odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj480
ten tydzieńten tydzień1161
ten miesiącten miesiąc20176
od startuod startu632230

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

IMG 20190222 WA0007

galeria: Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

    Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Dnia 21 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowo – walentynkowa. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas 4 – 8 i kl. III gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie SU, dj Mateusz, dj Kamil i dj Miłosz. Dyskotece karnawałowej towarzyszyło wiele atrakcji.

Czytaj więcej: Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

DSC08272

galeria: Walentynki I-III

   14 lutego w godzinach popołudniowych odbył się balik, na który przybyły księżniczki, strażacy, aniołki, diabełki i wiele innych ciekawych postaci. Wszyscy doskonale bawili się przy muzyce przeplatanej zabawami. Poczta walentynkowa tego dnia sprawiła wszystkim wiele radości. Uczniowie wykonali też piękne walentynki dla swych wychowawczyń. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami i oczywiście walentynkami.

IMG 20190214 WA0003

galeria: Walentynki 2019'

   Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Walentynek zorganizował w naszej szkole kilka atrakcji. Można było wysłać kartkę walentynkową do ukochanej osoby. Podczas przerw słuchaliśmy pięknych piosenek o miłości. Zorganizowano dwa konkursy międzyklasowe – plastyczny i wiedzy. W quizie walentynkowym najlepszą klasą w kategorii klas 4 – 6 szkoły podstawowej okazała się klasa 5 a. Natomiast w kategorii klas 7 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum wygrała klasa III b gimnazjum. W konkursie plastycznym na najpiękniejsze serce walentynkowe w kategorii młodszych klas wygrała klasa 6, a w klasach starszych klasa III a gimnazjum. Przewodnim kolorem tego dnia w szkole był kolor czerwony. Mamy nadzieję, że miło spędziliście ten dzień ;)

IMG 20190213 WA0019

galeria: Podsumowanie I pórocza

    Podsumowanie półrocza to okazja, aby wyróżnić uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz tych, którzy udzielali się w różnych akcjach i konkursach.

    W klasach 4 – 8 szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum uczniów ze średnią powyżej 4,75 i zachowaniem co najmniej bardzo dobrym było 47. Wyróżniono też 14 uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję.

    Samorząd Uczniowski podziękował klasom za włącznie się do akcji "Góra grosza" i WOŚP. W zbieraniu groszy najlepszą klasą była klasa 7 b szkoły podstawowej. W sumie szkoła uzbierała 728,88zł .

   Natomiast w WOŚP udzielało się 10 wolontariuszy. Zebrali w tym roku kwotę w wysokości 3367,22.

 

DSC08140

galeria: Dzień Babci i Dziadka 2019'

    W minioną sobotę, 9 lutego uczniowie klas I-III ze Starego Bojanowa zaprosiły swe Babcie i Dziadków na KONCERT do sali gimnastycznej w szkole.  Na początku powitał wszystkich Dyrektor T. Ilmer  i złożył Dziadkom życzenia. W pierwszej części uczniowie klasy II b i III przedstawiły jasełka. W drugiej części wnukowie z klas I i II b dziękowały swym Dziadkom recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc i grając na instrumentach muzycznych. Odśpiewano gromkie ,,Sto lat". Dzieci wręczyły prezent - piękną ramkę ze zdjęciem oraz pyszne ciasteczka w kształcie serca. Były oklaski, uśmiechy, łzy wzruszenia, wspólne śpiewy kolęd... W imprezie uczestniczyło około 140 gości.

20190208 115134

galeria: I Gminny Konkurs ZIEMIA ŚMIGIELSKA W CZASIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

   8 lutego br. odbył się w naszej szkole I Gminny konkurs „ZIEMIA ŚMIGIELSKA W CZASIE POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”, nad którym honorowy patronat objął Przewodniczący Rady Miasta Śmigla p. Wiesław Kasperski. Uczniowie reprezentujący 5 szkół z terenu gminy Śmigiel zmagali się z testem, który zawierał pytania dotyczących przebiegu powstania wielkopolskiego na terenie naszej gminy oraz całej wielkopolski. Po zaciętej rywalizacji, zwycięską drużynę wyłoniła dogrywka. Ostatecznie zwycięskimi szkołami zostały:

miejsce I zajął Zespół Szkół w Starym Bojanowie

miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej

miejsce III zajęła Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Gratulujemy!

straz2  straz1

    Etap szkolny konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" został rozstrzygnięty. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Dawid Szyrmer (kl. IV), Klaudia Klaba (kl. V), Kacper Buchwald (kl. IV) - pierwsza grupa wiekowa. W drugiej grupie wiekowej czyli klasy VII-VIII i III gimnazjum zwyciężyli: Joanna Tyrpin (kl. VIII), Patrycja Szyrmer (kl. VII) oraz Michał Rzeźnik (kl. VII).

Gratulujemy i powodzenia!