odwiedziło nas:

dzisiajdzisiaj5
ten tydzieńten tydzień4846
ten miesiącten miesiąc18510
od startuod startu630564

l2 logo

 

  

 

 

 

misja

20190320 090009

galeria: Spotkanie z policjantem klas I-II

    20 marca gościła w naszej szkole pani Izabela Czerwińska - pracownik Policji z Wydziału ds. Nieletnich. Uczniowie klas I-II uczestniczyli w bardzo ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętności korzystania z internetu, przemocy wśród dzieci. Zrobili sobie również zdjęcie z ulubioną maskotką Pyrkiem. Uczniowie klas pierwszych otrzymały książeczki.

IMG 20190321 WA0008

galeria: I Dzień Wiosny

„Prozdrowotnie i ekologicznie” to hasła, które zdominowały obchody Pierwszego Dnia Wiosny 2019 r. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie. Uczniowie już znacznie wcześniej poznali i przygotowali się do wypełnienia wyznaczonych zadań.

Czytaj więcej: I Dzień Wiosny

IMG 20190315 WA0024

galeria: VI Targi Edukacyjne

    14 marca w naszej szkole odbyły się  VI Targi Edukacyjne. Targi otworzył pan dyrektor szkoły Tadeusz Ilmer. Na sali gimnastycznej zaprezentowało się dwanaście szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Czytaj więcej: VI Targi Edukacyjne

DSCN3702

galeria: Klasy I-III w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

   7 marca uczniowie klas I-III wyjechali do Poznania do Teatru Muzycznego. Dzieci obejrzały piękne przedstawienie pt. ,,Madagaskar''. Uczniowie zachwycali się grą aktorską i barwną inscenizacją. Zobaczyły również Pomnik Powstańców Wielkopolskich.

DSC 0024

galeria: Turniej wiedzy pożarniczej - etap gminny

    Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z wiedzą pożarniczą na etapie gminnym i kolejny już raz zapewnili udział naszej szkole w etapie powiatowym konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" 29 marca w Krzywiniu. Na wyższym szczeblu walczyć o zwycięstwo będą Klaudia Klaba, która zajęła miejsce I i Dawid Szyrmer, który zajął miejsce III (I grupa wiekowa - kl. IV-VI) oraz Joanna Tyrpin (miejsce I) i Patrycja Szyrmer (miejsce II) - II kategoria wiekowa kl. VII-VIII i III gim.

Gratulujemy!

 

IMG 0806

galeria: Dzień Liczby Pi

   Od 1988 roku 14 marca obchodzony jest jako Dzień Liczby PI. Data ta ściśle wiąże się z dobrze znanym nam przybliżeniem liczby Pi do części setnych: 3,14. W minioną środę po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień także w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej przygotowali plakaty nt. liczby PI. Podczas lekcji matematyki obejrzeliśmy film wyjaśniający, że liczba PI to stosunek obwodu koła do jego średnicy.

Czytaj więcej: Dzień Liczby Pi

III miejsce naszego ucznia na Wielkopolskim Młodzieżowe Seminarium Astronomicznym 2018/2019
  1 marca 2019 r. uczeń naszej szkoły wraz z opiekunem wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym na referat z zakresu astronomii i astronautyki, który odbył się w Szkolnym Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka w Potarzycy przy Centrum Oświatowo-Kulturalnym
im. Jana Heweliusza w Potarzycy.
   Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej. Każdy z uczestników musiał przygotować referat na wybrany przez siebie temat, ewentualnie prezentację multimedialną czy program komputerowy.
  Oskar Kościański przygotował referat i prezentację pt. „Gwiazdy podwójne i wielokrotne”. Komisja konkursowa wysoko oceniła zarówno referat jak i sposób jego przedstawienia. Dzięki temu zajmując III miejsce, Oskar Kościański będzie reprezentował szkołę i województwo wielkopolskie na Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym w Grudziądzu.
Gratulujemy!

drzwi otwarte

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie – 04.04.2019 g. 16.00, 13.04.2019 g.9.00

I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 06.04.2019 g. 9.00 (uczniowie gimnazjum), 06.04.2019 g. 11.00 (uczniowie szkoły podstawowej)

II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie – 13.04.2019 g. 9.00 – 13.00

Czytaj więcej: Drzwi otwarte

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH (z oddziałami klas pierwszych trzyletniego liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum) ORAZ KLAS WSTĘPNYCH, Z WYJĄTKIEM SZKÓŁ POLICEALNYCH ORAZ LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH DLA DOROSŁYCH

Czytaj więcej: Rekrutacja

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

na rok szkolny 2019/2020

Komisja rekrutacyjna prowadzi odrębne postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów gimnazjum i odrębne dla absolwentów szkoły podstawowej.

Postępowania mają takie same ustawowe kryteria rekrutacyjne, ale inny sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty z uwagi na odrębny zakres tych egzaminów.

Czytaj więcej: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych