odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj0
ten tydzieńten tydzień3643
ten miesiącten miesiąc17341
od startuod startu766687

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

kamil1  kamil2  kamil3

   Z radością przekazujemy społeczności szkolnej, że Kamil Maćkowski, uczeń klasy 4a zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Tyś naszą Hetmanką i najlepszą Matką” w kategorii wiekowej klas IV-VII, zorganizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej w Poznaniu, którego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania historii Polski oraz rozbudzenie zainteresowania osobą i kultem Matki Bożej. Jak poinformowali nas organizatorzy, na konkurs ten napłynęło 227 prac.

Kamilowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG 20190509 101426

            Podczas przypadającego na 8-15 maja Tygodnia Bibliotek odbyło się w naszej szkole spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Miałam przyjemność odwiedzić 2 grupy przedszkolne Motylki i Tygryski. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka szkolna, co ciekawego można robić w bibliotece i jak wygląda praca bibliotekarza. Wysłuchały także opowiadania Kicia Kocia w bibliotece, a na zakończenie spotkania wspólnie wykonaliśmy zakładkę do książki.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza

DSCN4056

galeria: Wycieczka do Kórnika - kl. I i III

   Dnia 14 maja klasy I i III udały się na całodniową wycieczkę. Pierwszym punktem programu było miejsce związane z pisarzem i podróżnikiem A. Fiedlerem. Potomkowie pisarza pięknie opowiedzieli o eksponatach, trofeach przywiezionych z podróży, przybliżyli historię lotników biorących udział w Bitwie o Anglię. Potem miało miejsce spotkanie z Białą Damą na zamku w Kórniku, spacer po pięknych ogrodach, rejs statkiem i na koniec pyszny obiad.
Pełni wrażeń, z pamiątkami i pięknymi wspomnieniami wróciliśmy do domów.
 

IMG 20190527 WA0009

galeria: Prezenterem być... - konkurs językowy

    W tegorocznym konkursie językowym „Prezenterem być” rywalizowali uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej. Uczestnicy wykazali się nie lada talentem i pomysłem. W czasie prezentacji można było dowiedzieć się, czym są podwójne i wielokrotne gwiazdy, kim jest „groomer”, dlaczego warto skusić się na telefon komórkowy, czy też jakie są najnowsze trendy modowe. Na koniec posłuchaliśmy wywiadu ze znaną piosenkarką, która podarowała nam swoją najnowszą płytę.

    Jury miało twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców, gdyż każda prezentacja była świetnie przygotowana, a umiejętności językowe uczniów wypracowane. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy:

I miejsce: Maja Bąkowska i Zuzanna Nowak – duet (klasa 8a)

II miejsce: Oskar Kościański (klasa 8a), Tymoteusz Sochacki (klasa 8a)

III miejsce: Joanna Tyrpin (klasa 8b)

IV miejsce: Jagoda Szczerbal i Agnieszka Olejnik – duet (klasa 8a)

Gratulujemy odwagi i pomysłowości. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!!

Językowcy

IMG 20190524 114202

galeria: Konkurs matematyczny klas I-III

  W piątek, 17 maja 2019 r. najlepsi uczniowie z klas drugich i trzecich przystąpili do Szkolnego Konkursu Matematycznego. 18 uczniów zmagało się z rozwiązaniem 5 trudnych zadań z treścią. Z klas drugich najlepiej napisali Paweł Maćkowski oraz Maksymilian Mania, a po dogrywce również Tomasz Kurpisz. Natomiast z klasy trzeciej byli to Zuzanna Rzeźnik, Maja Kowalska oraz Amadeusz Landzwojczak. Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Tytuł „MISTRZA MATEMATYKI” zdobyli Maksymilian Mania i Tomasz Kurpisz, którzy bezbłędnie wyliczyli wszystkie zadania, a laureatem konkursu został Paweł Maćkowski, któremu do tytułu mistrza zabrakło tylko jednego punktu. Natomiast z trzecioklasistów najlepiej z naszej szkoły napisał Amadeusz Landzwojczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSCN4252

galeria: Zawody gminne klas I-III w Śmiglu

galeria: Zawody powiatowe klas. I-III w Racocie

   W czwartek, 16 maja w Śmiglu odbyły się Gminne Zawody Sportowe Gier i Zabaw klas I-III. Naszą szkołę reprezentowały klasy: I b, II a oraz III. Ostatecznie po sporej rywalizacji klasa pierwsza zdobyła I miejsce, pokonując tym samym wszystkie szkoły w gminie, klasa trzecia wywalczyła II miejsce, a klasa druga – IV miejsce.

  Zwycięstwo uczniów klasy pierwszej dało awans do kolejnego etapu zawodów i reprezentowali gminę Śmigiel na Powiatowych Zawodach, które odbyły się 23 maja w Racocie. Pierwszaki wywalczyły tam trzecie miejsce. Sportowych emocji było co niemiara. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

20190510 115141

galeria: Lekkoatletyka

MISTRZOSTWA POWIATU KOŚCIAŃSKIEGO W LEKKOATLETYCE

   W Kościanie 10 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Lekkoatletyce. Uczniowie naszej szkoły uzyskali dobre wyniki w tych zawodach sportowych, uzyskując następujące miejsca: Krzysztof Włodarczak w skoku w dal III miejsce, Daria Michalak była II, Amelia Dziwak III w pchnięciu kulą, Patrycja Szyrmer na 100m była III, Sara Jóźwiak na 300m zdobyła III miejsce, Kajetan Frydrych na 600m był II i w biegu na 1000m dziewcząt Magdalena Izydorczyk zajęła II miejsce. W sztafecie 4x100 chłopcy zajęli II miejsce.

Duże gratulacje dla naszych sporowców

   polkanozna

   W sobotę 11 maja odbył się turniej piłki nożnej dla klas VI – VII, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Śmiglu. Do rozgrywek przystąpiła drużyna naszej szkoły wraz z uczniami z Starej Przysieki Drugiej i Czacza, która wystawiła dwie ekipy. Nasi chłopacy w dobrym stylu wygrali wszystkie mecze zdobywając 26 bramek przy 1 straconej. Wyniki meczów naszych chłopaków: Stare Bojanowo – Czacz II drużyna 11 – 0, Stare Bojanowo – Czacz I drużyna 8 – 1, Stare Bojanowo – Stara Przysieka Druga 7 – 0.

20190517 093413

galeria: Kask ratuje moje życie - klasy I-III

    W piątek, tj. 17 maja br. uczniowie klas I-III SP wzięli udział w akcji "Kask ratuje moje życie". Spotkali się z policjantem, który wyjaśniał dlaczego warto jeździć na rowerze w kasku, jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru, co zrobić, gdy nagle zwierzak wyskoczy na drogę i z kim dzieci mogą poruszać się w czasie przejażdżek rowerowych. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, którego zwycięzcą został uczeń klasy III SP - Jakub Izydorczyk.

Gratulacje dla laureata i wszystkich uczestników konkursu

W czwartek 30 maja odbędzie się egzamin na kartę rowerową.

Uczniowie rozwiązywać będą test jednokrotnego wyboru składający się z 15 pytań. Wynik pozytywny uzyska osoba, która udzieli przynajmniej 12 prawidłowych odpowiedzi. Zdający, którzy nie przekroczą 6 błędów, będą mieli możliwość ponownie podejść do egzaminu w sesji wiosennej, w terminie podanym równocześnie z ogłoszeniem wyników.

Czytaj więcej: Egzamin na kartę rowerową