli możliwość ponownie podejść do egzaminu w sesji wiosennej, w terminie podanym równocześnie z ogłoszeniem wyników.

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową

IMG 0870

galeria: Dzień Matematyki

   17 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. W tym roku połączyliśmy go z wyjątkową akcją zatytułowaną "Kask ratuje moje życie!".
Podczas tego dnia uczniowie w klasach rozwiązywali zestawy zadań konkursowych, wśród których znalazły się m. in.: tangramy, japońskie łamigłówki, krzyżówki, przysłowia z liczbami.

Czytaj więcej: Dzień Matematyki

czyt.bajek  czyt.bajek1

  13 maja br. uczennice klasy III Maja Kowalska i Zuzanna Rzeźnik reprezentowały szkołę w gminnym konkursie ,,Baju, baju w wielkopolskim kraju - opowiadamy legendy'' organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Jego uczestnicy opowiadali legendy o brzózce gryżyńskiej oraz dzwonie przemęckim. Nasze dziewczyny spisały się świetnie i zdobyły pierwsze i trzecie miejsce.

Gratulujemy!

IMG 20190509 WA0001

galeria: Dzień Rodziny

   Kolejny raz obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Rodziny - święto ustanowione na dzień 15 maja przez zgromadzenie ogólne ONZ. Celem obchodów było pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat rodziny. W tym roku rodzice otrzymali listy Jana Pawła II z tekstem o jej pięknie.

Informacja dla Rodziców

Instytucje, do których można zgłosić się o pomoc i wsparcie w sytuacjach kryzysowych lub wymagających pomocy:

> Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kościanie

ul. Kościelna 5

telefon: 65 511 06 77

Czytaj więcej: Informacja dla Rodziców - ważne kontakty

Uwaga! Konkurs!

W załączniku można znaleźć informacje dotyczące konkursu skierowanego do Was, Uczniowie > KASK RATUJE ŻYCIE

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE XLII TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – KONIN 2019

      Dnia 27 kwietnia 2019 r. w Koninie odbyły się wielkopolskie eliminacje XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej: "Młodzież zapobiega pożarom" - Konin 2019

20190225 110702

galeria: Zawody sportowe

   Uczniowie naszej szkoły w marcu reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej i unihokeju.
Dziewczyny klas VII i III gimnazjum w turnieju piłki siatkowej, który odbył się w szkole w Przysiece Starej, pokonały gospodarzy i drużynę z Czacza. Tym samym wygrały w całym turnieju siatkówki. Podobna sytuacja miała miejsce w turnieju unihokeja. Nasze uczennice wygrywając zawody na szczeblu gminy, awansowały do powiatowych zawodów, gdzie zajęły czwarte miejsce. Natomiast chłopacy w zawodach w unihokeju w gminie zajęli czwarte miejscu. Również chłopacy w ostatnią sobotę marca brali udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie po rzutach karnych zajęli bardzo dobre, drugie miejsce, ulegając jedynie chłopakom ze Śmigla.

GRATULUJEMY I CZEKAMY NA KOLEJNE WIEŚCI SPORTOWE!