odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj132
ten tydzieńten tydzień686
ten miesiącten miesiąc6215
od startuod startu339407

l2 logo

 

  

 

 

 

maksymilian

 Maksymilian Mania z kl. I zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym "Sowy Polski" przeprowadzonym przez Nadleśnictwo Kościan. Wręczenie nagród odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie.

Gratulujemy!

XV Gminny Konkurs Matematyczny

mat1 mat2  mat3

  Dnia 20 marca odbył się XV Gminny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Jóźwiak, Michał Rzeźnik i Bartosz Spławski, którzy wywalczyli zespołowo dla szkoły II miejsce, natomiast indywidualnie II miejsce zajął Jakub Jóźwiak.

Gratulujemy!

IMG 20180315 090525

galeria: V Targi Edukacyjne

   15 marca w naszej szkole odbyły się  V Targi Edukacyjne. Targi otworzyła pani wicedyrektor szkoły Elżbieta Nowak. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się jedenaście szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Czytaj więcej: V Targi Edukacyjne

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO,

A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH

PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM

Czytaj więcej: Rekrutacja

DSC 0043

galeria: X Dyktando Rodzinne

    18 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z podpowiadaczami wzięli udział w X Jubileuszowym Dyktandzie Rodzinnym pod patronatem Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak. Tradycyjnie w niedzielne popołudnie o godz. 1400 uczestnicy zgromadzili się, aby podjąć walkę z bykami, ortograficznymi oczywiście. Teksty dyktand przygotowała kolejny raz pani Iwona Gubańska, doradca metodyczny języka polskiego; jeden dla uczniów szkoły podstawowej, drugi dla uczniów gimnazjum.

Czytaj więcej: X Dyktando Rodzinne

straz1   straz2

 16 marca 2018 r. w Borowie (gmina Czempiń) odbył się etap powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 Był to kolejny etap rywalizacji dla naszych uczniów i jednocześnie okazja awansu do etapu wojewódzkiego. Okazało się, że możemy poszczycić świetnymi miejscami. W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Patrycja Szyrmer (kl. VI), VI miejsce Miłosz Lurc (kl. V), Julia Bobowska (kl. IV) miejsce XV. W grupie kl. VII i gimnazjalnej I miejsce zdobyła Maria Szyrmer (kl. III), II miejsce Magdalena Matuszak (kl. III) i miejsce III Joanna Tyrpin (kl. VII).

Czytaj więcej: Młodzież zapobiega pożarom

    received 2074824072787791

galeria: Opatrunek na ratunek

   Kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji poznańskiej fundacji Redemptoris Misio „Opatrunek na ratunek”. W tym roku zebraliśmy: bandaże - 303 szt., igły jednorazowe - 51 szt., strzykawki - 417 szt., gaziki - 161 szt., plastry - 42 szt. oraz 220 par rękawiczek jednorazowych.

Czytaj więcej: Opatrunek na ratunek

magda

Konkurs o Złote Pióro Mistrza Ortografii

   8 marca 2018 r. Zuzanna Rzeźnik (kl.II) i Kamil Maćkowski, Olga Dorsz i Magdalena Lasocka (kl.III) reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie O ZŁOTE PIÓRO MISTRZA ORTOGRAFII, który odbywał się w Kościanie. W szranki stanęło ponad czterdziestu uczestników z kilkunastu szkół.

Gratulujemy Magdalenie Lasockej (kl.IIIb), której nie straszna była "walka z bykami", otrzymała bowiem jakże cenne wyróżnienie.