odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj720
ten tydzieńten tydzień3625
ten miesiącten miesiąc17323
od startuod startu766669

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 0870

galeria: Dzień Matematyki

   17 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. W tym roku połączyliśmy go z wyjątkową akcją zatytułowaną "Kask ratuje moje życie!".
Podczas tego dnia uczniowie w klasach rozwiązywali zestawy zadań konkursowych, wśród których znalazły się m. in.: tangramy, japońskie łamigłówki, krzyżówki, przysłowia z liczbami.

Czytaj więcej: Dzień Matematyki

czyt.bajek  czyt.bajek1

  13 maja br. uczennice klasy III Maja Kowalska i Zuzanna Rzeźnik reprezentowały szkołę w gminnym konkursie ,,Baju, baju w wielkopolskim kraju - opowiadamy legendy'' organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Jego uczestnicy opowiadali legendy o brzózce gryżyńskiej oraz dzwonie przemęckim. Nasze dziewczyny spisały się świetnie i zdobyły pierwsze i trzecie miejsce.

Gratulujemy!

IMG 20190509 WA0001

galeria: Dzień Rodziny

   Kolejny raz obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Rodziny - święto ustanowione na dzień 15 maja przez zgromadzenie ogólne ONZ. Celem obchodów było pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat rodziny. W tym roku rodzice otrzymali listy Jana Pawła II z tekstem o jej pięknie.

Informacja dla Rodziców

Instytucje, do których można zgłosić się o pomoc i wsparcie w sytuacjach kryzysowych lub wymagających pomocy:

> Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kościanie

ul. Kościelna 5

telefon: 65 511 06 77

Czytaj więcej: Informacja dla Rodziców - ważne kontakty

Uwaga! Konkurs!

W załączniku można znaleźć informacje dotyczące konkursu skierowanego do Was, Uczniowie > KASK RATUJE ŻYCIE

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE XLII TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – KONIN 2019

      Dnia 27 kwietnia 2019 r. w Koninie odbyły się wielkopolskie eliminacje XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej: "Młodzież zapobiega pożarom" - Konin 2019

20190225 110702

galeria: Zawody sportowe

   Uczniowie naszej szkoły w marcu reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej i unihokeju.
Dziewczyny klas VII i III gimnazjum w turnieju piłki siatkowej, który odbył się w szkole w Przysiece Starej, pokonały gospodarzy i drużynę z Czacza. Tym samym wygrały w całym turnieju siatkówki. Podobna sytuacja miała miejsce w turnieju unihokeja. Nasze uczennice wygrywając zawody na szczeblu gminy, awansowały do powiatowych zawodów, gdzie zajęły czwarte miejsce. Natomiast chłopacy w zawodach w unihokeju w gminie zajęli czwarte miejscu. Również chłopacy w ostatnią sobotę marca brali udział w turnieju piłki nożnej organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie po rzutach karnych zajęli bardzo dobre, drugie miejsce, ulegając jedynie chłopakom ze Śmigla.

GRATULUJEMY I CZEKAMY NA KOLEJNE WIEŚCI SPORTOWE!

IMG 20190402 104733

galeria: X Powiatowy Konkurs Plastyczny

  2 kwietnia 2019 roku w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie X edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna''. Na konkurs wpłynęło niemal 600 prac. 
   Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów. W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała Maja Kowalska, uczennica klasy IIIa i III miejsce Igor Kałek, uczeń klasy IIb. Wśród uczniów klas IV-VI wyróżnione zostały Natalia Rybicka i Magdalena Lasocka. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy.
Gratulujemy!